یکی از روش هایی که می توانید با ان وزن کم کنید لاغری به روش امریکایی در دو مرحله است که می تواند در کاهش وزن سریع به شما بسیار کمک کند  . این رژیم نوعی رژیم لاغری است که با تلفیق توصیه های درست غذایی و روشی به دور از سختگیری افرادی که قصد لاغری دارند را یاری می کنند با این مقاله همراه شوید تا بیشتر با این رژیم لاغری موثر اشنا شوید .

این رژیم لاری به این صورت است که  دو وعده ی غذایی ناهار و شام و چهار میان وعده ی روزانه به مدت یک هفته دراین رژیم شکلات تلخ و مواد نشاسته ای نیز گنجانده شده است هدف این رژیم  این است که به دور از افراط و سخت گیری و با رعایت اعتدال در مصرف مواد غذایی میتواند به لاغری فرد کمک کرده و بسیار موثر باشد .

لاغری به روش امریکایی– مزایا و معایب

لاغری به روش امریکایی

در اولین گام یعنی همان مرحله ی اول کار شمادر عرض یک ماه می توان بین سه تا پنج کیلوگرم وزن کم کرد .در مرحله ی اول دو وعده ی غذایی ناهار و شام باید شامل گوشت پرندگان ماهی تخم مرغ گوشت قرمز کم چرب و سبزیجات حداقل 150 گرم برای هر وعده ی غذایی و همچنین میزان خیلی کم چربی یک قاشق غذاخوری کره یا ترجیحا روغن زیتون و یا روغن کلزا باشد یک پیش غذای ساده مانند سالاد یا سوپ بدون چربی و بدون مواد غذایی نشاسته ای سوپ یا خوراک بدون سیب زمینی به برنامه ی غذایی اضافه کنید .

در این لاغری به روش امریکایی یکی از مهمترین وعده ها میان وعده است باید بدانید که در این رژیم طعم شیرین با مصرف میوه و یا ماست طبیعی تامین می شود می توانید در ساعت ده صبح چهار و هفت بعداز ظهر و حدود ده شب برای جلوگیری از گرسنگی احتمالی باید میان وعده ای شامل میوه یا ماست میل کنید بهتر است که این میان وعده ها سر ساعت مشخصی مصرف شوند می توانید میزان این میان وعده ها را با توجه به مصرفتان تغییر دهید و توجه کنیدکه تقسیم بندی برنامه ی غذایی به لاغری کمک می کند به خاطر این که باعث کاهش انسولین ترشح شده می شود به این ترتیب ذخیره سازی کالری ها کاهش پیدا کرده و روند لاغری به راحتی سپری می شود .

باید به یاد داشته باشید که در این رژیم زیاد سخت گرفته نمی شود و می توانید گاهی بعضی از مواد غذایی راهم استفاده کنید به این ترتیب که می توانید چهار مرتبه در هفته 150 گرم مواد غذایی نشاسته ای پخته میل کنید بهتر است سراغ آن هایی بروید که شاخص گلیسمی پایینی دارند و باعث سیری طولانی مدت می شوند مانند پاستا های تهیه شده از آرد کامل حبوبات مثل عدس و لپه سیب زمینی پخته شده با پوست و برنج اگر این مواد غذایی را مصرف کنید از خوردن نان بپرهیزید این مواد غذایی را با سالاد و سبزیجات مصرف کنید .همچنین از شکلات تلخ در طول هفته تا صد گرم می توانید استفاده کنید بهتر است که صد گرم را تقسیم کرده و در طول هفته میل کنید و یکباره همه ی صد گرم را در یک روز مصرف نکنید به جای آن می توانید مقدار کمی بیسکوئیت هم میل کنید .

خوب است بدانید که این لاغری به روش امریکایی اجازه می دهد که بعد از مرحله ی یک هر هفته یکی از جایزه های زیر را به مرحله ی یک اضافه کنید برای مثال می توانید علاوه بر رعایت اصول گفته شده صبحانه ی جایزه را به رژیم غذایی تان اضافه کنید برای هفته ی بعد می توانید همین جایزه را ادامه دهید و یا جایزه ی دیگری انتخاب کنید . بعد از هفته ی اول می توانیدبه جای چهار مرتبه در هفته هر روز مواد غذایی نشاسته ای میل کنید در واقع روزانه دویست گرم مواد نشاسته ای پخته شده مجاز می شود .نان را به وعده ی ناهار یا شام اضافه کنید هشتاد گرم در روز حتما از نان های تهیه شده از آرد سبوس دار استفاده کنید .

لاغری به روش امریکایی

می توانید روزانه تا چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون نیز به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید .بمصرف روزانه سی گرم پنیر نیز مجاز می شود . در مرحله ی دو می توانید صبحانه را شروع کنید باید برای این وعده بین چهل تا هشتاد گرم نان به اضافه ی ده گرم کره یا دو تا سه قاشق عسل یا مربا میل کنید .  دو بار در هفته یک غذای سنگین مانند سرخ کردنی ها غذاهای حاوی سس را مجاز هستید که به مرحله ی اول اضافه کنید و در وعده های غذایی خود از سبزیجات غافل نشوید ولی در کنار آن ها نان و پنیر ممنوع است .

هر دو روز یکبار می توانید که یک عدد شیرینی یا یک تکه ی کوچک کیک میوه ای مصرف کنید . اگر با طبق رژیم و برنامه ی رژیم پیش می روید ولی باز هم احساس گرسنگی می کنید می توانید میزان پروتئین گوشت و ماهی را از 150 گرم به 250 کرم افزایش دهید و یا اینکه تعداد تخم مرغ های مصرفی را به سه  تا چهار عدد برسانید و مواد نشاسته ای پخته شده را از 150 گرم به دویست گرم برسانید ولی توجه داشته باشید که وقتی تغییراتی د ربرنامه ی غذایی خود ایجاد می کنید بدن به چند روز فرصت نیاز دارد تا خود را با شرایط جدید تطبیق دهد و شروع به چربی سوزی کند .

این رژیم بسیار مناسب برای افرادی است که می خواهند برا ی طولانی مدت لاغر شوند در صورتیکه سخت گیری رژیم ها ی دیگر را ندارد میان وعده ها و جایزه ها باعث شده است که این رژیم برا ی افراد مختلف مناسب و ساده باشد و اگر این رژیم را به خوبی رعایت کنید حتما نتیجه ی خوبی خواهید گرفت . هر رژیم غذایی و لاغری که قصد شروع ان را دارید فراموش نکنید که باید با پرشک تان مشورت کنید مخصوصا اگر بیماری زمینه ای دارید چون شروع یک رژیم اصولی و درست باعث می شود زودتر و بهتر به نتیجه برسیدو لاغر شوید .

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *