اگر قصد لاغر شدن و کاهش وزن دارید می توانید از رژیم نوم استفاده کنید .این رژیم بر اساس روانشناسی تغییراتی در سبک زندگی و عادت های غذایی ایجاد می کند که باعث لاغری و کاهش وزن می شود رژیم لاغری نوم یک برنامه غذایی خاص را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید با ان وزن کم کنید با این مقاله همراه شوید تا راجع به این رژیم لاغری بیشتر بدانید .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

مواد غذایی در رژیم لاغری نوم :

: مواد غذایی سبز : باید بدانید که مواد غذایی سبز با کالری کم و فیبر بالا باید جزء اصلی این رژیم غذایی باشند. میوه هایی مثل موز، سیب ، توت فرنگی، طالبی، پرتقال و سبزیجات :  سبزیجاتی مانند : ، خیار، گوجه فرنگی ، هویج، پیاز، بروکلی، کلم بروکسل، کدو سبز و نخود  . مواد غذایی نشاسته دارمانند :  چغندر، سیب زمینی شیرین ، ذرت و سیب زمینی محصولات لبنی مانند : شیر ، ماست یونانی بدون چربی ، پنیر بدون چربی به جای لبنیات می توانیداز توفو یا شیر بادام استفاده کنید  و غلات کامل مانند : برنج قهوه ای، حبوبات،  جو ، نان گندمی، پاستا،

مواد غذایی زرد : باید بدانید که مواد غذایی زرد کالری بالایی در مقایسه با مواد غذایی سبز دارند و باید متعادل مصرف شوند مانند انواع گوشت : گوشت قرمز ، مرغ گریل شده ، گوشت گاو و بوقلمون و غذاهای دریایی مانند ماهی سلمون یا تن ماهی محصولات لبنی شیر کم چرب، پنیر کم چرب ، پنیر کاتیج کم چرب و ماست یونانی و غلاتی مانند: برنج سفید ، نان سفید ، نان پیتا و کوینوا

مواد غذایی قرمز: باید بدانید که این مواد غذایی قرمز کالری زیادی دارند و باید در این رژیم غذایی محدود شوند مانند : دانه ها و آجیل ها : انواع آجیل ، دانه چیا، بذر کتان دسر ها و شیرینی جات مانند : شکلات، کیک شکلاتی ، کلوچه و میان وعده مانند : چیپس سیب زمینی و غذاهای سرخ کردنی کره بادام زمینی

 توجه کنید که رژیم غذایی نوم شما را تشویق می کند که 30 درصد از غذاهای گروه سبز ، 45% از غذاهای گروه زرد مصرف کنید و حداکثر استفاده شما از گروه قرمز 25 درصد باشد.

رژیم نوم و عملکرد آن :

رژیم هندی

باید بدانید که رژیم نوم از یک الگوریتم بر اساس اهداف سلامتی فرد استفاده می کند . غذا های مختلف را بر اساس ظاهر و مواد مغذی برای شما طراحی می کند که همه آن ها را بر اساس سبک زندگی شما می سنجد. همچنین میزان نیاز کالری روزانه را بر اساس سن و وزن مورد هدف، وزن کنونی و سطح فعالیت فیزیکی می چیند هیچ محدودیتی در مورد مصرف غذا نیست و بیشتر روی مصرف غذاهای کم کالری تمرکز می کند تا کاهش وزن سریع تر انجام شود.

یعنی در این رژیم غذایی میوه ، سبزیجات و لبنیات کم چرب بیش از بقیه وجود دارد تمام مواد غذایی در این برنامه رژیم غذایی وجود دارند که می توانید محتوای کالری آن ها را ببینید غذاهایی که معمولا کد رنگ سبز دارند ، کم ترین کالری را دارند غذا هایی با کد زرد و کد قرمز کالری معمولی و بالا دارند همچنین برنامه های انگیزشی در مورد علامت های هشدار سبک زندگی، نقاط خطر، علامت های واکنشی صحبت می کند. علامت های هشدار در مورد کارهایی است که باید انجام دهید یا نباید انجام دهید تا انگیزه شما تحت تأثیر قرار نگیرد. نقاط خطر ، پرچم قرمز را به شما نشان می دهد و یاد اوری می کند که زمان زیادی را از دست داده اید . علائم واکنشی به شما کمک می کند که بفهمید کجای راه هستید. این رژیم لاغری یک راهکار برای سلامتی بر اساس روان شناسی مدرن و عادت های سبک زندگی است که از طریق تمرکز کردن روی تغییرات رفتاری، یک راهبرد برای سبک زندگی سالم را در اختیار شما قرار می دهد.

تمام ابزارهای آن به صورت چالش های هفتگی هستند که باید عادات غذایی و ورزشی خود را به ثبت برسانید و سعی کنید که به کاهش وزن دست پیدا کنید. در هر جلسه شما را ملزم می کند که در طول این پروسه ناامید نشوید و با انگیزه باشید . گروه حمایتی در داخل برنامه به صورت روزانه ، رژیم ، ورزش و روان شما را بر اساس اهدافی که دارید، متمرکز می کند. مطالعات نشان می دهد شصت وچهار درصد از افرادی که از رژیم نوم استفاده کردند، توانستند بعد از 24 هفته ، 5 درصد از وزن خود را کاهش دهند و به وزن خوبی برسند.

مزایای رژیم لاغری نوم :

این رژیم یک برنامه ی غذایی شامل موارد زیر است : یک برنامه غذایی شخصی سازی شده بر اساس سبک زندگی، فعالیت و الگوهای غذایی هر فرد و چالش های هفتگی و وبلاگ های آموزشی مرتبط با تغذیه مدیریت استرس و عادات سالم و ابزارهایی برای ثبت پیشرفت که به شما اجازه می دهد تا بتوانید از طریق بارکد غذا ها، آن ها را اسکن کنید و اطلاعات لازم آن ها را بیابید. وجود سیستم ثبت بایومتریک که قند خون و فشار خون را اندازه گیری می کند و یک پروفایل مخصوص به خودتان را در اختیارتان قرار می دهد یک تیم مربیگری مجازی که برای اهداف ورزشی شما را راهنمایی می کنند که معمولاً در طول هر جلسه یک به یک در اختیار شما قرار می گیرند و یک شبکه گروهی اجتماعی که همیشه به شما انگیزه می دهد.

رژیم غذایی نوم روی کالری غذاهای مختلف از طریق محدود کردن کالری تمرکز می کند  و یکی از بهترین روش های کاهش وزن است. کربوهیدرات کالری و چربی در این رژیم پایین می باشد و از اضافه وزن جلوگیری کرده و کاهش وزن را سرعت می بخشد مواد غذایی این رژیم علاوه بر کمبود کالری فیبر بالایی هم دارند در نتیجه شاخص گلایسمیک متعادلی دارند و می توانند شما را سیر نگه دارند و به کاهش وزن نیز کمک کنند. یکی از مزایای این رژیم منعطف بودن ان است .

آزادی زیادی در انتخاب غذا در این رژیم غذایی وجود دارد و همان طور که می بینید غذاها بسیار متنوع هستند و غذاهای مربوط به گروه قرمز، انرژی و کالری بالاتری دارند اما این رژیم غذایی هرگز آن ها را محدود نمی کند. حذف دسر و شیرینی جات ممکن است رژیم غذایی را کمی خسته کننده کند که رژیم نوم به درستی آن را رعایت کرده است. این رژیم عادات بد غذایی مارا از بین می برد . تغییرات رفتاری بیش از خود قرص های لاغری در کاهش وزن موثر هستند و اثرات بلند مدت آن ها نامحدود است و در نتیجه این رژیم باعث می شود که شما سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =