اگر دارای وزن اضافه باشید و اقدام به لاغر و کاهش وزن کنید و وزن کم کنید باید بگوییم که زندگی خود را تغییر داده اید و به سمت سلامتی و شادابی و تناسب قدم برداشته اید اما تا به حال با خود فکر کرده اید که بعد از کاهش وزن برای بدن تان چه اتفاقی می ابتد و چه تغییراتی در بدن تان اتفاق می افتد ؟ آیا تا به حال از خود در مورد چگونگی از دست دادن وزن سوال کرده اید؟ هر کسی که سعی در از دست دادن وزن اضافی داشته باشد می گوید که تلاش و پایبندی زیادی دارد با این حال، مزایای از بین بردن وزن اضافی می تواند زندگی شما را تغییر دهد با مقاله ی امروز ما همراه شوید تا بگوییم برای بدن تان بعد از کاهش وزن چه اتفاقی می افتد .

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز و حذف چربی ها بدون جراحی کلیک کنید.

کاهش وزن و بهتر شدن عملکرد مغز مخصوصا در مسائل تحلیلی :

توجه کنید که بافت چربی باعث التهاب می شود که می تواند باعث تحریک و بروز هر عضو بدن، از جمله مغز شود ؛ بهتر است که وزن اضافی خود را از دست بدهید، تا عملکرد مغز شما آسیب نبیند. یک مطالعه در مجله غدد درون ریز و متابولیسم بالینی نشان داد که، زنانی که بعد از عمل و یا با تمرینات ورزشی برنامه ریزی شده وزن خود را از دست می دهند ، سازماندهی و تصمیم گیری را به طور دقیق تر انجام می دهند مهم این است که همه اینها شامل توابع شناختی مغز می شود. برای بهتر شدن عملکرد مغز خود اضافه وزن خود را کاهش دهید.

کاهش وزن و پاکسازی پوست :

ماسک و کرم گیاهی

بررسی ها نشان داده که چاقی و اضافه وزن ،مشکلات پوستی مانند آلرژی، لکه های تیره یا قرمز، تگهای پوست، پسوریازیس و پوست خارش را به همراه دارد. اگر وزن اضافی خود را از دست بدهید، پوست، خشکی کمتری ایجاد می کند و همچنین به آرامی آسیب هایی که بافت های چربی در اپیدرم شما ایجاد می کنند را بهبود می بخشد.

کاهش وزن و بهبود بیماری دیابت و علائم ان :

باید همواره توجه کنید که اکثر افراد مبتلا به اضافه وزن دارای دیابت هستند؛ زیرا چربی بدن کمتر به انسولین پاسخ می دهد، هورمونی که میزان قند خون را تنظیم می کند. طبق یک مطالعه که در نشریه تغذیه و دیابت منتشر شده است، اگر شما این میزان وزن اضافی را از دست بدهید، بدن شما بیشتر به انسولین حساس می شود به عبارت دیگر، اگر شما اضافه وزن نداشته باشید، خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را کاهش می دهد.

کاهش وزن و سلامت کلیه ها :

زیاد شدن  بافت های چربی در بدن می تواند کمبود نفرون را ایجاد کند، که ظاهرا کلیه ها را تنبل و سموم را فیلتر می کند ، بر اساس یک تحقیق که در مجله آمریکایی بیماری های کلیه منتشر شده است، هنگامی که وزن

کاهش وزن و درمان سوء تغذیه :

همه می دانیم و بررسی شده است که مشکلات مربوط به قلب و عروق، همچنین مشکلات خروپف و خواب خود را با کاهش وزن کاهش دهید. متخصصان توصیه می کنند برای بیماران مبتلا به آپنه خواب در ابتدا از دست دادن وزن، به این دلیل که بافت چربی اضافی در گلو کاهش می یابد، موثر خواهد بود. اگر وزن بیش از حد دارید، با صدای بلندتر خر و پف خواهید نمود، زیرا راههای عبور هوا در دستگاه تنفسی شما مسدود شده است

کاهش وزن و کنترل فشار خون :

می دانیم که حمله های قلبی به دلیل فشار خون بالاست .  اما می توانید خطرات را از طریق کاهش وزن و ورزش کاهش دهید ، به گفته کارشناسان از دست دادن وزن یک گزینه بهتر از مصرف داروهای فشار خون بالا است، تا فشار خون شما پایین باشد.

کاهش وزن و محکم و زیباتر شدن ناخن های شما :

باید بدانید که ناخنهای ناخوش ممکن است به علت کمبود آهن به علت چاقی باشد کارشناسان توصیه می کنند ماهی، اسفناج و حبوبات خود را به رژیم غذایی خود اضافه کنید که نه تنها غنی از آهن هستند، بلکه می توانند باعث کاهش وزن نیز شوند،زیرا این غذاها دارای چربی سالم هستند.

کاهش وزن و از بین روفتن درد مفاصل :

تحقیقات نشان داده که ،وقتی وزن اضافی خود را از دست می دهید، کاهش وزن درد کمر و پشت را کاهش می دهد، زیرا فشار روی بدن شما کم می شود. کارشناسان گفتند که برای هر وزنی که شما از دست می دهید، می توانید چهار برابر زانوی خود را حفظ کنید، بنابراین می توانید بهتر و راحت تر، ایستاده و یا طولانی تر بنشینید، و بدون احساس درد مداوم حرکت کنید.

کاهش وزن و از تقویت دندان ها و سلامت دهان :

باید بدانید که از دست دادن وزن مانع توسعه پریودنتیت می شود ،که باعث التهاب مکرر لثه ها می شود ؛ که افراد چاق مبتلا به بیماری پریودنتال هستند، اما افرادی که دارای وزن نرمال هستند خطرات کمتری دندانهای آنها را تهدید می کنند.

 کاهش وزن و بهبود روابط جنسی :

بر اساس بررسی ها داشتن بدن مناسب و لاغر ظاهرا رابطه جنسی را مطلوب تر خواهد ساخت. در یک بررسی و نظرسنجی کسانی که چاق و یا اضافه وزن داشتند نشان دادند که آنها 25 بار بیشتر از زندگی جنسی خود ناراضی بودند. در ارتباط با باروری از دست دادن وزن می تواند، شانس زنان باردار را بهبود بخشد، به ویژه اگر این سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد که با چاقی مرتبط است. بر طبق گزارش مجله بهداشت باروری، مردان با اضافه وزن، با کاهش وزن و بهبود شیوه زندگی خود، به بهبود کیفیت رابطه جنسی رسیده اند، که همچنین به توانایی آنها برای تولید مثل کمک می کرد.

کاهش وزن و بهبود روابط و خلق وخو :

تحقیقات نشان دادا که یک حرکت افزایش دهنده آرامش در خلق و خو از دست دادن وزن با تمرینات ورزشی است، در حالت ایده آل، او گفت که خلق و خوی شاد شما می تواند تا دوازده ساعت طول بکشد ؛ باید بدانید که حتی تمرینات ورزشی متوسط شما هورمون استرس را کاهش می دهد. بعد، اگر تمرینات را با رژیم غذایی خوب تنظیم کنید، احتمال دارد که خلق و خوی خود را حتی بیشتر تقویت کنید. بر اساس یک مقاله در تحقیقات روانپزشکی، یک رژیم غذایی ضعیف با تغییرات خلقی و افسردگی مرتبط است.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز و حذف چربی ها بدون جراحی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =