برای رسیدن به تناسب اندام و لاغر شدن هر کدام از ما رژیم غذایی خاصی  را رعایت می کنیم تا در کمترین زمان ممکن وزن خود را کاهش داده و به تناسب اندام برسیم اما بهتر است برای حفظ سلامت و رسیدن به نتیجه ی مطلوب و برای انتخاب رژیم غذایی مناسب با پزشک مشورت کنید .

برای تناسب اندام و لاغری با پزشک ما در کلینیک رسپینا تماس بگیرید .

 رژیم غذایی سواحل جنوبی

این رژیم مصرف نوعی کربوهیدرات و چربی ها که باعث افزایش وزن می شود را از غذای شما حذف می کند در این رژیم کربوهیدرات های بد از کربوهیدرات های خوب جدا می شوند و با حذف کربوهیدرات های بد سطح کلسترول و انسولین بدنتان را پایین می آورید و همین مسئله منجر به کاهش وزن خواهد شد .

این رژیم توسط یک دسته موج سوار ابداع شده است که شاید فکرش را هم نمی کردید این رژیم کربوهیدرات ها ی با گلیسمی بالا ( آن دسته از کربوهیدرات ها که گلیسمی آن ها بالای 55 است ) یا همان کربوهیدرات هیا بد مثل برنج و نان سفید باعث افزایش وزن می شود این نوع کربوهیدرات های ساده بسیار سریع هضم شده انسولین بدن را بالا می برند بالا رفتن انسولین بدن باعث کاهش سطح قند خون شده و بدنتان میزان بیشتری از این نوع کربوهیدرات طلب خواهد کرد .

این رژیم توصیه می کند که افراد بیشتر از نوع کربوهیدرات های با گلیسمی پایین یا کربوهیدرات های خوب مثل حبوبات و سبزیجات استفاده کنند که هضم آن ها مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید انرژی بیشتری صرف خواهد کرد .این رژیم در اصل برای افراد مبتلا به دیابت و بیماری های قلبی ساخته شده است اما همه ی آن هایی که می خواهند سطح قندخون خود را پایین بیاورند و کاهش وزن داشته باشند می توانند از این رژیم استفاده کنند .

این رژیم را دکتر آگاستون برای کمک به بیماران قلبی برای حفظ سلامتی و کاهش وزنشان ابداع کرده بودند و بسیاری از بیماران با همین روش وزن خود را کاهش دادند و به این ترتیب عمومیت پیدا کرد .

این رژیم از 3 مرحله تشکیل شده است :

مرحله ی اول

سخت ترین مرحله این مرحله است و مدت 14 روز طول می کشد شما در طول این مدت وظیفه دارید که مصرف اکثر کربوهیدرات ها را از برنامه ی غذایی روزانه خود حذف کنید از این رو نباید دیگر کربوهیدرات های با گلیسمی بالا مثل نان برنج سیب زمینی شیرینی جات میوه پاستا مشروبات الکلی شکلات بستنی و قند استفاده کنید .

نگران نباشید گرسنه هم نخواهید ماند در مرحله 1 می توانید مواد غذایی پروتئین دار مثل گوشت مرغ ماهی صدف خوراکی آجیل پنیر تخم مرغ و همچنین سبزیجات و روغن زیتون بخورید .

شاید در مرحله ی اول کمی احساس کنید که رژیم سختی است اما همین مرحله است که باعث می شود افراد 8 تا 13 پوند وزن کم کنند به خصوص در ناحیه ی میان تنه و شکم و در پایان این مرحله دیگر میلی به مصرف کربوهیدرات های بد  نخواهید داشت در این مرحله می توانید سبزیجات سرخ شده بدون سیب زمینی سالاد با روغن زیتون مصرف کنید .

مرحله دوم

این مرحله تا زمانی طول می کشد که شما به وزن دلخواه خود رسیده باشید البته نسبت به مرحله 1 ساده تر است و محدودیت ها هم کمتر می شود در این مرحله هر هفته باید 1تا2 پوند وزن کم کنید در این مرحله کربوهیدرات های خوب مانند نان جو سیب زمینی شیرن برنج قهوه ای و پاستا و میوه جات کم کم وارد برنامه ی غذایی روزانه ی شما می شود و شکلات و  مشروب را هم به مقدار کم می توانید مصرف کنید .شما می توانید غذاهایی مثل کلم بروکلی سرخ شده مرغ به همراه لیمو را دراین مرحله استفاده کنید .

مرحله سوم

بعد از اینکه به وزن ایده آل رسیدید این مرحله آغاز می شود این مرحله به صورتی خواهد بود که انگار در رژیم نیستید می توانید باز هم از کربوهیدرات ها استفاده کنید اما میلی به کبوهیدرات های بد  نخواهید داشت .غذاها ی پیشنهادی رای این مرحله روست بیف اسفناج با پیاز قرمز شکلات و زرد آلو .

مزایای این رژیم

با گرفتن این رژیم خیلی  محدودیتی نخواهید داشت و می توانید که اکثر گروه های غذایی را مصرف کنید با مصرف کم کربوهیدرات و چربی ترنس این رژیم شما را از ابتلا به بیماری های قلبی حفظ می کند می توانید از مصرف سبزیجات و حبوبات و پروتئین لذت ببرید اصلا احتیاجی به حساب کردن کالری های مصرفی ندارید و با این رژیم غذایی هیچ زمان از روز گرسنه نخواهید ماند و محدودیت غذایی کمتری دارید بعد از 14 روز تغییرات را خواهید دید و وزن کم خواهید کرد .

معایب این رژیم

غذاهایی که در این رژیم توصیه می شوند معمولا آماده کردنشان وقت گیر است و مواد غذایی که باید مصرف شوند اغلب گران هستند کاهش وزن اولیه ممکن است از آب بدن باشد نه چربی ها مرحله ی اول مصرف اکثر کبوهیدرات ها را منع می کند وقتی انرژی از طریق این کربوهیدرات ها به بدن نرسد بدن از اب به عنوان منبع انرژی استفاده خواهد کرد و این کاهش آب بدن شما را لاغرتر نشان دهد .

ادعای این رژیم این است که اکثر افراد پس از 2 هفته شروع به کاهش وزن از 8 تا 14 پوند می کنند اگر همه ی مراحل را به درستی پیش ببرید تنیجه ی خوبی از این رژیم خواهید گرفت اگر بتوانید مرحله اول را با موفقیت پشت سر بگذارید مراحل بعد سخت نخواهد بود با گرفتن این رژیم همچنین سطح کلسترول خونتان را هم پایین می آورید ذخیره کربوهیدرات ها در بدن نیز متوقف می شود چون شما مصرف کربوهیدرات های ساده را کنار گذاشتید .

کاهش چربی های شکم از خصوصیات این رژیم است به دلیل مصرف کربوهیدرات های خوب و استفاده از وعده های کوچک و مکرر در طول روز فرد احساس گرسنگی کمتری خواهد کرد با اینکه به نظر رژیم ساده و آسانی است اما به یاد داشته باشید که هیچ رژیمی معجزه نمی کند باید در کنار رژیم تحرک کافی هم داشته باشید و بعد از کاهش وزن هم سبک زندگی سالم خود را ارامه دهید .

برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام با کلینیک رسپینا تماس بگیرید .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =