استفاده از رژیم های لاغری یکی از بهترین روش های کم کردن وزن است ولی باید بدانید که برخی از رژیم های غذایی جزو بی فایده ترین و ناسالمترین رژیم های لاغری هستند که نه تنها اثری مثبت برای تان ندارند می توانند ضررهایی هم به بدن تا برسانند . می دانید که یک رژیم غذایی سالم، رژیمی است که شامل انواع مواد غذایی باشد و در آن هیچ غذایی به طور کامل حذف نشود . برخی از رژیم های کاهش وزن وجود دارند که برای سلامتی مضر می باشند . این رژیم های غذایی ممکن است منجر به کاهش وزن شوند اما در بلند مدت آسیب های جدی برای سلامتی به وجود می آورند و باید از ان ها اجتناب کنید .

اگر به دنبال اندام مناسب و لاغری بی دردسر می گردی کلیک کنید.

رژیم های ناسالم و مضر برای بدن تان عبارتند از :

رژیم های ناسالم – رژیم اچ سی جی :

در این رژیم که توسط توسط سیمونز  ابداع شده است تا قبل از نهار نباید از غذای جامد استفاده نمود و برای وعده صبحانه می توان تنها قهوه یا چای بدون شکر استفاده نمود . افراد رژیم گیرنده باید به صورت روزانه این هورمون را به ران خود تزریق کنند و یا از قطره و قرص یا اسپری استفاده کنند باید بدانید که این رژیم مورد تایید نیست و تنها در آن مجاز به مصرف پانصد کالری در روز هستید. استفاده از رژیم غذایی بسیار محدود سبب ایجاد سنگ صفری، عدم تعادل الکترولیت ها و ضربان ناهماهنگ قلب می شود.

رژیم های ناسالم – رژیم غذای میمون ها :

باید بدانید که یکی از ناسالم ترین رژیم های غذایی است که در آن فرد از غذای مخصوص میمون ها استفاده می کند . ادم اسکات از غذای مخصوص میمون ها استفاده می کند و او درباره این رژیم می گفت :شاید وزنم کم شود، شاید نیرو و قدرت فوق العاده میمون ها را به دست بیاورم. ادم اسکات 5 روز بعد از گرفتن رژیم، با مشکلاتی مواجه شد.

رژیم های ناسالم – رژیم غذای کودک :

باید بدانید که رژیم غذای کودکان ، رژیمی پرسر و صدا که توسط اندرسون ابداع شده است و در آن رژیم گیرنده ، از غذاهایی که نوزادان بدون دندان میخورند مانند غذاهای پوره شده (عمدتا میوه ها و سبزیجات) استفاده می کنند. غذای نرم و خمیری کودک مانع پرخوری و موجب سیر شدن میشود اما برای بزرگسالان مناسب نبوده و در بهترین حالت، افراد بزرگسال تنها چند روز یا چند هفته میتوانند غذای کودک را تحمل کنند.این رژیم، لذت جویدن غذا را از بین می برد.

رژیم های ناسالم – رژیم خواب :

ورزش و درمان بیماری ها

در این رژیم ، فرد بیشتر از حد معمولی می خوابد زیرا طرفداران این رژیم معتقدند اگر شما بیدار نباشید، بنابراین چیزی هم نمی خورید و خیلی راحت وزنتان کم می شود. کیفیت و کمیت خواب بر سطح کورتیزول اثرگذار است و بر هورمونهایی مثل لپتین و گرلین که اشتهای ما را تحریک می کند ، اثر می گذارد.

رژیم های ناسالم – رژیم پالئو :

می دانید که ژیم پالئو امروزه طرفداران زیادی دارد . رژیم گیرنده ها در این رژیم از مقدار زیادی گوشت قرمز استفاده می کنند . این رژیم غذایی بر نحوه غذا خوردن غارنشینان تمرکز دارد رژیم پالئو چندین گروه غذایی را که بسیار مفید هستند حذف می کند. رژیم پارینه سنگی باید باید بدون غلات باشد به همین خاطر پروتئین و چربی بالاتری نسبت به دیگر رژیم ها دارد. در این رژیم چندین گروه غذایی دیگر مانند حبوبات و لبنیات که برای سلامتی مفید می باشند ، حذف می شوند.

رژیم های ناسالم – رژیم های غذایی پاکسازی کننده و سم زدا :

رژیم سم زدا یکی از رژیم های غذایی است که در آن خون پاک و تمیز می شود و مواد سمی مضر بدن از بین می رود.هیچ تحقیق علمی برای پشتیبانی از این رژیم ها وجود ندارد. برخی از رژیم های سم زدایی، محدودیت شدید کالری را توصیه می کنند بنابراین در این رژیم های غذایی سلامتی فرد ممکن است به خطر افتد . از نظر علمی بدن خود برای رهایی از شر به اصطلاح سموم و سایر محصولات جانبی متابولیسم کاملا مجهز است و کبد و کلیه کار دفع سموم را بر عهده دارند.

رژیم های ناسالم – رژیم قرار گرفتن در معرض نور خورشید:

باید بدانید که هندی ها مدعی هستند غذا و آب برای زنده ماندن ضروری نیست بلکه انسان می تواند با هوا، نور خورشید و نیروهای حیاتی زنده بماند. بسیاری از آنها عقیده دارند که برای زنده ماندن آب یا چای های گیاهی به تنهایی، همراه با درمعرض آفتاب بودن کافی است. این رژیم بسیار مضر است و در آن مواد مغذی و ویتامین های بدن به شدت کاهش می یابد.

رژیم های ناسالم – رژیم گریپ فروت:

باید بدانید که گریپ فروت دارای ترکیبات چربی سوز شگفت انگیز است و در این رژیم پروتئین فراوان مصرف می کنند و در کنار پروتئین باید گریپ فروت و آب این میوه نیز مصرف نمایند تا به وزن مورد نظر دست یابند در رژیم گریپ فروت ، فرد تنها اجازه دارد که در برنامه روزانه 1000کالری مصرف کند و کالری مصرفی نباید بیش از 1000تا شود. این رژیم غذایی نباید به مدت بیش از 10 روز ادامه یابد و مصرف آن نباید با داروهایتان تداخل یابد.

رژیم های ناسالم – رژیم غذایی بسیار کم کالری یا روزه گرفتن:

می دانید که رژیم فستینگ یا روزه داری از قرن ها پیش برای اهدف مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است. رژیم روزه داری باعث پایین آمدن سطح اکسیداتیو استرس در تمام سلول های بدن می شود گرسنگی مهم ترین عارضه جانبی رژیم روزه داری است. گر شما از داشتن قند خون پایین رنج می برید، غذا نخوردن در تمام روز باعث افت قند خون و ایجاد نشانه هایی مانند لرزش، خستگی و تپش قلب می شود. زمانی که کالری کمی مصرف نماییم ، متابولیسم کند می شود تا انرژی را حفظ کند بنابراین پس از پایان این رژیم و بازگشت به مصرف قبلی متابولیسم شما به طور کامل به حالت اول باز نمی گردد و همین باعث افزایش وزن می شود. شما در طول این رژیم به جز از دست دادن چربی، آب و عضله را نیز از دست می دهید.

رژیم های ناسالم – رژیم تخم مرغ:

شاید شنیده باشید که افراد مشهور هالیوودی با خوردن تخم مرغ ، وزن خود را تا حدودی کم کردند . رژیم تخم مرغ انواع و اقسام مختلفی دارد و فقط در آن افراد از تخم مرغ استفاده نمی کنند بلکه برای ناهار و شام از مرغ و ماهی نیز استفاده می کنند اما بیشتر پروتئین رژیم با خوردن تخم مرغ تامین می شود.

رژیم های ناسالم – رژیم کلوچه :

یکی از رژیم معروف هالیوودی رژیم کلوچه است که در آن فرد باید فقط روزی یک وعده غذا مانند مرغ، ماهی یا غذاهای دریایی استفاده نماید و در زمان های گرسنگی روزی 6 کلوچه بخورد. در کل روز مصرف 6 کلوچه و یک وعده غذا 800 کالری دارد. در این رژیم باید روزی 8 لیوان پر آب بنوشید

اگر به دنبال اندام مناسب و لاغری بی دردسر می گردی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *