همه ی کسانی که چاق هستند واز رژیم های لاغری استفاده می کنند تجربه کرده اند که گاهی در میانه ی راه انگیزه ی کافی را از دست می دهند و قطع امید می کنند و با خود فکر می کنند لاغر نخواهند شد و بهتر از همه می دانند که داشتن انگیزه ی کافی چقدر راه گشاست . کاهش وزن؛ فراتر از انتخاب یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی است. موفقیت شما صد درصد بستگی به حفظ انگیزه و پابرجا ماندن تان دارد. رژیم غذایی غلط قطعاً فرصت کاهش وزن را از شما می گیرد و همچنین ورزش نامناسب هم می تواند شما را به وزن قبل و عقب برگرداند و یا حتی ممکن است باعث آسیب دیدگی شود و مجبور باشید به طور کامل از این قضیه صرف نظر کنید . مهم تر از همه این که ذهن شما نیز باید کاملاً استوار و محکم باشد.

برای مشاوره و داشتن اندام مناسب و حذف چربی ها بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

راه های حفظ انگیزه ی لازم برای لاغر شدن :

تنها به عددی که از وزن کردن هر روز خود بدست می اید توجه نکنید

باید بدانید که یک سوء تفاهم رایج در این زمینه وجود دارد که افراد فکر می کنند کاهش وزن سالم، یعنی تنها همان کاهش وزن اما در واقع این گونه نیست. کاهش وزن سالم یعنی کاهش چربی های بدن. با ورزش چربی های بدن شما کاهش پیدا می کند اما ماهیچه سازی هم انجام می شود. پس وزن تان بیشتر نشان داده می شود که نباید ان را با اضافه وزن اشتباه بگیرید. زمانی که کالری می سوزانید، بدن شروع به سوزاندن چربی ها برای دریافت انرژی می کند و در نتیجه این چربی ها از بین می روند و عضلات جایگزین آن ها می شوند و شما قوی تر خواهید شد. پس سعی کنید به جای وزن کردن و اندازه گیری سایز، سطح کاهش چربی بدن تان را بسنجید.

همواره در هر شرایطی و وزنی که هستید به بدن خود افتخار کنید و ان رادوست داشته باشید

افرادی که اضافه وزن دارند، معمولاً جلوی آینه نمی روند زیرا از ظاهر خود راضی نیستند. باید این عادت خود را تغییر دهید. مطالعات نشان می دهد خانم هایی که صادقانه خودشان را قبول کرده اند، بدن خود را در آغوش می کشند و از خود مراقبت می کنند، از لحاظ تناسب اندام و عادات غذایی در وضعیت بهتری به سر می برند. پس دفعه بعد با اعتماد به نفس مقابل آینه بایستید و سعی کنید خودتان را همان طور که هستید قبول داشته باشید و به آن عشق بورزید .

هزینه هایی که انجام می دهید را بنوسید

باید همیشه یک سبک زندگی فعال داشته باشید. سبک زندگی فعال چیزی فراتر از اختصاص دادن زمان و انرژی است. سعی کنید حتما عضو ثابت باشگاه باشید و وضعیت پیشرفت تناسب اندام خود را به ثبت برسانید. حتی می توانید مربی خصوصی بگیرید و برای خودتان هزینه کنید اگر پول خرج کردید و وضعیت شما باز هم تغییر پیدا نکرد، احتمالا مسیر را اشتباه رفته اید.

همواره سعی کنید در گروه ورزش کنید و با گروه شروع به کاهش وزن کنید

ایروبیک در آب

یکی از راهکارهای موثر که بارها به ان اشاره کرده ایم قرار گرفتن در گروه است پس وارد گروهی شوید که اهدافی شبیه به شما دارند و در کنار آن ها انگیزه خود را حفظ کنید. سعی کنید از تجربیاتشان استفاده کنید. زمانی که در یک تیم و گروه فعالیت می کنید، قطعا وضعیت بهتری را از لحاظ انگیزه و تلاش برای کاهش وزن احساس خواهید کرد.

با دوستان و خانواده به سفر بروید

سعی کنید هر هفته با دوستان تان دوچرخه سواری کنید مسیری را در کنار آن ها پیاده روی کنید به کوهنوردی بروید در کلاس های شنا شرکت کنید.

از هدف خود با خانواده و اطرافیان تان حرف بزنید

باید بدانید که زمانی که یک هدف داشته باشید و کسی از آن مطلع نباشد، قطعاً دست کشیدن از آن برای شما راحت تر است اما زمانی که به دیگران بگویید چه هدفی دارید، سطحی از انگیزه را در خودتان مشاهده می کنید که باعث می شود راحت تر به سمت جلو حرکت کنید.

با موسیقی تحرک داشته باشید

بررسی ها  نشان می دهد خانم های چاقی که هنگام ورزش به موزیک گوش می دهند، بیشتر از بقیه به انجام تمرین ها پایبند می مانند. موسیقی می تواند به شما کمک کند که سختی ورزش کردن را فراموش کنید. پس هنگام ورزش حتماً به موسیقی مورد علاقه ی خود را پلی کرده و ورزش کنید .

بهتر است دلایل خود را برای لاغر شدن روی برگه برای خود بنویسید

آمادگی ذهن برای رژیم

اولین و مهم ترین مرحله در داشتن انگیزه، این است که دقیقاً دلایل خود را مشخص کنید و هر زمان که ناامید شدید، آن ها را به خودتان یادآوری نمایید. لیستی از دلایلی را که برای تغییر لازم است را برای خودتان تعیین کنید. بهتراست اهداف و انگیزه های واقع بینانه داشته باشید. شاید یک اشتباه شما را به عقب ببرد بنابراین اهداف تان باید واقع بینانه باشد مثلاً فرض کنید که در هفته می توانید یک کیلو وزن کم کنید، پس انتظار بیش از حد نداشته باشید. اکثر متخصصان یک معیار متناسب برای کاهش وزن در هفته را در نظر می گیرند و نباید شما انتظار خود را از آن بالا تر ببرید. اگر اهداف بیش از حد بزرگ داشته باشید و در رسیدن به آن ها موفق نشوید، قطعا به مرور انگیزه خود را از دست خواهید داد.

خود را با نقد کردن مدام آزار ندهید

اهداف واقع بینانه تعیین کنید که به جلوگیری از ناامیدی ها کمک می کند. اگر هم شکست خوردید، خود انتقادی را کنار بگذارید زیرا سطح اضطراب شما را بالا می برد که قطعاً اضطراب و استرس باعث افزایش کورتیزول و آدرنالین می شود و ممکن است خود، عاملی برای افزایش وزن باشد و میل شما را به غذاهای مضر افزایش دهد یک بار در هفته خودتان را وزن کنید و میانگین آن را بنویسید اکثر افراد فکر می کنند که در پروسه کاهش وزن باید هر روز خودشان را وزن کنند اما وزن شما به دلایل مختلف در طول روز بالا و پایین می شود و بستگی به زمانی دارد که این کار را انجام می دهید. پس هر روز این کار را نکنید زیرا باعث بی انگیزگی تان خواهد شد.

روحیه ی مبازر وماجرا جو داشته باشید

همواره به دنبال راهکارهای جدید بروید و بیش از حد نگاه خود را به آینده، هفته و ماه بعد ندوزید و به زمان حال توجه بیشتری کنید. .سعی کنید همین امروز کار خود را به درستی انجام دهید و همچنین در کنارش ماجراجویی داشته باشید.

برای مشاوره و داشتن اندام مناسب و حذف چربی ها بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =