در تغذیه ی مردان هم به داشتن تناسب اندام و وزن متناسب دقت شده است و هم به سلامت بدن یعنی تغذیه ی مردان باید کمک کند ان ها هم متناسب بمانند هم بدنی سالم وقوی داشته باشند .متخصصان تغذیه سالم بودن و ارزش تغذیه ای هر رژیم را ارزیابی می کنند، درباره این که رعایت آن چقدر آسان است ، آیا باعث کاهش وزن می شود و آیا از بیماری های مختلف پیشگیری می کند دراین مقاله از رژیم های لاغری که برای مردان مناسب تر هستند بیشتر صحبت خواهیم کرد با ما همراه شوید.

برای داشتن اندام دلخواهتان و گرفتن وقت مشاوره رایگان کلیک کنید.

رژیم لاغری سالم و مناسب برای مردان باید خواص زیررا داشته باشد:

رژیم لاغری برای مردان باید از قوانین ساده و منطقی پیروی کنند: از آن جا که پیروی از این رژیم ها مستلزم آن است که واقعا در مورد تغذیه بیاموزید و در مورد آنچه می خورید کاملا بیاندیشید، شما را به ابزار مناسبی تجهیز می کند که به مدت طولانی غذا بخورید. حتی اگر کمی از رژیم های ساختاری دور شوید یا اگر به خود اجازه دهید تا در طول تعطیلات بدون احساس عذاب وجدان غذا بخورید ، می دانید که چه کاری باید انجام دهید و چگونه غذای معمول رژیمی خود را داشته باشید.

رژیم مناسب مردان باید کاربردی باشد

اگر چه برخی از رژیم های غذایی یک پروسه ی بیهوده دارند مانند بررسی برچسب های ثبت ارزش غذایی برای هرچیزی که می خورید، دارد اما یک رژیم غذایی خوب به جای تمرکز بر این موارد ، بر روی تهیه وعده های غذایی توجه می کند. شما باید قبل از خرید موادغذایی ، نگاه دقیق تری به اطلاعات مربوط به آن ها داشته باشید و به عنوان یک قانون کلی بیشتر به سراغ میوه ، سبزیجات، ماهی و گوشت های ارگانیک بدون چربی بروید. هدف اصلی بیشتر این رژیم ها کمک به شما در کاهش وزن بیشتر با سرعتی مناسب می باشد. کسانی که اهداف اصلی دیگری دارند  مانند پیروان رژیم دش و رژیم تی سی ال  برای کاهش فشارخون وکلسترول  کاهش وزن قابل توجهی را به دست می آورند. این بدان دلیل است که این رژیم ها به جای کاهش کالری شدید یا قطع مصرف گروه های غذایی خاص مانند کربوهیدرات ها یا چربی ها، خوردن طیف وسیعی از غذاهای کاملا مغذی و کنترل کالری دریافتی روزانه را ترغیب می کنند.

رژیم مخصوص مردان باید با راهنمایی ها و قوانین حمایتی تغذیه مطابقت داشته باشد

رژیم پر پروتئین

 به طور کلی این رژیم ها مطابق با دستورالعمل های حمایتی برای دریافت روزانه چربی، پروتئین، کربوهیدرات، نمک و مواد مغذی اصلی مانند فیبر و کلسیم هستند. این رژیم های غذایی برتر کاملا متعادل هستند و مواد مغذی ضروری را از شما منع نمی کنند.رژیم مخصوص مردان باید ثابت کند که در برابر برخی بیماری ها پیشگیرانه عمل می کنند.

هنگام ارزیابی رژیم های غذایی، متخصصین از تاثیر آن ها در پیشگیری از بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی اطمینان حاصل می کنند . یک رژیم غذایی خوب از فواید سلامتی حمایت می کند و مواد مغذی ضروری بدن را تامین خواهد کرد . آن ها همچنین مزیتی برای کاهش وزن نیز دارند زیرا اثبات شده است که کاهش و کنترل وزن خطر ابتلا به دیابت، مشکلات قلبی عروقی و بسیاری از بیماری های جدی دیگر را کاهش خواهد داد.

رژیم مخصوص مردان باید با ورزش منظم همراه باشد

همواره این نکته را می دانید که هیچ یک از این رژیم ها ادعا نمی کنند که برای کاهش وزن یا بهبود وضعیت کلی سلامتی به صورت جادویی عمل می کنند. همه آن ها انجام فعالیت بدنی را به همراه یک رژیم غذایی سالم توصیه می کنند. رژیم اورنیش حتی از یوگا و مدیتیشن برای ایجاد قدرت کلی بدن و کاهش استرس حمایت می کند که هر دو می توانند در طولانی مدت به کاهش وزن کمک بسزایی کنند.

در رژیم لاغری مخصوص مردان باید مصرف شکر متوقف شود

تمامی رژیم های غذایی خوب باید از مصرف قندهای افزودنی اجتناب کنند. این قند ها پر کالری هستند و ارزش غذایی آن ها صفر می باشد . در عوض ، رژیم های غذایی خوب ، میوه های تازه را که حاوی مقدار زیادی قند طبیعی و غیر مضر به همراه ذخیره ویتامین های اصلی ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند را توصیه می کند تا احساس سیری کنید و قند خون تان کنترل شود.

رژیم های لاغری مخصوص مردان باید مصرف سبزیجات را در اولویت قرار دهد

باید بدانید که همه رژیم های غذایی خوب تاکید زیادی بر مصرف زیاد سبزیجات دارند. به طور کلی سبزیجات مقدار زیادی از مواد مغذی با کالری بسیار کم را ارائه می دهند.

رژیم لاغری مخصوص مردان باید مصرف غلات کامل را ارائه دهد

می دانید که غلات کامل بخشی ضروری از یک رژیم غذایی سالم است. برخی از پزشکان و متخصصان رژیم درمانی می گویند که ما واقعا به آن ها احتیاج نداریم و حتی ممکن است گاها مضر باشند اما با این حال، یک نکته قابل توجه در موثرترین رژیم های غذایی این است که آن ها غلات کامل را به عنوان منبع مهم فیبر، ویتامین های گروه ب ، آهن و سایر مواد مغذی مهم یاد می کنند. طبق این برنامه های غذایی، مصرف غلات کامل و کاهش مصرف غلات بسیار فرآوری شده مانند نان سفید و ماکارونی برای سلامتی قلب و مغز و حتی تناسب بدن مهم و ضروری است.

رژیم های مخصوص مردان معمولا در مصرف سدیم محدودیت دارند

 بعضی از این رژیم ها مانند دش که در این رژیم صراحتا مصرف نمک را محدود می کنند زیرا اگر بیش از حد مصرف شوند، می توانند فشار خون و خطر مشکلات قلبی عروقی را افزایش دهد. با خودداری از مصرف محصولات بسته بندی شده و فرآوری شده با نمک، هریک از رژیم های غذایی به طور مستقیم و غیر مستقیم ،باعث می شوند مصرف سدیم به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

برای داشتن اندام دلخواهتان و گرفتن وقت مشاوره رایگان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =