آشنایی با مواد غذایی که تاثیر زیادی در کاهش اشتها ی ما دارند باعث می شود با مصرف ان ها حجم کمتری غذا بخوریم و مدت زمان بیشتری را سیر باشیم و به این ترتیب به سرعت وزن کم کنیم برای اینکه با این مواد غذایی آشنا شوید با این مقاله ی ما همراه باشید .

برای کاهش وزن دایمی و رهایی از چربی های موضعی با ما تماس بگیرید .

کاهش اشتها با پروتئین :

شیر و فراورده های آن یم یاز پر کننده ترین پروتئین ها هستند افرادی که یک لیوان نوشیدنی پروتئین مصرف میکند از افرادی که یک لیوان نوشیدنی حاوی کربوهیدرات مصرف می کنند کمتر در خطر احساس گرسنگی مجدد قرار می گیرد انرژی پروتئین چون وارد خون می شود مدب زمان سیری را افزایش می دهد .

کاهش اشتها با شکلات تلخ :

اگر از افرادی هستید که عاشق شکلات هستند و باید همیشه آن را مصرف کنند بهتر است از شکلات تلخ استفاده کنید این ماده می تواند باعث کاهش فشار خون شود و همچنین احساس سیری بیشتری نسبت به شیر شکلات به فرد می دهد میل به غذاهای شیرین و حتی شور را نیز کم می کند کسانی که شکلات تلخ مصرف می کنند کمتر کالری مصرف می کنند .

کاهش اشتها با مصرف آب :

ممکن است که گاهی با کمبود آب بدن دچار این اشتباه شوید که گرسنه هستید زیرا علائم گرسنگی و تشنگی تقریبا به هم مشابه هستند کم انرژی بودن کاهش عملکرد شناختی و بد شدن خلق و خو اینبار اگر فکر کردیدکه گرسنه هستید ابتدا آب بنوشید و 10 دقیقه صبر کنید احساس گرسنگی از بین خواهد رفت و اینگونه خود رااز مصرف کالری بالای غذا نجات داده اید .

کاهش اشتها با خیار شور:

تحقیقات نشان داده است که غذاهای مانند خیار شور پیوند مغز و روده را تقویت می کنند غذاهای تخمیز شده به تولید هورمون های عبور از سد خونی مغزی کمک می کند این هورمون ها باعث بهبود ارسال سیگنال اشتها می شود همچنین پروبیوتیک رانیز تقویت می کنند باکتری که به هضم غذا کمک می کند متخصصان بر این باورند که پروبیوتیک ها اشتها را پایین می آورند و به کاهش وزن کمک می کنند .

کاهش اشتها با ماست پر چرب :

ماست حاوی باکتری هایی است به اسم پروبیوتیک که عملکرد روده را بهبود می بخشند رودهی قوی بدن را در برابر التهاب و مقاومت به لپتین که یکی از اصلی ترین هورمون های چاقی است ایمن می کند حتما ماستی تهیه کنیدکه حاوی پروبیوتیک باشد و البته ماست پرچرب را انتخاب کنید لبنیات پرچرب یبا کاهش خطر چاقی و  دیابت نوع 2 در بلند مدت ارتباط دارند ماست های کم چرب معمولا سرشار از قند هستند پس بهتر است از مصرفشان پرهیز کنید .

کاهش اشتها با دانه ی چیا :

این دانه یکی از غنی ترین غذاهای روی زمین است در هز 28 گرم دانه چیا 12 گرم کربوهیدرات وجود دارد که به نظر زیاد است اما 11 گرم از این مقدار را فیبر تشکلیل می دهد همین باعث می شود دانه چیا را یک غذای مناسب برای رژیم لاغری و از بهترین منابع فیبر بدانیم این دانه تا 12 برابر وزن خود آب جذب می کند در نتیجه به صورت ژله ای در معده جا می گیرد این دانه به کاهش اشتها کمک می کند .

کاهش اشتها با مصرف روغن نارگیل :

این روغن سرشار از اسید چرب ها یی است که زنجیره متوسط بری گلیسیرید نام دارند این اسید چرب ها بهتر از دیگر چربی ها سیری را تقویت می کنند و مقدار کالری سوزی را افزایش می دهد روغن نارگیل می تواند چربی شکمی را کاهش دهد البتهمشخص است که روغن نارگیل کالری دارد باید ان را جایگزین روغن های پخت و پز کنید البته از مصرف روغن زیتون نیز غافل نشوید .

کاهش اشتها با مصرف گریپ فروت :

تاثیر این میوه روی کاهش وزن ثابت شده است خوردن نیمی از یک گریپ فروت قبل از هر وعده منجر به کاهش وزن 1 کیلو گرمی در افراد شد درضمن این میوه باعث مقاومت به انسولین دربدن را کاهش می دهد بهتر است قبل از غذا نیمی از گریپ فروت نیم ساعت قبل از وعده غذایی احساس سیری راافزایش می دهد و کالری کمتری وارد بدن می کند .

کاهش اشتها با میوه :

کسانی که میوه و سبزیجات زیاد می خورند نسبت به سایرین سالم تر هستند خواص میوه ها باعث می شود همیشه در رژیم غذایی ما سهمی داشته باشند حجم بالای آن ها کالری کمی وارد بدن می کند به علاوه فیبر موجود درمیوه ها باعث می شود قند خون خیلی سریع بالا نرود تنها افرادی که باید مصرف میوه را کم کنند کسانی هستند که از رژیم کتوژنیک با کربوهیدرات بسیار کم استفاده می کنند یا نمی توانند میوه را هضم کنند بیشتر میوه ها این ویژگی را دارند تادر برنامه ی غذایی ما نقش داشته باشند .

کاهش اشتها با فلفل :

فلفل مخصوصا تند آن حاوی کپسایسین هستند ترکیبی که می تواند اشتها را کاهش دهد و چربی سوزی را افزایش دهد به صورت مکمل هم فروخته می شوند و حتی قرص ان هم موجود است خوردن روزانه 1 گرم فلفل در افرادی که معمولا فلفل نمی خورند اشتها را کاهش و چربی ر امی سوزاند ممکن است مصرف این فلفل های تند بعد از مدتی که عادت کردید خاصیت قبل را نداشته باشد مانند قرص های لاغری که تاثیر طولانی مدت ندارند .تند کردن یک وعده ی غذایی روی اشتها تاثیر می گذارد و کنترل می کند و به سریعتر احساس سیری و پری کردن کمک می کند و به دلیل تندی معمولا نمی توانی بشقاب خود را کامل مصرف کنید و این خود به کاهش وزن شما کمک خوهد کرد ولی توصیه ی طولانی مدت نیست .

کاهش اشتها با مصرف سیب و سرکه ی آن :

از سرکه ی سیب به عنوان سس و چاشنی استفاده می شود و حتی برخی ان را در آب حل کرده و مینوشند نتایج تخقیقات نشان می دهد سرکه سیب می تواند روی کاهش وزن موثر باشد استفاده از سرکه سیب همزمان با یک وعده غذایی پر کربوهیدرات احساس سیری را افزایش می دهد و باعث می شود افراد در طول روز 200 تا 275 کالری کمتر غذا دریافت کنن یک تحقیق 12 هفته ای نشان داد سرکه در روز باعث کاهش 1تا 2 کیلو گرمی می شود.

برای رهایی از چربی های موضعی خود با ما تماس بگیرید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =