با روش پل مکنا می توانید وزن کم کنید و لاغر شوید اما می دانید که پل مکنا یکی از معروف‌ترین درمان‌های هیپنوتیزمی دنیاست . رژیم لاغری پل مکنا عقیده دارد برای درمان چاقی نیازی به رژیم گرفتن نیست. رژیم گرفتن را فراموش و فقط به بدن‌تان گوش کنید. رژیم پل مکنا می‌گوید سه الگوی رفتاری اصلی و رایج باعث افزایش وزن می‌شود.

این سه الگو شامل رژیم‌های محدود کننده و سخت‌گیر، خوردن غذا برای کنار آمدن با احساسات یا همان پرخوری عصبی یا احساسی و داشتن رابطه ناسالم با غذاست. این عوامل باعث می‌شوند تا نسبت به بدن‌تان احساس خوبی نداشته باشید و از رژیم گرفتن و کاهش وزن دلسرد شوید. با مقاله ی  ما همراه شوید تا بیشتر راجع به این رژیم اطلاعات کسب کنید .

عملکرد رژیم لاغری پل مکنا – مزایا و معایب :

رژیم پل مکنا

اشاره کردیم که لاغری به روش پل مکنا در واقع لاغری از طریق هیپنوتیزم و ضمیر ناخودآگاه است. اما این رژیم چه عملکردی دارد ؟ باید بدانید که پل مکنا معتقد است که حتی رژیم گرفتن استرس مضاعفی را به فرد وارد می‌کند. هر نوع استرسی می‌تواند باعث پرخوری و اضافه وزن شود. افراد پرمشغله معمولا استرس و فشار زیادی را تجربه می‌کنند.

این افراد عموما به سلامتی خود اهمیت چندانی نمی‌دهند، زمان کافی برای غذا خوردن نمی‌گذارند و بیشتر مواقع غذای خود را سرپایی و با عجله می‌خورند. همه‌ی اینها باعث می‌شود تا دچار اضافه وزن شوند. وسوسه به خوردن در اطراف ما زیاد است. انسان نمی‌تواند از خوردن غذا دست بکشد. تصور کنید به کافی شاپ رفته‌اید و انواع غذاها، شیرینی‌جات و و ساندویچ‌ها جلوی چشمان‌تان قرار دارند. آیا می‌توانید این غذاها را نخورید و مقاومت کنید . حتی یک نوشیدنی ساده که شما در هنگام تفریح سرو می کنید می‌تواند بالای ۷۰۰ کالری داشته باشد.

این رژیم پیشنهاد می‌کند برای کاهش وزن ابتدا به بدن و حالات روحی خود توجه کنید. رژیم پل مکنا بر پایه‌ی هیپنوتیزم بنا شده است. پل مکنا می‌گوید با هیپنوتیزم می‌توان به ضمیر ناخودآگاه انسان نفوذ کرد و تمام افکار و احساسات منفی را از بین برد. با این کار فضای ذهن از افکار منفی خالی می‌شود و برای افکار و احساسات مثبت فضای بیشتری ایجاد خواهد شد.

از طرف دیگر استرس ناشی از افکار منفی نیز کمتر می‌شود. پل مکنا ادعا می‌کند با این روش بدون کنترل خوردن و کالری‌شماری می‌توانید تا آخر عمر از پرخوری و ریزه‌خواری دور بمانید. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که ذهن شما به صورت ناخود‌آگاه می‌خواهد از پرخوری و ریزه خواری دور بماند؛ در نتیجه تا ابد زندگی بدون چاقی، نگرانی خواهید داشت. پل مکنا از یک مثال جالب برای توجیه این راهِ درمانی استفاده می‌کند. او می‌گوید درست غدا خوردن مانند بستن بند کفش و یا رانندگی است.

شما در ابتدا با دقت و تمرکز بالا بند کفش خود را می‌بندید و یا رانندگی می‌کنید، اما با تکرار هر روزه این دو کار، بعد از مدتی دیگر به صورت ناخود ‌آگاه به سمت مقصد می‌رانید و بند کفش را می‌بندید. درست غذا خوردن نیز بعد از مدتی تکرار مانند رانندگی برایتان عادت می‌شود. دیگر به صورت ناخود‌آگاه غذای سالم می‌خورید بدون اینکه به کاهش وزن‌تان فکر کنید.

رژیم لاغری پل مکنا و چهار قانون طلایی لاغری به روش پل مکنا چهار قانون طلایی دارد. طرفداران این رژیم ادعا می‌کنند که با توجه به این چهار قانون می‌توانید وزن‌تان را کم کنید و تا آخر عمر در وزن ثابت بمانید. پل مکنا طبق تحقیقاتی ادعا دارد هفتاد درصد کسانی که به وزن ایده‌آل خود می‌رسند بعد از مدتی دچار بازگشت وزن شده و دوباره چاق می‌شوند. همچنین گفته می‌شود که باید به چاقی به عنوان یک مشکل رفتاری نگاه کنیم.

این چهار قانون اساسی شامل موارد زیر می‌شود

رژیم پل مکنا

قانون اول رژیم پل مکنا؛ هر وقت گرسنه شدید غذا بخوریداگر مطمئن نیستید که واقعا گرسنه‌اید یا نه، پس واقعا گرسنه نیستیداحساس گرسنگی واقعی به تدریج شکل می‌گیرد و واضح، مداوم و فیزیکی است. این حس با احساسی که هنگام عبور از یک رستوران یا قنادی به شما دست می‌دهد، تفاوت دارد. همچنین احساس گرسنگی واکنشی به احساسات مختلف مانند غم، ترس، خجالت، کسل بودن یا خشم نیست. در واقع احساس گرسنگی، یک احساس فیزیکی واقعی در معده است. این حس به این معناست که به غذا نیاز دارید و به همین دلیل، طعم غذا نیز برای شما خوشایندتر می‌شود.

قانون دوم این رژیم می گوید آنچه بدن‌تان نیاز دارد، بخوریدحیوانات وحشی به صورت غریزی و بدون فکر، برای دریافت ویتامین، مواد معدنی، نمک، پروتئین، چربی و کربوهیدرات به دنبال غذا و شکار می‌روند. بدن ما نیز دارای همین غریزه است؛ اما متاسفانه، فرآیندهای ذهنی ما بسیار سریع هستند و اغلب آنها را نادیده می‌گیریم.

بنابراین هنگامی که تصویری از یک همبرگر را می‌بینیم، ناگهان با خودمان فکر می‌کنیم که گرسنه هستیم این واکنش مغز ما به مشاهده‌ی این تصویر است. در واقع، ممکن است واقعا بدن به غذا نیاز نداشته باشد و گرسنه نباشیم. برای بررسی این موضوع، زمان کوتاهی را صرف شناسایی نیاز واقعی بدن خود کنید. به تشخیص بدن خود اعتماد داشته باشید. آن زمان است که نه تنها کمتر غذا خواهید خورد، بلکه انتخاب‌های سالم‌تری نیز خواهید داشت و سبک تغذیه‌تان ناخودآگاه تغییر می‌کند.

از هر لقمه‌‎در قانون سوم اشاره دارد که از غذایی که می‌خورید، لذت ببریدتحقیقات بسیاری در زمینه خودآگاهی در هنگام غذا خوردن در سراسر جهان انجام شده است. تمام این تحقیقات نشان داده‌اند که این خودآگاهی باعث کاهش میزان غذا خوردن در افراد می‌شود. اما این مورد کافی به نظر نمی‌رسد. لذت بردن از هر لقمه‌ای که در دهان می‌گذارید نیز دارای اهمیت است. بنابراین هر وقت هر کدام از جنبه‌های غذا خوردن دیگر برای‌تان لذت‌بخش نبود، از غذا خوردن دست بکشید. هنگام غذا خوردن هیچ کار دیگری انجام ندهید. کارهایی مانند تماشای تلویزیون، مطالعه، اینترنت‌گردی، حل کردن جدول، رانندگی، پیاده‌روی یا مکالمه با تلفن باعث کاهش آگاهی شما نسبت به غذا خوردن می‌شود. هنگامی که بر آگاهی خود نسبت به غذا خوردن تمرکز می‌کنید،

 رژیم پل مکنا برنامه غذایی مشخصی ندارد. تمرکز این رژیم بیشتر بر یاد دادن کنترل نفس در مقابل غذاست. این یادگیری از طریق تمرینات تجسمی اتفاق می‌افتد. این تمرینات تجسمی به شکلی طراحی شده‌اند که رفتار و واکنش ضمیر ناخودآگاه شما را نسبت به غذا تغییر بدهند و در نتیجه به کاهش وزن منجر شوند. این برنامه می‌تواند شامل سه وعده غذایی اصلی باشد، اما اجباری برای این مورد وجود ندارد. برای مثال، برخی افراد وعده‌های غذایی کم‌حجم ولی به دفعات مختلف در روز، مصرف می‌کنند. برخی نیز یک وعده غذایی اصلی و پرحجم در کنار چند میان‌وعده‌ی کوچک را ترجیح می‌دهند. با رژیم پل مکنا چقدر وزن کم خواهید کرد؟ رژیم لاغری پل مکنا یک برنامه غذایی مشخص ندارد که به شما بگوید انتظار چه میزان کاهش وزن را داشته باشید. در نتیجه مشخص نیست چه مقدار کاهش وزن را می‌توانید با آن تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 16 =