تناسب اندام و لاغری سخت ولی باید از درون خود بخواهید.وقتی در رستوران غذا میخورم، آثار رژیم های لاغری را که احساس گناه می آفرینند، از میزهای پهلویی میشنوم. به دشواری می توانم از جا در نروم.میخواهم فریاد بزنم: «خاموش شو! آیا میدانی با آن جمله منفی چه بلایی بر سر بدنت می آوری؟»

البته خویشتن داری میکنم، و خاموش دست به دعا برمی دارم تا آن شخص هر چه زودتر اقتدار خلاق ذهنش را کشف کند.به راستی که معدودی از مردمان، قدرت ذهن را درک می کنند. این اعتقاد تازه شکوفا و قدرتمند که خودتان واقعیت خویش را می آفرینید، به هیچ طریق نباید مورد استهزا قرار گیرد یا دست کم گرفته شود. به طعنه ، نخستین بار که از اعتبار آن با خبر شدم، از خودم بدم آمد.

از خود پرسیدم: «اگر من واقعیت خود را می آفرینم، پس چرا خود را چاق و نکبت بار کردم؟»ناگهان فکری به ذهنم آمد که زندگیم را عوض کرد: «اگر توانستم خود را چاق کنم، پس باید این قدرت را هم داشته باشم که خود را لاغر کنم و می توانیم به جای تهیدست، دولتمند باشم. و به جای مطرود محبوب حقه در این بود که بیاموزیم چگونه از اقتدار ذهنم به صلاحم و نه بر ضدم استفاده کنم!

تناسب اندام و لاغری ذهن هشیار و ذهن نیمه هشیار

تناسب اندام و لاغری

برای این که بتوانید ذهنتان را وادارید که از راههای مثبت کار کند، نخست باید دریابید که اساسا با دو بخش بسیار متفاوت ذهنتان سر و کار دارید: هشیار و نیمه هشیار.بخش هشیار ذهن را می توان به صورت عقلانی و هوشمند و «بالغ » توصیف کرد. از طریق بخش هشیار ذهنتان از اندیشه ها و اعمالتان آگاه می شوید. ذهن هشیار می تواند از طریق ارزیابی اطلاعات موجود در مورد هر وضعیت، به تصمیم گیریهای بالغ و داوری، ارزشها بپردازد.

ذهن نیمه هشیار، بعكس، در سطحی واکنشی کار می کند. توانایی داوری ندارد، و همه چیز را تحت الفظی می پذیرد. روانکاو و فیلسوف بزرگ، کارل گوستاو یونگ، ذهن نیمه هشیار را «کودک وار» خواند.

ذهن نیمه هشیارتان را بچه یی پنج ساله بینگارید که درون سرتان می کوشد زندگیتان را بر طبق ارزشها و ادراکهای خودش اداره کند.

همچنین می توانید ذهن نیمه هشیار را به یک کامپیوتر قیاس کنید. ذهن نیمه هشیار، مانند کامپیوتر، بدون هیچ کوشش برای استدلال با تجزیه و تحليل در سطح عقلانی، برنامه ریزی را می پذیرد. کامپیوتر به آسانی این فرض را قبول می کند که ۵ = ۲+۲، البته اگر آن را چنین برنامه ریزی کرده باشید. اگر به خودتان بگویید: «تا گرسنگی نکشم، محال است وزن کم کنم.» ذهن نیمه هشیارتان آن را باور می کند.

آن جمله را به خاطر بیاورید که: «هر چه میخورم به چربی بدل میشود. » فقط مجسم کنید که ذهن نیمه هشیارتان با آن چه می کند؟ مانند کودک، ذهن نیمه هشیار با آشنایی و تکرار زندگی می کند. هرچه بیشتر عبارتی را تکرار کنید – هر عبارتی را- ژرفتر در ذهن نیمه هشیارتان نقش می بندد، و سریعتر در زندگیتان متجلی می شود. برنامه ریزی ذهن، پیشگویی توفیق آمیز است.

حالا زمان آن است که به ذهن هشیارتان اندیشه های مثبت برسانید، تا ذهن نیمه هشیارتان آنها را به صورت تحت اللفظی بپذیرد، و از این طريق، نتایج مثبت به بار آورد. وقتی از دستورهایی که به خودتان میدهید با خبر می شوید، از کشف این که چگونه این اندیشه ها بر زندگیتان تأثیر گذاشته اند، به حیرت می افتید.

تناسب اندام و لاغری همان هستید که می اندیشید

تناسب اندام و لاغری

آفرینش خویشتن از طریق اندیشه، بحث تازه یی نیست. در رساله پولس رسول به رومیان (باب دوازدهم، آیه ۲) می خوانیم: «به تازگی ذهن خود صورت خود را تبدیل دهید. این اعتقاد محدود به مسیحیت نیست. کتاب مقدس بودایی، داماپادا (راه آموزش) می گوید: «همان هستیم که می اندیشیم، همان شده ایم که اندیشیده بودیم . »

هرگاه به این مفهوم پی ببرید، کلید استفاده از آن را برای بهبودتان می یابید. من نیز همین احساس را کردم. اگر توانستید خود را به جایی برسانید که اکنون آنجایید، پس این قدرت را نیز دارید که خود را در جای دیگری قرار بدهید.مجسم کنید که زندگیتان تا این لحظه در صفحات کتابی ثبت شده است. آن را می خوانید و می اندیشید هیچ گاه پر فروش نخواهد شد. شخصیت اصلی شما اضافه وزن دارد و خودش را دوست ندارد و زندگیش تیره و تار و کسالت بار است.

مجهز به این دانش که با ذهن خودتان واقعیت خویش را می آفرینید، می توانید پیامدی بر کتاب نخست بنویسید. می توانید شخصیت اصلی داستان خود را به شخصی باریک و سالم و شاد و خوشبخت و هیجان انگیز یا هر چیز دیگر که میخواهید بدل کنید. زیرا این قدرت را دارید که خود را در هر مسیری که بخواهید هدایت کنید. خودتان نویسنده داستان خویش و برنامه ريز کامپیوتر خود هستید. شما پدر و مادر کودک درونتان و در نهایت، مسؤول اندیشه هایتان هستید. به عبارت دیگر، می توانید اداره زندگیتان را به عهده بگیرید و خود را از رفتار وسواس آمیز نسبت به خدا یا هر چیز دیگر برهانید.

هرگاه برای افراد درباره اقتدار ذهن سخن می گویم، واقعا به هیجان می آیم! وقتی می بینم آنها از این اطلاعات استفاده میکنند و به راستی زندگیشان عوض میشود، به وجد می آیم. هنگامی که از توانایی خود برای دگرگونی آگاه می شوند، شور وشوق آنها چنان الکتریسیته یی ایجاد میکنند که برای روشنایی شهر نیویورک کافی است !

تناسب اندام و لاغری عبارتهای تأكیدی: کلید ذهن شما

تناسب اندام و لاغری

احتمالا می اندیشید چگونه این دگرگونی را آغاز کنید. فرایند بسیار ساده یی هست که آن را به طرزی استثنایی قدرتمند یافته ام: عبارتهای تأكبادي. عبارت تاکیدی، جمله یی مثبت است که آن را در ذهن نیمه هشیارتان می فشانید تا به نتیجه یی مثبت برسید.

توجه کنید که این فرایند را ساده خواندم. بسیاری از افراد تصور می کنند که فرایندی ساده تأثیر ندارد، زیرا باور کرده اند که انسان باید با تلاش و کار بسیار شدید به نتایج دلخواهش برسد. اما همیشه چنین نیست.

به خاطر داشته باشید که می خواهیم توجه بچه یی پنج ساله را که در ذهن نیمه هشیارتان به سر می برد جلب کنیم. این بچه به دستورهای دشوار و پیچیده پاسخ نمی دهد، اما به آسانی جمله یی تأکیدی و صریح و آسان را هضم می کند. به این اندیشه باز گردید که هر چه میخورم به چربی بدل می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *