همانطور که می دانید در رژیم غذایی سم زدا معمولا دریافت برخی ویتامین ها و مواد معدنی و مغذی به بدن محدود می شوند  و درکنار رعایت رژیم غذایی و تلاش برای رسیدن به تناسب اندام باید از انواع مختلف ویتامین ها  هم استفاده کنید تا بدن و سلامتی تان به خطر نیافتد دراین مقاله اطلاعات مفیدی راجع به انواع ویتامین ها و تاثیر آنها در رژیم های غذایی را  همراه شما بررسی می کنیم .

برای رهایی از چربی های اضافه فقط با ما مشورت کنید.

در مورد مصرف انواع مختلف ویتامین ها همیشه این ابهام وجود دارد که آیا باعث طول عمر و سلامتی هستند یا واقعا تاثیر چندانی ندارند و حتی طول عمر را کوتاه می کنند؟! البته تحقیقات زیادی صورت گرفته است و وقتی از رژیم سم زدا استفاده می کنید به دلیل نرسیدن برخی ویتامین های لازم برای بدن به آن باید  از مکمل های ویتامین استفاده کنید . در این مقاله با این موضوع بیشتر اشنا خواهید شد .

آیا رژیم غذایی سم زدا برای لاغری کافی است یا لازم است از ویتامین ها استفاده شود :

هنگامی که رژیم هستیم آب سبزیجات را می خوریم و بشقاب ناهار یا شام خود را پر از سبزیجات رنگارنگ می کنیم و مولتی ویتامین روزانه را هم سر ساعت مشخص می خوریم برایاینکه مطمئن شویم که مواد مورد نیاز بدن مان را تامین می کنیم اما این کار به  این سادگی نیست هر چقدر هم بروکلی بخورید گاهی برخی ویتامین ها و مینرال ها را جا می اندازید .

چون نمی توان گفت سطح هر کدام از اینها جداگانه چه مقدار است . البته دیگر مثل قدیم ها نیست که کسی به دلیل کمبود ویتامین دچار بربری شود اما مشکل امروز بیمارانی هستند که مشکل بیماری هایی گوارشی دارند یا کسانی که رژیم لاغری می گیرند و سطح ویتامین ها و مینرال در بدنشان کم می شود . 

کمبود مینرال بیشتر کمبود ویتامین است و باید به  برنامه ی غذایی شما نگاهی عمیق و جامع انداخت  .  اگر میوه ها و سبزیجات تازه  استفاده می کنید و و غلات کامل می خورید و روغن های سالم و پروتئین استفاده می کنید و  عملکرد گوارش خوبی دارید بعید است که کمیود ویتامین داشته باشید .

 رژیم های غذایی سم زدا  و مصرف مکمل فولیک اسید :

مطمئن شوید که 400 میکرو گرم فولیک اسید داشته باشید تا بتوانید به رشد سلول های جدید کمک کنید خصوصا دردوران بارداری و قبل از آن مولتی ویتامین مورد استفاده باید 600 میکروگرم فولیک اسید داشته باشد افرادی که رژیم غذایی سم زدا  دارند هم باید از فولیک اسید استفاده کنند زیرا در سلامت قلب و سلامت کلی بدن بسیار موثر است .

زنان یائسه بهتر است مولتی ویتامین بدون اهن مصرف کنند زیرا میزان بالای اهن باعث بروز بیماری ها ی قلبی می شود . کسانی که بیماری سرطان دارند باید مراقب باشند چه مولتی ویتامینی استفاده می کنند و با پزشک مشورت کنند .

وقتی کمبود ویتامین داشته باشید علائم زیر را خواهید داشت :

ویتامین آ: مشکل در بینایی – با شب کوری شروع می شود و کاهش عملکر سیستم بدنی  ، ویتامین سی : بی حالی – درد عضلانی – این افراد به سادگی کبود می شوند واز لثه هایشان خون می آید.

 ویتامین دی : می تواند سرعت ابتلا به نرمی استخوان را افزایش دهد همچنین باعث ضعیف شدن ساختار استخوان و شکنندگی ان می شود .  

ویتامین ای : کم خونی و اسیب رسیدن به سلول های عصبی. احساس تهوع و استفراغ داشتید باید بدانیدکه مارک مولتی ویتامین  با بدن شما سازگار نبوده است و باید به دنبال مارکی باشید که با معده ی شما سازگار است که این فقط با آزمون و خطا بدست می اید یعنی باید مصرف کنید تا ببینید به فلان مارک حصاصیتی نشان نمی دهید و از ان مصرف کنید.

ویتامین ها یی که واجب است در رژیم سم زدا استفاده شوند :

می دانیم که بهتر است  تمام مواد موردنیاز بدن را از مواد غذایی تامین کنیم اما گاهی مقدور نیست مثلا زمانی که رژیم غذایی داریم یا شاید کار زیاد و مسافرت و کلی دلیل دیگر وجود داشته باشد که باعث شود عادات غذایی ما انطور که باید پیش نرود و باید برای جبران کمبودها از مولتی ویتامین ها استفاده کنیم .

باید حتما با متخصصین مشورت کنید مکمل ها می توانند ویتامین هایی که از غذاها دریافت می کنید را افزایش دهند و دریافت کافی ویتامین ها می تواند احساس و عملکرد بدنتان را دربهترین حالت قرار دهد . فرقی نمی کند که شربت یا قرص متخصصان خود بهتر تشخیص می دهند هرگز بدون مشورت با متخصص و پزشک از این ویتامین ها استفاده نکنید زیرا همین قدر که مفیدند می تئانند مضر هم باشند درواقع شمشیر دو لبه هستند .

ما به انزیم های فعال شده نیاز داریم تا بتوانیم تمام عملکردهای بدنی خود را انجام دهیم . انزیم ها با ویتامین ها  مینرال ها فعال می شوند . انزیم ها ی مشخص به ویتامین های خاصی نیز برای فعال شدن نیاز دارند . برای مثال یک انزیم خاص برای فعال شدن به ویتامین ب 6 نیاز دارد این انزیم باید فعال باشد تا پالس های عصبی به نوک انگشتان ارسال شوند اگر کمبود ویتامین ب 6 وجود داشته باشد ممکن است نوک انگشتان دستتان احساس مورمور شدن داشته باشید .

اگر قصد دارید از رژیم سم زدا برای کاهش وزن استفاده کنید باید بدانیدکه با این رژیم به سلامت بدن خود هم بسیار کمک خواهید کرد و باید بدانید که نه تنها این رژیم غذایی بلکه همه ی انواع رژیم های غذایی دیگر هم بدن با کمبود بسیاری از مواد مفید  و ویتامین ها روبه رو می شود زیرا به هر حال یکسری محدودیت ها در همه ی رژیم ها وجود دارد مهم این است که با مشورت با پزشک تان و مصرف مکمل ها این کمبود ها را جبران کرده و در سلامت وزن کم کنید .

برای رسیدن به تناسب اندام فقط با ما مشورت کنید و با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =