در رژیم سم زدا از کافئین و به خصوص کافئین که حاوی کافئین است توصیه شده است . زیرا کافئین باعث چربی سوزی و سم زدایی می شود .  روزانه حدود 80 درصد جهان کافئین می نوشند اما تعداد کمی از فواید لاغری آن با خبرند اگر می خواهید با نوشیدن کافئین لاغر شوید با مقاله ی ما همراه شوید . کافئین سرشار از کافئین است و از سرطان پیشگیری می کند و افسردگی و سردرد خفیف را هم برطرف می کند. برای رژیم سم زدا یکی از مواد غذایی که باید مصرف شود کافئین و کافئین است . 

برای رسیدن به تناسب اندام فقط با ما تماس بگیرید . 

رژیم سم زدا و میزان مصرف کافئین :

مقدار کمی کافئین می تواند تاثیر بسیاری داشته باشد نوشیدن کافئین در مقادیر اندک باعث می شود کالری بسوزانید اما اگر بیشتر از مقداری که باید مصرف کنیم باعث افزایش سطح استرس و بی خوابی می شود که خود از عوامل چاقی هستند فقط 1 تا 2 فنجان کافئین در طول روز کافی است .

نباید بیشتر از 400 میلی گرم در روز مصرف کرد یک فنجان کافئین تنها 2 کالری داشته و فاقد چربی است نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا دارای کالری و قند پنهان بالایی بوده و برای کاهش وزن مضر هستند . به محدودیت روزانه کافئین نوشیدن خود پایبند باشید و اگر قرار است در 4 فنجان کافئین بنوشید یکی را صبح یکی را موقع ناهار یکی را هنگام عصر و آخری را با شام خود بنوشید طوری تنظیم کنید که بیشترین بازدهی را داشته باشد. 

رژیم سم زدا و فواید مصرف کافئین در سم زدایی و سلامت بدن و لاغری :

نوشیدن کافئین اشتها را کاهش می دهد و اگر هوس غذا کردید یا داشتید به سمت یک خوراکی می رفتید کمی کافئین بنوشید این کار هوس شما را کم کرده و احتمالا تا زمان مقرر وعده بعدی از اشتهایتان می کاهد .

اگرچه کافئین ادارار آور است اما موجب کم آبی بدن نمی گردد نوشیدن همزمان آب و کافئین در طول روز باعث می شود تا در مدت زمان بیشتری سیر بمانید و میل به خوردن غذا در شما کاهش یابد نوشیدن آب همچنین باعث می شود تا در نوشیدن کافئین زیاده روی نکرده و دچار بد خوابی نگردید .

مقدار مصرف کافئین بسیار مهم است کافئین ی تلخ بدون شیر غنی از اکسیدان است که به خلق و خوی بهتر شماهم کمک می کند . خطر بیماری کشنده کبدی را تا 40 درصد کاهش دهد و بیشترین تاثیر رابر افرادی که کبدشان مشکل دار شده است .

احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 با مصرف کافئین کاهش می یابد . براساس مطالعات انجام گرفته کسانیکه به طور منظم کافئین می نوشند تا 60 درصد در میانسالی کمتر به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند .  در کافئین ترکیبات خاصی مثل کلروجنیک اسید نقش مهی در کاهش وزن ایجاد می کند وقتی پس از یک وعده ی غذایی کافئین مصرف می کنید کلروجنیک موجود در آن تولید گلوکز را در بدن کاهش می دهد در همین زمان تولید سلول های چربی جدید نیز کاهش می یابد .

این پروسه تنها زمانی رخ می دهد که یک فرد کافئین تلخی می نوشد که سرشار از کافئین و کلروجنیک اسید است .افزودن شیر یا خامه به کافئین اگرچه طعم آن را بهتر می کند اما کمکی به کاهش وزن نمی کند .کافئین موجود در کافئین فعالیت متا بولیک را تحریک کرده و سطح انرژی را بالا می برد این کار به کاهش اشتها کمک می کند یک فنجان کافئین ی تلخ حاوی 5 کالی است و جز نوشیدنی های کالری آزاد است .

از آنجا که کافئین سوخت و ساز و متابولیسم بدن را افزایش می دهد و کالری سوزی را نیز بیشتر می شود در تنیجه با مصرف روزانه ی کافئین می توانید کالری بیشتری بسوزانید .

نوشیدن کافئین پیش از ورزش بهترین راه برای سوزاندن کالری است .

برخی به دلیل وجود محتوی چربی یا آب اضافی در بدن دچار افزایش وزن هستند .

نوشیدن کافئین به دلیل تکرر ادرار محتوی آب بدن را کاهش می دهد دلیل آن نیز وجود کافئین فراوان در آن می باشد. با نوشیدن کافئین وزن اضافی که به دلیل محتوی آب اضافی بدن به وجود می آید بدون هیچگونه عوارض جانبی از بین می رود . کاهش وزن دائمی تنها زمانی رخ می دهد که محتوای چربی در بدن کاهش می یابد کافئین تلخ با سوزاندن کالری بیشتر به صورت تدریجی به کاهش وزن دائم کمک می کند .

مطالعات نشان می دهد که افراد بعد از نوشیدن کافئین احساس گرسنگی نمی کنند و معمولا غذای کمتری مصرف می نمایند مکانیسم این اثر احتمالا ناشی از اثر این نوشیدنی بر مرکز سیری مغز است در واقع وجود کافئین و دیگر ترکیبات موجود در کافئین به عنوان یک مهار کننده ی اشتها عمل می کند و باعث می شود کمتر سراغ خوراکی بروید. 

کافئین تا حدی چربی ها را از بین می برد کافئین کافئین موجب چربی سوزی می شود در واقع کافئین موجود در کافئین بدن را تحریک می کند تا کالری بسوزاند که در نهایت موجب از بین رفتن چربی ها می شود البته نباید زیاد از حد هم مصرف شود چون باعث بیماری قلبی و عروقی می شود و فشار خون را بالا می برد .

باید بدانید که نوشیدن کافئین به تنهایی موجب کاهش وزن  نمی شود اما در کنار رژیم غذایی و ورزش به لاغری کمک می کند این نوشیدنی مفید قبل از ورزش موجب می شود فعالیت ورزشی شما بهتر نتیجه دهد و از نوشیدنی هایی است که توصیه می شود قبل از ورزش مصرف شود کافئین کافئین مصرف کردن آن قبل از ورزش موجب افزایش عملکرد ورزشی می شود به عنوان مثال نوشابه ها ی نیروزا به دلیل اینکه حاوی کافئین هستند روی عملکرد ورزشی تاثیر دارند کافئین به عنوان کمکی قدرتمند نیروزا شناخته می شود این امر به کاهش وزن کمک می کند و این قدرت را می دهد تا مدت زمان بیشتری ورزش کنیم .

برای رهایی از چربی های اضافی با ما تماس بگیرید . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =