رژیم های لاغری برای کسانی که مشکلات معده دارندReviewed by Mehdi kh on Oct 4Rating: 5.0

بسیاری از کسانی که اضافه وزن دارند و می خواهند وزن کم کنند دارای معده ی حساسی هستند یا با مشکلات معده دست و پنجه نرم می کنند می دانید که رژیم های لاغری خود کمی مشکل برای معده ایجاد می کنند حال اگر از قبل معده ی حساسی هم داشته باشید که ممکن است نتوانید از این رژیم ها برای لاغر کردن خود استفاده کنید و یا به سختی بتوانید استفاده کرده و لاغر شوید و سلامت معده ی خود را ازدست بدهید اما در این مقاله برایتان از رژیم لاغری که برای معده مشکلی ایجاد نخواهد کرد و مخصوص کسانی است که معده ی حساسی دارند بیشتر صحبت خواهیم کرد .  غذا خوردن وقتی بهترین لذت است که همه اعضای بدن خوب کار کنند و بعد از آن درد، تهوع و سوزش فرد را به مشکل نیندازند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که عاشق غذا خوردن هستید اما به‌دلیل دردهای معده از این نعمت بی بهره مانده اید این مقاله را با دقت بخوانید .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

کسانی که معده ی حساس دارند

نباید مواد غذایی زیر را در رژیم لاغری خود استفاده کنند : غذاها سرخ‌کردنی‌ و غذاهای چرب مثل انواع کوکو و کتلت که با روغن فراوان سرخ می‌شوندگوشت قرمز مثل گوشت گاو شیرینی خامه‌ای قهوه، نوشابه، چای، نسکافه و شکلات باید رژیم لاغری را انتخاب کنید که از این مواد دران استفاده نشده باشد یا اگر استفاده شده شما نباید مصرف کنید.

بهتر است که هر رژیمی دارید سر وقت غذا خوردن جزئی از عادات شما شود . نکته مهمی که باید رعایت کنید زمان خوردن وعده‌های غذایی است. صبحانه باید اول صبح خورده شود و برای خوردن ناهار باید یک ساعت مشخصی را مدنظر قرار دهید. همچنین برای صرف شام باید اول وقت غذا بخورید. خیلی از افرادی که مشکل معدوی دارند توجه زیادی به زمان خوردن  غذا ندارند و اغلب وعده‌های غذایی به‌خصوص شام را دیروقت می‌خورند و بلافاصله بعد از غذا دراز می‌کشند. درصورتی که توصیه می‌شود از این کار خودداری کنند و بعد از غذا حتی کمی راه بروند و فعالیت داشته باشند تا غذا راحت‌تر هضم شود . باید به این نکته توجه کنید که که تقریبا دوازده مزاج برای معده در نظر گرفته اند ، اما دو مورد از آنها جزء اصلی‌ترین مزاج‌های معده هستند؛ مزاج سرد و تر و مزاج خشک و گرم. وقتی مزاج سرد و تر باشد فرد دچار مشکلاتی از‌قبیل نفخ، ترش کردن معده، عدم هضم و‌… می‌شود. با این حال از روی علائمی مثل نفخ، گاز معده، بادگلو، قلنج  تنگی‌نفس می‌توان متوجه شد که معده دچار مشکلاتی شده که از دسته سرد مزاج‌هاست . اما در دسته خشک و گرم می‌توان به بیماری‌های معدوی از‌جمله زخم معده، سوزش معده و بیماری‌های دیگر اشاره کرد که معمولا این مشکلات با علائمی مثل سوزش معده، دردهای خنجری همراه هستند

در رژیم های لاغری که افراد با معده های حساس میگیرن درمورد وعده‌های ناهار یا شام باید گفت برای تقویت معده توصیه می‌شود مرغ یا ماهیچه را کاملا بپزند و آب پخته شده را از گوشت جدا کنند. سپس برنج را به‌همراه آب گوشت کته کرده و در وعده‌های غذایی به‌خصوص ناهار میل کنند. همچنین پوره سیب‌زمینی به‌همراه گلپر می‌تواند یک غذای خوب برای این دسته از اشخاص باشد. غذای دیگری که توصیه می‌شود کباب گوشت گوسفندی بدون چربی است. به این صورت که گوشت گوسفندی چرخ‌ کرده را به مدت یک یا دو روز در یخچال نگه دارید؛ بعد از  مدت تعیین شده گوشت را بدون هیچ مواد دیگری به‌صورت کبابی بپزید و با سماق نوش جان کنند توجه کنید که در طب سنتی توصیه می‌شود افرادی که زخم معده یا ورم معده دارند بعد از صرف غذا پنج دقیقه راه بروند و سپس موم لایی شیرین‌بیان را به مقدار یک قاشق چای‌خوری خالی بخورند و سپس دوباره راه بروند. حتی می‌توانند ریشه شیرین‌بیان را به‌طور مساوی با برگ خشک شده بارهنگ آسیب کنند. سپس یک قاشق چای‌خوری از این مواد را به‌همراه یک استکان عرق بومادران بنوشند.

اگر از رژیم لاغری استفاده می کنید و معده ی حساسی هم دارید باید بدانید که برای وعده ی صبحانه  نانی که مصرف می کنید سنگک باشد و خوردن مربا را فراموش نکنید .کسانی که از اختلالات معده به‌خصوص ورم معده رنج می‌برند بهتر است در وعده صبحانه از نان سنگک استفاده کنند و به‌همراه آن، مربای هویج بخورند اما لازم به ذکر است که شهد مربا نباید خورده شود و باید گوشت مربا را بخورند چراکه شهد مربا اسید معده را تحریک می‌کند. افرادی که مشکل معدوی دارند باید از نوشیدن چای تا جایی که امکان‌پذیر است خودداری کنند  د روعده ی صبحانه کسانی که  رژیم لاغری دارند با معده ی حساس باید از مربای زنجبیل استفاده کنند برای تهیه مربای زنجبیل توصیه می‌شود زنجبیل را به‌صورت خلالی در یک ظرف غیرفلزی قرار دهید و سپس به آن آب و یک قاشق چای‌خوری آهک اضافه کنید. بعد از دو ساعت آب اضافه را خالی کنید. سپس مجدد پنج بار آب روی زنجبیل بریزید و خالی کنید .البته لازم به ذکر است که فقط در نوبت اول یک قاشق چای‌خوری آهک اضافه می‌شود و در نوبت‌های دیگر نیازی به اضافه کردن آهک زنده نیست. آهک باعث می‌شود که تندی زنجبیل تاحدودی از بین برود. بعد از این مراحل سه برابر زنجبیل، عسل اضافه کنید و حدود پنج ساعت بگذارید این مواد خوب باهم پخته شوند. زنجبیل پرورده در عسل برای کسانی که ضعف معده دارند یا غذای‌شان به‌راحتی هضم نمی‌شود می‌تواند بسیار مفید باشد. توصیه می‌شود این مربا به مقدار یک قاشق مرباخوری بعد از غذا خورده شود .

اگر رژیم دارید و معده ی حساسی دارید باید بدانید که سیب بسیار موثر و مفید برای افرادی است که مشکل معده دارند. بعد از وعده غذایی توصیه می‌شود سیب میل کنید. یکی دیگر از میوه‌هایی که برای این مشکل مفید است میوه به است. البته توصیه می‌شود میوه به را به چهار  قسمت تقسیم کنید و روی حرارت قرار دهید تا به‌صورت کبابی شود؛ بعد از اینکه غذای‌تان را میل کردید یک تکه از این میوه را هم بخورید. انار هم جزء میوه‌های مفیدی است که توصیه می‌شود کسانی که از این مشکل رنج می‌برند، میل کنند. میوه زالزالک هم برای افرادی که مشکل هضم دارند، بسیار مفید است .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =