انتخاب یک رژیم غذایی اصولی از مهمترین و اصلی ترین مسائلی است که ما و همه کسانی که به دنبال سلامتی و تناسب اندام هستند مهم است در این مقاله به برسی یکی از بهترین رژیم های لاغری می پردازیم.

رژیم غذایی گروه خون رژیم غذایی اصولی

رژیم غذایی اصولی

کارشناسان عموما عقیده دارند که تنشهای روحی جوامع امروزی و امراض حاصل از آن در بدن، فکر و روح افراد، ناشی از فرهنگ صنعتی و روشهای غیر طبیعی زندگی است. فشارهای روحی ساختگی جامعه تکنولوژی، بدن و بقای آن را دچار فرسودگی می کند و در عین حال بر ما چیره می شود. شرایط اجتماعی و فرهنگی به گونه ای ما را تحت فشار قرار می دهند که طبیعی ترین واکنشهای خویش را سرکوب کرده و یا مانع آن می شویم، بیشترین هورمونهای تنشی در خون ما آزاد می گردد و نتیجه آن چه خواهد بود؟

رژیم غذایی اصولی و اختلالات ناشی از فشار روحی باعث ایجاد پنجاه تا هشتاد درصد کل بیماریها در دنیای امروز شده اند. ما از قدرت تأثير فکر بر جسم و جسم بر فكر آگاه هستیم. با این همه، گستردگی و تأثیر متقابل این دو هنوز تحت بررسی و تحقیق است. مشکلات آشکار وخیم شدن فشار روحی و ارتباط فکر و جسم باعث ایجاد فشار خون بالا، امراض قلبی، سردرد (میگرن)، درد مفاصل و سایر بیماریهای التهابی همچنین امراض تنفسی نظير آسم، بیخوابی و کم خوابی می شود. ناراحتیهای بلع و خوردن غذا، انواع گوناگون مشکلات پوستی از کهیر گرفته تا تب خال و انواع اگزما و بیماریهای حاد پوستی، همه و همه ناشی از فشارهای روحی است که برای سیستم ایمنی بدن فاجعه آمیز محسوب می شود، زیرا به دلیل ارتباط تنگاتنگ فکر و جسم، بدن در مقابل انواع بیشمار خطر ابتلا به بیماری ها قرار می گیرد.

حالا اگر بخواهیم به برسی رژیم غذایی اصولی بپردازیم اگرچه تنشهای مجازی، همچون فعالیتهای سازنده بدنی، حالات دلپذیر عاطفی را به وجود می آورد که روح و جسم از آنها به بهترین نحو استفاده می کنند، اما هریک از ما به گونه ای خاص در مقابل تنش واکنش نشان می دهیم و از هیچ یک از آثار آن در امان نیستیم؛ بخصوص اگر این تحریکات طولانی و ناخواسته باشند. بسیاری از عکس العملهای ما به تنشها، فطری هستند و به طور ذاتی توسط بدن انجام می شوند. واکنشهای طبیعی به انواع فشارهای روحی – که توسط بدن انجام می پذیرد . سابقه طولانی دارد، تنشهای محیط اطراف که تکامل انواع گروه خون را به وجود آورد و تغییرات سهمگین در محل، آب و هوا و آداب غذایی که در حافظه ژنتیکی هر گروه خون اثر گذارده اند، از آن جمله اند به طوری که حتی امروزه در پاسخگویی فطری ما به تنشها مؤثر هستند.

پدر من سی و پنج سال گذشته را وقف بررسی نمونه های فشار روحی و درجات انرژی طبیعی انواع مختلف (و جدای) گروههای خونی در مقابل آن و برنامه های تمرینات مشخصی نمود که نموداری بیولوژیکی از هرکدام بود. در این راستا او هزاران نفر – از بزرگسال تا کودک – را تحت معاینه قرار داد و مشاهدات تجربی وی موجه و ارزشمند بود.

رژیم غذایی اصولی

یافته های او به طور چشمگیر منوط به هر چیز دیگری است که ما درباره علل کارکرد مطلوب گروه خون می دانیم. بالاترین تحول در کار پدرم کشف جنبه انواع مختلف گروه خون و نیازهای متنوع آنان به فعالیتهای بدنی و یا تمرینات ورزشی بود که باعث کارکرد مناسب هر گروه خون می شد.برنامه گروه خون شامل توصیفی از نمونه های فشارهای روحی خود شما، به علاوه پیشنهاداتی برای تبدیل آنها به نیرویی مثبت است. عواملی از این دست مکملی مهم و حیاتی در رژیم غذایی خواهد بود.

سؤالات فردی

تمامی این رابطه های اساسی چگونه عمل خواهند کرد؟ جای تعجب نیست که مردم کمتر درباره وابستگی شخصیتی ملموس و کمتری که ممکن است به گروه خون منسوب باشد می اندیشند؛ مانند نوع شخصیت، رفتارها و عادات. من چنین تجربه شخصیتی را در بسیاری موارد کسب کرده ام. مردم، اغلب این واقعیت را که من دنباله رو عقاید پدرم – به عنوان یک طبیعت درمان هستم یا خاطر نشان می کنند. گروهی اظهار می دارند: «شما بخشی از عقاید کهن هستید»، یا «تصور می کنیم شما از پدرتان میل به شفا دادن را به ارث برده اید» و گاهی چنین می گویند: «به نظر می رسد دکتر آدامو ژن پزشکی دارد.» حتی زمانی که مشاهدات اطرافیان به صورت شوخ طبعانه حالتی مغرضانه به خود می گیرد؛

رژیم غذایی اصولی

احساس می کنم اکثر مردم واقعا عقیده دارند که من از پدرم بجز شخصیت روانی چیز دیگری نیز به ارث برده ام و اتفاقی نیست که من نیز غرق همان کاری شده ام که او انجام می داد. عقیده به ارث بردن ویژگیهای شخصیتی، رفتارها و خصوصیات عاطفی و الویتهای زیستی – که در ساختار ژنتیکی ما محفوظ است – بخوبی پذیرفته شده اند. هرچند ما دقیقا نمی دانیم، معیار سنجش این گونه وراثتها از نظر علمی چگونه است؛ به بیان دیگر هنوز از هرگونه ژن شخصیتی آگاه نیستیم. عده ای ممکن است استدلال کنند که روش رفتاری ما بیشتر بر اساس پرورش است تا طبیعت، اما ممکن است هر دوی این عوامل مؤثر باشند.

برای رسیدن به رژیم غذایی اصولی به این داستان توجه کنید چندی پیش یکی از بیماران قدیمی من به نام بورلی به همراه دخترش به دیدن من آمد. او قبلا گفته بود که زمانی که دخترش به دنیا آمد، جوان و دارای مشکلات و موانعی بوده است، بنابراین نوزاد خویش را به عنوان فرزند به خانواده دیگری سپرد. برای مدت سی سال او از فرزند خود بی خبر بود تا روزی که زن جوانی با قیافه ای آشنا بر در خانه او ظاهر شد. دختر بورلی با کمک یک گروه تحقیق، مادر واقعی خویش را پیدا کرده بود. معلوم شد که دختر جوان در سواحل غربی و در محیط طبیعی کاملا متفاوتی با مادرش پرورش یافته است، اما من هنگام مشاهده این دو در کنار هم مبهوت شده بودم.

رژیم غذایی اصولی

آنان از هر جهت به هم شبیه بودند؛ به طریقۂ کاملا یکسانی صحبت می کردند و حتی لهجه های مشابهی داشتند. با وجود اینکه بورلی در نیویورک پرورش یافته و دختر او در کالیفرنیا بزرگ شده بود به نظر می رسید هر دو شوخ طبعی یکسانی داشته باشند. شگفت آور اینکه، دختر بورلی همان شغلی را برگزیده بود که مادرش داشت؛ هر دوی آنان سرپرست منابع انسانی در شرکتهایشان بودند. براستی گواهی بر وجود رابطه ژنتیکی شخصیتی موجود بود، آن روز در دفتر کارم شاهد مدرک زنده این واقعیت بودم. البته دریافتم که این گواه بیشتر واقعه ای جالب و داستان گونه است تا مدرکی علمی اکثر تحقیقات درباره رابطه گروه خون و شخصیت نیز به همین صورت است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *