نکات لاغری و تناسب اندام قسمت دوم.اگر اطلاعاتی که به دست آورده اید برایتان پرسش برانگیز است، به منبع آن رجوع کنید تا دریابید این اطلاعات برای شما قابل اجرا است یا خیر. گزارش های تحقیقاتی که در مجلات معتبر پزشکی، مانند مجله پزشکی نیوانگلند (NEJM)، نشریه انجمن پزشکی آمریکا (JAMA)، یا مجله پزشکی بریتانیا (BMJ)، چاپ می شوند، مطالعه کنید.

«کتابخانه ملی پزشکی آمریکا» یک پایگاه داده ای عظیم را از این گونه تحقیقات روی سایتPUBMED.GOV قرار داده که دسترسی به آن رایگان است و می تواند شروع خوبی برای یک تحقیق باشد. زمانی که شما به منبع اطلاعاتی تان اطمینان دارید، می توانید رژیم غذایی تان را براساس آنچه درباره داشتن زندگی طولانی تر آموخته اید تنظیم کنید.

نکات لاغری و تناسب اندام ارتباط میان کاهش وزن و خواب بیشتر

نکات لاغری و تناسب اندام

هرچه وزن تان بالاتر برود، از مدت زمان خوابتان کاسته می شود. چاقی مفرط یا حتی اضافه وزن نه تنها می تواند در خواب شبانه اختلال ایجاد کند، بلکه باعث خواب آلودگی و کاهش انرژی و توان بدن در طول روز نیز می شود. کاهش وزن یکی از بهترین راه ها برای مقابله با خستگی مفرط است. اما این روش درواقع به مثابه جاده ای دوطرفه است. خواب کافی، در طول زمان به کاهش وزن کمک می کند. خواب کافی و کاهش وزن، می توانند در کاهش خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت، فشارخون بالا و بیماریهای قلبی مؤثر باشند.

اگر وزن شما بیش از حد است، باید بدانید حتی کاهش چند کیلوگرم از وزن تان می تواند تأثیر زیادی بر کیفیت خواب شما بگذارد. براساس تحقیقی که در دانشگاه جان هاپکینز انجام شده است، رژیم غذایی و فعالیت روزانه می تواند باعث بهبود کیفیت خواب افرادی که اضافه وزن دارند شود. آب شدن چربی شکم، به ویژه تأثیر زیادی در بهبود کیفیت خواب شبانه دارد.

یک راه خوب برای کاهش وزن جایگزین کردن یک ساعت تماشای تلویزیون با یک ساعت خواب است. این تغییر ساده در بلندمدت وزن را تاحد زیادی کاهش می دهد. براساس تحقیق صورت گرفته در این زمینه، این جایگزینی طی یک سال احتمالأ تا 6 کیلوگرم کاهش وزن به همراه دارد. اگر لاغر باشید و همان طور خودتان را حفظ کنید، بهتر می خوابید. خواب خوب و کافی می تواند به نوبه خود، حتی اشتهایتان را کاهش دهد و کمک کند تا غذاهای بهتری برای خوردن انتخاب کنید.

از آن جا که خواب و رژیم غذایی لازم وملزوم یکدیگرند و با هم می توانند تأثیر مثبتی بر بدن داشته باشند، برای زندگیتان برنامه ای تنظیم کنید تا این دو عامل به خوبی در آن لحاظ شده باشد. از وعده غذایی بعدی تان شروع کنید. شروع یک روز خوب همراه با غذای درست و مناسب، پس از گذراندن یک خواب شبانه خوب، می تواند روند مثبت و روبه رشدی در زندگی تان به وجود آورد.

نکات لاغری و تناسب اندام هشت ساعت خواب کافی است

نکات لاغری و تناسب اندام

فکر می کنید مدت زمان خواب شبانه شما چند ساعت باید باشد؟ دانستن این که شب ها به چند ساعت خواب نیاز دارید می تواند به بهبود کیفیت خواب تان کمک کند. مدت خواب شبانه، از فردی به فرد دیگر متغیر است. اشخاصی را می شناسم که مدعی اند ۶ ساعت خواب شبانه برای شان کافی است، اما برای اکثر افراد ۸ تا 9 ساعت مدت زمان مطلوبی برای خواب شبانه است.

محققان تحقیقاتی درباره میزان مناسب خواب شبانه انجام داده و دریافته اند حدود ۹۵ درصد مردم به ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه نیاز دارند تا احساس کنند کاملا استراحت کرده اند. در مجموعه ای از آزمایش ها، افراد مورد بررسی در محیطی بدون ساعت و پنجره قرار گرفتند و از آنها خواسته شد که هر زمان احساس نیاز می کنند بخوابند. از میان ۴۰ شرکت کننده در این آزمایش، 5/2درصد یعنی یک نفر در ۴۰ نفر، به کمتر از ۷ ساعت خواب شبانه و 5/2درصد نیز به ۹ ساعت خواب و حتی بیش از آن نیاز داشتند.

براساس این آزمایش و تعداد زیادی تحقیقات دانشگاهی دیگر، با اطمینان می توان گفت که ۸ ساعت خواب با کیفیت برای اکثر مردم کافی است. در این آزمایش ها، همچنین عملکرد آزمایش شوندگان در حین کار با برنامه های کامپیوتری مورد بررسی قرار گرفت؛ براین اساس، عملکرد فردی که ۷ساعت خواب شبانه داشت، از کسانی که بیشتر از ۸ ساعت خوابیده بودند، ضعیف تر بود.

از طرف دیگر، فردی که ۹ ساعت در شب خوابیده بود بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به بیماری های گوناگون، از چاقی مفرط گرفته تا افسردگی، قرار داشت. البته، درنهایت باید گفت که میزان مناسب خواب برای هر فرد بسته به واکنش های منحصربه فرد بدن وی، چیزی بین ۷ تا ۹ ساعت است.

اکثر اشخاص قطعا به ۷ ساعت خواب شبانه نیاز دارند تا بتوانند روز بعد در بازی شرکت کنند، اما اگر ۸ ساعت بخوابند، انرژی کافی برای بردن خواهند داشت.

*خطر مشخصی را که ممکن است سلامتی تان را تهدید کند شناسایی کنید. یک ساعت وقت را صرف تحقیق و بررسی درباره انواع غذاهایی کنید که این خطرات را از بدن تان دور نگه می دارد.

*تلاش کنید به وزن مطلوب تان برسید و آن را حفظ کنید تا بتوانید همواره خواب شبانه خوبی داشته باشید. اگر نیاز است اندکی وزن کم کنید، یک ساعت تماشای تلویزیون را با یک ساعت خواب تاخت بزنید.

*برنامه روزانه تان را به گونه ای تنظیم کنید تا هر شب دست کم ۸ ساعت بخوابید.

نکات لاغری و تناسب اندام هیچ غذایی بی اهمیت نیست

نکات لاغری و تناسب اندام

هر لقمه غذا و هر جرعه نوشیدنی به حساب می آید. هنگامی که یک ماده غذایی یا نوشیدنی وارد بدنتان می شود در بدن حرکت می کند و آثار منفی یا مثبت بر قسمت های مختلف می گذارد. به عنوان مثال، یک دونات یا نوشیدنی شیرین بلافاصله حال انسان را خوب می کند، ولی با عبور از قسمتهای مختلف بدن، آثار مخربش بیش از فایده اش است. در مقابل، یک سالاد مملو از سبزی های پربرگ (مانند کاهو) می تواند مانند یک خدمتکار کلیه مواد زائد را از درون سلول های تان پاک، و مواد مغذی را جایگزین آنان کند.

در دوران دبیرستان، معلم زیست شناسی مان به ما نشان داد هنگامی که یک فرد دود سیگار را به داخل ریه اش فرو می برد، چه اتفاقی برای ریه آن شخص می افتد. اوسیگاری را روشن کرد و نشان داد چگونه دودی که از سیگار استنشاق می شود یک اسفنج سفید را به رنگ زرد و قهوه ای در می آورد. با کاری که معلم من انجام داد توانست تصویر درستی از تأثیر سیگار را به ما نشان دهد.

متأسفانه حداقل در حال حاضر برای نشان دادن آثار زیان بار یک غذای نامطلوب در داخل بدن نمی توان از این روش های ساده استفاده کرد. اثر نامطلوب برخی غذاها و نوشیدنی ها با اثر نامطلوب سیگار کشیدن پی درپی برابری می کند. زمانی که یک گروه تحقیقاتی گروهی از اشخاص مختلف را به آزمایشگاه بردند و آثار فقط یک وعده غذای نامناسب را روی آنها بررسی کردند، کشف شگفت انگیزی کردند.

آنها به گروه اول غذای سالمی مرکب از ماهی سالمون، بادام وسبزی دادند. چند ساعت پس از خوردن غذا، از عروق این افراد سونوگرافی گرفتند و مشخص شد انبساط عروقی گروه اول که غذاهای سالم خورده بودند (در مقایسه با سونوگرافی پایه ای که در ابتدا انجام شده بود) به اندازه لازم صورت گرفته است و گردش خون طبیعی ادامه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *