با روش پل مکنا می توانید وزن کم کنید و لاغر شوید اما می دانید که پل مکنا یکی از معروف‌ترین درمان‌های هیپنوتیزمی دنیاست . رژیم لاغری پل مکنا عقیده دارد برای درمان چاقی نیازی به رژیم پل مکنا گرفتن نیست. رژیم گرفتن را فراموش و فقط به بدن‌تان گوش کنید. رژیم پل مکنا می‌گوید سه الگوی رفتاری اصلی و رایج باعث افزایش وزن می‌شود. این سه الگو شامل رژیم‌های محدود کننده و سخت‌گیر، خوردن غذا برای کنار آمدن با احساسات یا همان پرخوری عصبی یا احساسی و داشتن رابطه ناسالم با غذاست. این عوامل باعث می‌شوند تا نسبت به بدن‌تان احساس خوبی نداشته باشید و از رژیم گرفتن و کاهش وزن دلسرد شوید. با مقاله ی  ما همراه شوید تا بیشتر راجع به این رژیم اطلاعات کسب کنید .

دلایل شکست لاغر شدن در کاهش وزن از نظر این رژیم  :

رژیم پل مکنا

جالب است بدانید که رژیم پل مکنا اعتقاد دارد نود درصد افراد در کاهش وزن و برنامه رژیم‌شان شکست می‌خورند. زمانی که افراد چاق به کالری‌شماری و محدود کردن کربوهیدرات‌ها ادامه می‌‎دهند، در واقعیت گرسنگی را تحمل می‌کنند. وقتی از گرسنگی خسته می‌شوند و رژیم را قطع می‌کنند، پر خوری شروع می‌شود؛ در نتیجه وزن از دست رفته دوباره برمی‌گردد. دقیقا زمانی که محدودیت‌ها را برمی‌دارید، بدن سعی می‌کند تمام گرسنگی‌هایی که این مدت تحمل کرده است را با پرخوری جبران کند.

خوب است دلایل این شکست را بررسی کنیم

رژیم پل مکنا

باید بدانید که این رژیم پل مکنا تنها راه دوباره چاق شدن را به افراد یاد می‌دهند. زمانی که انسان‌ها برای مدتی خود را از غذا خوردن محروم کنند و دائما احساس گرسنگی داشته باشند، بعد از تمام شدن دوره‌ی رژیم‌شان چند برابر غذا می‌خورند و حتی چاق‌‌تر از قبل می‌شوند.

باید بدانید که پرخوری احساسی خوردن احساسی هیچ ارتباطی به گرسنگی فیزیکی ندارد، بلکه در این مواقع افراد غذا می‌خورند تا ناراحتی‌های احساسی خود را برطرف کنند. از خودتان قبل از خوردن بپرسید که آیا واقعا گرسنه هستید و یا فقط می‌خواهید احساس متفاوتی داشته باشید.

این پرسش باعث می‌شود مرز بین احساس گرسنگی فیزیکی و مشکلات روحی خود را بشناسید. اگر واقعا گرسنه نیستید، باید به دنبال راهی برای کنترل احساسات و افکارتان باشید. بعضی مواقع این مشکل دلیل مشخصی دارد. مثلا حادثه‌ای که در گذشته اتفاق افتاده است. در این مواقع صحبت کردن و گذراندن چند جلسه روانکاوی با یک روانشناس متخصص راه حل درمان پرخوری احساسی است.

 برنامه‌ریزی نادرست پل مکنا می‌گوید تنها راه کاهش وزن نفوذ کردن به ضمیر ناخودآگاه از طریق هیپونتیزم و تغییر دادن رابطه ذهنی فرد با غذاست. دسته‌ی دیگر طرفداران این رژیم پل مکنا معتقدند که این تنها راه کاهش وزن نیست. افراد زیادی هستند که به صورت خودآگاه و با تمرکز روی برنامه غذایی خود وزن‌شان را پایین آورده‌اند.

افراد زیادی به گروه‌های لاغری می‌روند تا همراه با دیگران وزن‌شان را پایین بیاورند. این افراد تا آخر عمر به صورت منظم به این گروه‌ها می‌روند تا با وسوسه‌ی پرخوری مبارزه کنند و در وزن ایده‌آل‌شان باقی بمانند. با این حال عده‌ای دیگر نیز هستند که به همین گروه‌ها می‌روند و وزن‌شان نیز کم می‌شود، اما بعد از مدتی اراده خود را از دست می‌دهند و دوباره چاق می‌شوند.

در این موارد می‌توان از هیپنوتیزم و نفوذ به ضمیر ناخودآگاه برای کاهش وزن و درمان استفاده کرد. در این روش با هیپنوتیزم به ضمیر ناخودآگاه فرد نفوذ می‌شود و مشکلاتی که علت ایجاد رابطه ناسالم با غذا شده است یافت و سپس برای رفع مشکل تلاش می‌شود.

باید بدانید که  در هر وعده سه اتفاق رخ می‌دهد

اولین مورد، کاهش میزان غذای دریافتی است. با صرف زمان و توجه نسبت به غذا، لذتی که از خوردن آن می‌برید افزایش می‌یابد و سرعت غذا خوردن‌تان نیز کم می‌‌شود. بنابراین زودتر احساس سیری می‌کنید و سریعتر دست از غذا می‌کشید.

رژیم پل مکنا

 دوم این که انتخاب‌های جدیدتری برای غذای خود خواهید داشت. هر چه نسبت به واکنش بدن‌تان به غذا آگاه‌تر می‌شوید، ذائقه و سلیقه‌ی شما به سمت طعم‌های مختلف و متنوع تغییر می‌کند. افرادی که سریع غذا می‌خورند، ناخودآگاه تمایل به مصرف غذاهای چرب، شیرین یا شور دارند. با کاهش توجه به غذا، نیاز دارید طعم‌های قوی‌تری مصرف کنید تا بتوانید آن‌ها را تشخیص دهید.

سوم، افزایش درک نسبت به احساسات و طعم‌ها و در نتیجه لذت بیشتر از غذا خوردن است. این امر موجب تقویت عادت آهسته غذا خوردن در افراد می‌شود. هر لقمه را بیست بار بجوید تا طعم و بافت آن را بهتر متوجه شوید و لذت بیشتری از غذای خود ببرید. بدن ما در خودکار کردن فرآیندها بسیار حرفه‌ای عمل می‌کند و لازم است تنها زمان کمی را به تمرکز روی غذای خود صرف کنید. عادت به عدم توجه و تمرکز روی غذا، موجب کاهش کنترل بر مواد غذایی دریافتی و در نتیجه افزایش وزن می‌شود.

این قانون، با تغییر دیدگاه شما نسبت به غذا خوردن، موجب اصلاح عادت ناخودآگاهی در هنگام صرف غذا می‌شود. همچنین به تشخیص بدن شما نسبت به نیازهای غذایی خود، احترام می‌گذارد. بنابراین همواره هنگام صرف غذا بر آن تمرکز کنید. این بار لاغری با ذهن رو تجربه کن.  جالب است بدانید که همه چی حتی لاغری از طریق ذهن صورت می‌گیرد. این ذهن خسته‌ی ماست که احساسات بد رو با گرسنگی اشتباه می‌گیرد.

چهارم زمانی‌که سیر شدید از غذا خوردن دست بکشید احساس سیری، واکنش طبیعی بدن شما به دریافت مقدار کافی از غذاست. پرخوری احساسی، فعالیتی برای مخفی کردن و نادیده گرفتن احساسات است که با احساس سیری یا گرسنگی، کنترل نمی‌شود. غذا خوردن به صورت خودکار یا هنگام استرس و با هدف حواس‌پرتی، باعث نادیده گرفتن نشانه‌های سیری می‌شود. این افراد، بدون داشتن احساس گرسنگی و برای تغییر احساسات خود، به غذا خوردن روی می‌آورند.

رژیم پل مکنا افراد مبتلا به پرخوری احساسی، به علت نادیده گرفتن مکرر احساس سیری، ممکن است به طور کامل نشانه‌های آن را فراموش کنند. این افراد خوردن را تا زمانی که معده‌‍شان کاملا پر شود یا احساس ناراحتی و درد در معده پیدا کنند، ادامه می‌دهند. در کشورهای پیشرفته، افراد به صورت مداوم با غذاهای جدید و موقعیت‌های مختلف برای صرف غذا و خوراکی مواجه می‌شوند که از نیاز بدن آن‌ها به غذا، بیشتر است. بنابراین دانستن این موضوع که چه زمانی دست از غذا خوردن بکشند، یک مهارت حیاتی در زندگی آن‌هاست. اگر این مهارت را در خود تقویت نکنیم، با مصرف بیش از حد غذا به بدن خود صدمه خواهیم زد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 5 =