اشتباهات رژیم غذایی که خود از آن بی اطلاع هستیم.گاهی ما رژیمی خاص را رعایت می کنیم اما نتیجه ای نمی گیریم  شاید رژیم تان را اشتباه انجام می دهید و به همین دلیل است که نتیجه ای که باید را نمی گیرید. باید دید متخصصان مربوطه چه توصیه هایی دارند و رژیم لاغری مربوطه چه مراحلی دارد . دراین مقاله چند اشتباه رایج که معمولا بدون اینکه متوجه باشید در رژیم هایتان انجام می دهید را توضیح می دهیم تا دیگر ان ها را انجام ندهید با ماهمراه شوید .

اشتباهات رایج – محصولات کم چرب:

اشتباهات رژیم غذایی

وقتی رژیم هستید معمولا از محصولات کم چرب استفاده می کنید هنوز در مورد میزان چربی موجود در رژیم سردرگمی ها زیاد است و همه ما معتقدیم که محصولات کم چربی سالم تر هستند اما این موضوع مطلق نیست و حقیقت این است که کارخانه داران برای محصولات کم چرب، قند استفاده می کنند تا به آن مزه بدهند و به یاد داشته باشید که همه چربی ها بد نیستند و بدن می تواند از چربی های اشباع نشده استفاده کند که کلسترول پایینی دارد.

اشتباهات رژیم غذایی – مصرف گرانولا:

وقتی رژیم هستید از گرانولا استفاده می کنید اماایا این راه حلی درست است برای مصرف کالری کمتر بسیاری از افراد بر این باورند که گرانولا ماده غذایی سالمی می باشد زیرا تشکیل شده از آجیل، جو، غلات کامل، و میوه های خشک شده می باشد اما یادتان باشد که این ماده هم شکر دارد. گرانولا از لحاظ تامین آهن و فیبر خاصیت دارد اما باید به قند آن نیز توجه کنید.

اشتباهات رژیم غذایی – نوشیدن آب میوه :

اشتباهات رژیم غذایی

آب میوه منبع غنی از مواد مغذی مانند ویتامین سی می باشد اما مشکل اینجاست که نوشیدن آن می تواند قند زیادی را وارد بدن کند و همچنین کالری بسیار بالایی نیز دارد و در مجموع این که آب میوه آنقدرها هم برای سلامتی مفید نیست. البته که آب میوه های با کیفیت بالا و صد درصدی برای بدن مفید هستند اما طی پروسه هایی که در فرآیند تولید و کارخانه می گذرانند، خاصیت صد در صدی خود را از دست می دهند.

اشتباهات رژیم غذایی – نوشیدن انرژی زاها:

می دانید که معمولا افراد سعی دارند که برای بازیابی انرژی خود از انرژی زاهای آماده استفاده کنند اما این محصولات حاوی نگهدارنده ها و شکر هستند که بسیار مضر می باشد.می توانید برای تامین انرژی از مواد غذایی مثل آجیل استفاده کنید که حاوی میزان کمی شکر و چربی بوده و به مقدار متناسبی فیبر و پروتئین دارد و برای مصرف نوشیدنی های ورزشی اگر کمتر از یک ساعت ورزش می کنید، نیازی به نوشیدنی ورزشی ندارید که این نوشیدنی ها بیشتر مخصوص افراد حرفه ای می باشد.اگر به طور منظم از این نوشیدنی ها استفاده می کنید، باید بدانید که این ها مقدار زیادی قند دارد که حین ورزش معمولی هم قادر به سوزاندن شان نخواهید بود. این نوشیدنی ها همچنین کالری بیش از حد بالایی نیز دارند.

اشتباهات رایج – غذاهای ارگانیک :

این روزها اکثر افراد می خواهند که مواد غذایی ارگانیک مصرف کنند و می دانید که محصولات ارگانیک حاوی مواد ضد آفت و سمی نیستند. به همین دلیل یکی از اثرات جانبی ان ها احتمال آفت زدگی این محصولات می باشد که البته هنوز در مورد مضرات و فواید آن بررسی ها ادامه دارد.

اشتباهات رایج – مصرف میوه های خشک :

معمولا وقتی رژیم هستید به عنوان میان وعده میوه های خشک می خورید. میوه های خشک کوچک بوده و انرژی کمی دارند اما می توانند ویتامین ها، مواد معدنی و فیبرها را افزایش دهند. میوه های خشک حاوی فروکتوز و گلوکز هستند و قند موجود در میوه های خشک می تواند مشکلات زیادی را برای سلامتی فرد ایجاد کند

اشتباهات رایج – مصرف سالاد برای وعده ی ناهار:

اشتباهات رژیم غذایی

برخی از ما احتمالا به جای یکی از وعده ها وقتی رژیم هستیم سالاد می خورید .اگر سالاد شما حاوی تن ماهی، سبزیجات، و ماست است، حتما سالم است اما اگر سالاد شما فقط از مرغ سوخاری، پنیر و گوشت قرمز تشکیل شده، انگار که در حال خوردن یک برگر هستید. سالاد ها همیشه از لحاظ کالری بهترین انتخاب نیستند و اگر سالاد شما همراه با مرغ سرخ کرده، گوشت قرمز، پنیر و کارامل است، مطمئن باشید که کالری آن بسیار بالا خواهد بود. مواد موجود در سالاد سالم شامل میوه ها، لوبیا، سبزیجات سبز و رنگی می باشد.

اشتباهات رژیم غذایی – نوشیدن آب از بطری :

معمولا می دانید که  آب بطری از آب شیر سالم تر نیست و چیزی که واضح است، این است که آب درون بطری به اندازه زیادی در معرض پلاستیک قرار گرفته است. پلاستیک نیز مضرات زیادی برای فرد دارد و بنابراین مصرف آب شیر تسویه شده بسیار سالم تر و ارزان تر از آب بطری می باشد.

اشتباهات رایج – وزن کردن روی ترازو:

یکی از اشتباهات رایج وزن کردن مدام است . زمانی که ورزش می کنیم و غذا های سالم مصرف می کنیم، مایلیم که نتایج را به سرعت مشاهده کنیم و بنابراین دوست داریم که یکسره خودمان را بکشیم. بدن انسان از چربی زیادی تشکیل شده است و کاهش وزنگاهی اوقات به دلیل از دست دادن آب است و ربطی به این چربی ها ندارد و در کل راه های زیادی برای سنجش کاهش وزن واقعی وجود دارد، مثل اندازه گیری میزان چربی در بدن که می توانید در انتهای روز تنها با نگاه کردن با آینه متوجه شوید که چربی از دست داده اید یا نه .

اشتباهات رایج – استفاده از روغن نارگیل:

روغن نارگیل یک چربی اشباع شده است و نوع چربی آن باعث ایجاد بیماری های قلبی می شود. در واقع تا سال چند سال پیش این روغن را اصلا مفید نمی دانستند و البته که چربی اشباع این روغن به اندازه روغن های مصنوعی مضر نیست اما در هر حال باید مصرف آن را محود کنید و به دنبال چربی های اشباع نشده باشید.

اشتباهات رژیم غذایی – وعده های کوچک با دفعات بالا:

معمولا گفته می شود که برای سلامت بیشتر باید تعداد دفعات وعده ها را بالا برد و مقدار آن را کم کرد اما مطالعات نشان می دهد که تفاوت چندانی با مصرف سه وعده وجود ندارد. متابلویسم بدن ما تنها به سایز وعده های غذایی بستگی دارد پس بنابراین زمانی که وعده را بزرگ تر یا کوچک تر می کنیم، متابلویسم ما تغییر می کند. تعداد این وعده ها به میزان کالری کلی بدن تاثیر خاصی نمی گذارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *