رژیم های مد روز را برای همیشه فراموش کنید اگر آخرین اطلاعات درباره رژیم های غذایی و مدل های جدید آن شما را گیج کرده است، بدانید تنها نیستید. طبق یک گزارش، از هر چهار نفر سه نفر باور دارند که دستورالعمل های همیشه در حال تغییر رژیم های غذایی روند تغذية سالم را مشکل کرده است. بیش از نیمی از افراد معتقدند اطلاع از مقدار مالیاتی که برای چیزهای مختلف می پردازند راحت تر از آن است که بفهمند چگونه باید درست غذا بخورند.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز دائمی کلیک کنید.

این وضعیت روشن می کند چرا عده کثیری از آمریکایی ها تلاش می کنند وزن خود را کم کنند، در حالی که هنوز دوسوم آنها اضافه وزن دارند یا چاق اند. یکی از مشکلات این است که مردم تصور می کنند رژیم غذایی یک تلاش موقتی است که نقطه پایانی دارد. خیلی از رژیم های محبوب محکوم به شکست اند. وقتی به یک کتاب یا آگهی برمی خورید که ادعا می کند شما با انجام دادن یک کار خاص طی هفته سلامت خود را به دست می آورید، دست نگه دارید؛ به عواقبش فکر کنید.

اگر هدف اولیه شما کم کردن وزن باشد

رژیم غذایی و ذهن

بی شمار رژیم های باب روز وجود دارند که باعث می شوند به طور موقت چند کیلو وزن کم کنید، گرچه کمکی به اهداف دراز مدت شما نمی کنند. بعضی از جالب توجه ترین این رژیم ها آنهایی اند که از شما می خواهند به مدت چند روز فقط شیرینی بخورید (بله، چنین رژیم هایی وجود دارند) یا انواع اسموتی بنوشید. حتی اگر در یک مدت کوتاه هم چند کیلو وزن کم کنید، این کار برای سلامت کل بدن تان مضر است. حتی رژیم های اصلی و اساسی تری که در کل قضیه فقط به یک عامل توجه داشته باشند شکست می خورند. در اوایل دهه ۱۹۹۰، رژیم کم چربی) محبوب ترین نوع رژیم بود.

این جریان منجر شد که کارخانه های مواد غذایی محصولات کم چرب تری تولید کنند. فروشگاههای شیرینی بیگل” را همه جا میشد دید. در راهروهای سوپر مارکت ها، برای چیپس ها و کراکرهای کم چرب صف کشیده بودند. من خودم یکی از افرادی بودم که به امید سلامت بیشتر، هر چیز کم چربی را مصرف می کردم.با این حال، در تغییر جدید رژیم، این مسئله نادیده گرفته می شد که کاهش چربی مواد غذایی از طریق اضافه کردن کربوهیدرات ها، قندها و جانشین های مصنوعی کار نسبتا ساده ای است. این واقعیت به کارخانه های مواد غذایی اجازه می داد تا طعمی را که از چربی غذاها به دست می آمد با چیزی بازهم شیرین تر به وجود آورند. تولید کنندگان غذا، در سطح وسیعی، چربی ها را با مواد قندی عوض می کردند.

سپس توجه ها به سمت رژیم های کم کالری جلب شد

رژیم هندی

این مد جدید مردم را به سوی مصرف بیشتر محصولات حیوانی برای کسب پروتئین سوق داد، درحالی که آثار زیان آور چربی های حیوانی بر سلامت نادیده گرفته می شد. رژیم های گیاه خواری نیز، به رغم این که چند دهه محبوب بوده اند، چندان سالم نخواهند بود، اگر کربوهیدرات تصفیه شده و غذاهای شیرین را جایگزین محصولات حیوانی بکنیم. حتی محاسبه پایه ای کالری ها نیز مؤثر نیست. طبق گفته یک کارشناس برخلاف عقیده متعصبانه عموم، مواد مختلف به صورت یکسان کالری تولید نمی کنند.» این گفته آشکار می کند که این طرز تفکر که شما می توانید هر چیزی را بخورید ولی به اعتدال، کاملا اشتباه است.

کیفیت چیزی که می خورید به مراتب از کمیت کلی آن مهم تر است

این یافته اولیه یک مطالعه مهم در دانشگاه هاروارد است که به مدت بیست سال وضعیت ۱۰۰ هزار نفر را پیگیری کرده است. محققان کشف کردند که نوع غذاهایی که مصرف می کنید به مراتب بیشتر از میزان کالری دریافتی شما بر سلامت تان تأثیر می گذارد. کیفیت غذاها حتی از میزان فعالیت فیزیکی هم مهم تر است؛ همان طور که یکی از پژوهشگران هاروارد می گوید: «این عقیده که خوردن هر چیزی به اعتدال خوب است فقط یک بهانه است برای آنکه هرچه دلتان می خواهد بخورید. » | خیلی از رژیم های متداول اصول مفیدی دارند، به شرط این که به تغذیه با دید وسیع تری نگاه کنند. به همه رژیم هایی که تابه حال امتحان کرده اید فکر کنید.

زمانی که می خواهید انتخاب کنید بهترین اصول این رژیم ها را در ذهن داشته باشید، برای برگزیدن یک شیوه کلی برای تغذیه خود غذاهایی را پیدا کنید که چربی، کربوهیدرات و تا جایی که امکان دارد، شکر افزوده کمتری داشته باشند. خوب خوردن الزاما نباید مشکل یا پیچیده باشد. سالم خوردن می تواند قابل تحمل یا حتی لذت بخش باشد. تمرکزتان را روی غذاهایی بگذارید که در کوتاه مدت به شما انرژی خوبی می دهند و در درازمدت شما را سالم نگه می دارند.

تعهد داشتن به این که هر روز غذاهای سالم بخورید به مراتب راحت تر از پریدن از یک رژیم به رژیم دیگر است. زمانی که سالم و بهتر خوردن را آغاز می کنید، به آن کاملا وقت بدهید؛ وقت زیاد. مردم اغلب از یک رژیم به رژیم دیگر می پرند، چون تحملشان تمام می شود. طبق نظر کارشناسان، حدود یک سال یا بیشتر طول می کشد تا بدن به تغییرات رژیم واکنش نشان بدهد. به جای این که نگران کم کردن ده پوند معادل ۴ / ۵ کیلوگرم در ماه آینده باشید، به این توجه کنید که برای وعده بعدی چه غذاهایی را انتخاب می کنید. وقتی در هر لحظه انتخاب های بهتری بکنید، به نفع سلامت کلی بدن و شاداب بودنتان عمل می کنید.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز دائمی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + شش =