خوب است بدانید که بهترین روش برای کوچک کردن شکم ترکیبی است از حرکات ورزشی متمرکز روی شکم و کمر و تلاش برای ثابت نگه داشتن قند خون زیرا ثابت بودن قند خون از چاق شدن شکم جلوگیری می کند اگر میخواهید شکمی تخت داشته باشید این رژیم 4 ماهه را انجام دهید .

برای داشتن اندام دلخواهتان و رهایی از چربی های شکم و پهلو کلیک کنید.

می دانید که برای یافتن روش های جدید از بین بردن چربی های اطراف شکم هر سال هزینه های هنگفتی صرف می شود. چندین و چند دستگاه مختلف برای کوچک کردن شکم وجود دارد، دستگاههای غلطکی، ضربه زننده، لرزاننده که ادعا می شود با این دستگاه ها می توانید شکم خود را کوچک کرده و به سایز مطلوب برسانید استفاده از این دستگاه ها به تنهایی برای کوچک کردن سایز اندام های مختلف بدن کافی نیست زیرا دستگا ههای ابتکاری قادر به سوزاندن لایه های چربی موجود در اطراف شکم نیستند و این قبیل وسایل تنها کمک ناچیزی برای رسیدن به هدف شما می کنند.

قدم اول رژیم 4 ماهه – کاهش چربی های شکم :

در قدم اول برای موفقیت در صاف کردن شکم و باریک کردن سایز دور کمرتان ، داشتن اطلاعات اولیه در مورد طرز کار عضلات اطراف شکم و این که چگونه بدن شما چربی را می سوزاند، است. به طور طبیعی شکم همه افراد صاف است اما در مواردی که با چربی اضافی پوشیده شده، به نظر بزرگ می رسد ، اگر هدف شما داشتن اندامی متناسب و شکمی صاف است، اولین قدم از بین بردن لایه های چربی موجود روی عضله های شکمتان است بهترین روش برای کوچک کردن شکم ترکیبی است از حرکات ورزشی متمرکز روی شکم و کمر و تلاش برای ثابت نگه داشتن قند خون زیرا ثابت بودن میزان قند خون باعث جلوگیری از چاق شدن و افزایش چربی های اضافی در بدن می شود.

خوب است بدانید که این رژیم را یک مربی باتجربه ی بدنسازی  ابداع کرد. او به ابداع روشی پرداخته که در فرصتی کوتاه می تواند اندازه دور شکم را کاهش دهد و به حد مناسب برساند. این برنامه 20 دقیقه زمان می بردو باید به صورت منظم در طول چهار هفته انجام گیرد. اگر شما هم مراسمی پیش رو دارید و دوست دارید درآن خوش هیکل ظاهر شوید، برنامه 4هفته ای مت رابرتس را برای شما پیشنهاد می کنیم که در10 مرحله ای به شما کمک می کند لباس مورد نظرخود را به تن کنید.

او می گفت این برنامه به شکلی طراحی شده که بتوانیدآن را در خانه انجام دهید و به کمک آن مردان و زنان چربی های شکمشان را آب کنند، افراد می توانند عضلات بخش میانی را نیز محکم تر کنند. توجه کنید که سیکس پک یا عضلات بخش میانی شامل عضله راست شکم است و این عضله در کناره های بدن باعث جمع تر شدن کمر می شود.شما باید این برنامه را برای داشتن شکمی صاف و کوچک کردن شکم سه یا چهار بار در هفته انجام دهید که هر مرتبه حدودا 20 دقیقه طول می کشد. در 2 روز دیگر هفته تمرینات هوازی مانند دویدن و دوچرخه سواری را انجام دهید که این مرحله نیز شامل تمرین های 12 دقیقه ای است بدین صورت که باید 30 ثانیه بی وقفه بدویدو سپس یک دقیقه به استراحت بپردازید و سپس دوباره آن را تکرارکنید.اگر می خواهید به اندام مناسب و کوچک کردن شکم برسید، یک ماه سخت را با برنامه رابرتس پیش ببرید زیرا این برنامه تمرینی سنگین برای سوزاندن موثر چربی ها است اما از هفته اول و دوم بهتر می شوید.

چربی سوزی با پلانک :

باید ابتدا روی کف دست و مچ پاهایتان قرار بگیرید حدود 30 ثانیه با بدنی کاملا صاف در همین حالت قرار بگیرید در هفته سوم و چهارم فشار بیشتری را با بالا بردن یک پا وارد کنید حدود 15 سانتی متر یک پا را بالا بیاورید و در همان حالت چند ثانیه بمانید. تکرار را فراموش نکنید.

چربی سوزی با اسکوات :

باید ابتدا پاها و شانه ها در حالی که سر پا ایستاده اید، از عرض بکشید در این حرکت باید زانو و مچ پایتان رو به جلو ، کمرتان صاف ، سر روبه رو قرار گیرد برای تکمیل شدن حرکت اسکوات به آرامی پایین بیایید و هنگامی که ران دو پایتان موازی هم قرار گرفت، دوباره به موقعیت اول برگردید  25 بار این تمرین را تکرار کنید و با اضافه کردن یک پرش کوچک در هفته سوم و چهارم ، در انتهای هر اسکوات و پیش از حرکت بعدی، می توانید به شدت آن بیفزایید.

چربی سوزی با منحنی معکوس :

توجه کنید که منحنی معکوس یکی از ورزش های مخصوص برای کوچک کردن شکم است که اینگونه انجام می گیرد ابتدا روی زمین دراز بکشید و دست هایتان را کنارتان بگذارید پاها را بالا ببرید و یک زاویه 90 درجه نسبت به زمین بسازید با پاهایتان به شکم فشار آورده و پاهایتان را تا زاویه 45 درجه پایین بیاورید و سپس در موقعیت نخست قرار گیرید 25 مرتبه این کار را تکرار کنید ،40 مرتبه این تمرین را درهفته سوم و چهارم تکرار کنید.

چربی سوزی با بالا اوردن ماهیچه ی سرینی :

روی زمین دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید باسن تان را با کمک ماهیچه های شکمی منقبض کنید و بدن را بالا بیاورید برای ثابت ماندن کف پاها را روی زمین فشار دهید بدنتان را بالا نبرید فقط کافی است شانه ها و زانوهایتان در یک خط قرار گیرند این حرکت ورزشی را در 30 مرتبه تکرار کنید و به 40 بار در دو هفته پایانی برسانید.

چربی سوزی با پلانک چرخشی :

سمت راست خود دراز بکشید بدنتان آرام بالا بیاورید. وزن بدنتان در این حالت فقط روی دست و پای راست افتاده است بدن خود را به حالت کاملا کشیده نگه دارید ودست چپتان را از حفره پایین عبور دهید به موقعیت اولیه بازگردید و این کار را با سمت دیگر بدنتان انجام دهید 20 مرتبه (10 بار در هر سمت) این تمرین را انجام دهید و می توانید 5 تا 10 مرتبه در هفته سوم و چهارم به هر سمت اضافه کنید.

چربی سوزی با ددلیفت با یک پا :

در ابتدا یک هالتر که با صفحه های فلزی سنگین شده را از زمین بردارید و تا جلوی ران بالا بیاورید و سپس به سمت زمین برگردانید پای چپتان را در حالی که سر پا ایستاده اید ، بالا بیاورید در دست راستتان یک دمبل یا بطری آب بگیرید با تمرکز بر ماهیچه های مرکزی بدن، تعادلتان را حفظ کنید برای خم نشدن زانوی راستتان کمی جلو بیایید در این حرکت باید از سر تا پای چپتان خطی صاف درست کنید سپس به حالت اولیه باز گردید واین کار را با پای دیگرانجام دهید این تمرین را 20 مرتبه (10 بار در هر سمت) تکرار کنید و تعداد آن را در دو هفته دوم به 30 مرتبه (15 بار در هر سمت) برسانید.

برای داشتن اندام دلخواهتان و رهایی از چربی های شکم و پهلو کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یک =