رابطه مصرف قند | دیابت | رژیم مواد غذایی | تناسب اندامReviewed by Mehdi kh on Feb 3Rating: 5.0

افزایش مصرف کولای متوسط (نه خیلی شیرین) موجب افزایش مصرف قند می شود. خدا را شکر که بسیاری از کولاها از نوع رژیمی اند و قند خالص یا تصفیه شده ندارند.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان ما تماس بگیرید.

آیا فکر می کنیم قهوه سبب دیابت یا چاقی می شود؟

خير! ما چنین فکری نمی کنیم؛ قهوه مشکلی به وجود نمی آورد مگر این که مقدار زیادی قند یا شکر به آن اضافه کنید.

رابطه ما بين مصرف قند، چاقی و دیابت واضح است

چون میزان چاقی در ایالات متحده در نزد کودکان و بزرگسالان از دهه ۱۹۶۰ تاکنون دو برابر شده است (بیشتر این افزایش از ۱۹۸۰ به بعد صورت گرفته است و مصرف قند از ۱۹۸۰ تاکنون دوباره ۲۰ درصد بالاتر رفته است.

پس کدام همبستگی را بهتر از این، یعنی همبستگی بین مصرف قند و چاق شدن، می توان یافت؟ آیا پاسخ این افزایش چشمگیر در میزان چاقی و دیابت چندان واضح و آشکار نیست که نیازی به استدلال نباشد؟ آیا رابطه مابین مصرف قند، چاقی، و دیابت می تواند بیشتر از این واضح باشد؟

این نکته را هم اضافه کنید که این همبستگی از نظر فیزیولوژیکی هم معنی دار است. اکثر افرادی که بیماری قند دارند، قبلا چاق بودند. کتاب درسی فیزیولوژی پزشکی، تألیف گایتون (۱۹۸۶)، که کتاب مقدس پزشکان در زمینه فیزیولوژی به شمار می آید، نشان میدهد که بیشتر قندها یا کربوهیدرات ها پس از مصرف شدن به چربی تبدیل می شوند.

مقداری از گلوکز به گلیکوژن تبدیل می شود تا برای نیازهای فوری انرژی به کار برده شود. توانایی بدن برای ذخیره یا نگهداری گلیکوژن به چند صد گرم محدود است. گلوکزی که به آسانی مصرف و یا به گلوکوژن تبدیل نمی شود، به چربی تبدیل خواهد شد. بدن می تواند هزاران گرم چربی ذخیره کند. این موضوع یک نظریه تغذیه نیست بلکه حقیقتی فیزیولوژیکی است.

مشاهده قند تبدیل شده به چربی در بدن خودمان یا دوستانمان بسیار آسان است. اگر حقایقی را که «گایتون» در مورد فیزیولوژی بیان کرده، با حقایق دیگر مندرج در کتاب درسی علم وظایف غدد تأليف ویلسون و فوستر چاپ ۱۹۹۲پیوند دهیم، پاسخ ها بسیار آشکار خواهد شد.

آنها ساده، واضح، و بهتر از همه مستدل و برعکس ادعاهای بیشتر رژیم های غذایی کنونی به خوبی معنی دار و با عقل سلیم هماهنگند. اگر ما این قدر زیاد قند خالص و کربوهیدرات هایی که گلیسمیک بالایی دارند نمی خوردیم، قسمت عمده جمعیت کشورمان دستخوش این مشکلات نبودند.

رژیم غذایی پرنشاسته سبب نیاز بیشتر بدن ما به انسولین می شود.

نکته دیگر این است که به علت نیازهای متغیر بیماران دیابتی به انسولین، این افراد بدون نظر پزشک متخصص نباید ناگهان رژیم غذایی جدیدی را در پیش گیرند. بدبختانه دانشکده های پزشکی آمریکا مطالب زیادی در مورد تغذیه و رژیم های غذایی در برنامه خود منظور نمی کنند.

پزشک خود را ترغیب کنید که این کتاب را بخواند، آن را نقد کند، و نتایجش را بر اساس داده های واقعی در کتاب های درسی پزشکی کنترل کند و ببیند که آیا او به نتایج یکسانی آن گونه که در این کتاب شرح داده شده نمی رسد؟

چون سطوح بالای میانگین انسولین چاقی، تصلب شرایین، و بیماری قلبی را بالا می برد، و یا آنها را شتاب می بخشد، پس از پزشک خود بپرسید چرا این همه متخصصان تغذیه هنوز رژیم غذایی پر نشاسته را، که سبب نیاز بیشتر بدن ما به انسولین می شود، توصیه می کنند.

ما مؤكدا پیشگویی می کنیم:

هر چه تحقیق بیشتر انجام می شود، روش جدید غذا خوردن که در این کتاب توصیه شده است، و به روش تغذیه نیاکان بسیار قدیم ما نزدیک تر است، در نهایت، جای رژیم غذایی هوسبازانه کنونی ما را خواهد گرفت. کمی قند خون کمی قند خون (هیپوگلیسمی) یکی از مشکلات متداول در میان ساکنان کشور امریکا است.

این اصطلاح برای نشان دادن سطح پایین قند خون به کار برده می شود، و معمولا در بزرگسالان زیر ۵۰ میلی گرم در هر دسی لیتر [dL] است. سطح قند خون اگر از ۴۰ میلی گرم در هر دسی لیتر (۱۱۰ لیتر) کمتر باشد، لازم است به پزشک مراجعه شود. ابتلا به این بیماری مستلزم ابتلا به دیابت نیست.

هیپوگلیسمی غالبأ ناشی از افسردگی های وسط روز است که بسیاری افراد چند ساعت بعد از ناهار آن را تجربه کرده اند. در اکثر موارد، غذایی خورده ایم که از نظر قند یا گلیسمیک و یا کربوهیدراتها غنی بوده است، و این نوع غذا ابتدا به بالا رفتن قند خون، همراه با توقف کار انسولین می انجامد.

اما وقتی انسولین وظیفه خود را انجام میدهد و قند خون شروع به پایین آمدن می کند، غالبا به پایین تر از سطح طبیعی می رسد و در نتیجه قند خون از سطح طبیعی پایین تر می رود. نشانه های کمی قند خون بین بی حالی و اضطراب نوسان می کند.

نشانه های هپیوگلیسمی بین بی حالی و اضطراب نوسان می کند. نخستین واکنش ما از این قرار است که می خواهیم چیزی بخوریم و معمولا کربوهیدراتی می خوریم که پر گلیسمیک است و قند خون ما را بالا می برد و سبب می شود موقتا احساس کنیم حالمان بهتر شده است.

در نتیجه، قند خون و سطح انسولین به روش ناسالمی بالا و پایین می رود و این چیزی است که با خوردن غذای مناسب می توانستیم از آن اجتناب کنیم.

کمی قند خون به سه صورت دیده می شود:

(۱) بیماری عارض شده از طریق عملیات پزشکی مانند شرایطی که به کمک جراحی پس از اقداماتی حاصل می شود که در سیستم معده و روده ها انجام می گیرد؛

(۲) هیپوگلیسمی خود به خودی، نظیر شرایطی که بر اثر وجود تومورها یا تورم لوزالمعده به وجود می آید؛

(۳) هیپوگلیسمی واکنشی که قبلا پیرامون آن بحث کردیم و متداول ترین شکل این بیماری به شمار می آید.

انسولین و عوامل هیپوگلیسمی دهانی معمولی ترین علل به وجود آورنده هپیوگلیسمی هستند. افرادی که علایم معنی دار هیپوگلیسمی دارند، باید حتما برای کسب دستور علمی مناسب به پزشک خود مراجعه کنند. با همه این ها، در اکثر موارد، هیپوگلیسمی مطلقا نتیجه خوردن غذاهایی است که از نظر مواد نشاسته ای بسیار غنی اند.

در بسیاری مواقع می توانید از علایم ناراحتی که به پایین بودن قند خون مربوط است اجتناب ورزید، البته در صورتی که از روش زندگی توصیه شده در این کتاب پیروی کنید. آن گاه مشاهده خواهید کرد که عملکردتان در انجام کارها و حتی در بازی تا چه حد بهتر خواهد شد.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان ما تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =