امروزه تعداد افرادی که دنبال سریع لاغر شدن و لاغری آنی هستند کم نیست بسیاری از افراد هم از این فرصت استفاده می کنند و رژیم های غیر اصولی با هزینه های گزاف را به آن ها تحمیل می کنند . وزن افرادی که از این رژیم ها پیروی می کنند شاید کم شود اما بعد از رژیم سلامتی خود را از  دست خواهند داد و ممکن است صدمات جبران ناپذیری به بدن خود وارد کنند که برای همیشه سلامتی و شادی را از زندگی خود دریغ کنند .

برای رسیدن به تناسب اندام در سلامت کامل و بدون خطر با ما مشورت کنید .

وقتی گلوسیدها را از برنامه ی غذایی خود حذف می کنید :

زمانی که از این رژیم های سخت می گیرید مجبور می شوید از یک یا چند گروه غذایی صرف نظر کنید این یعنی محروم شدن از عناصر ومواد مغذی که در واقع برای لاغری و سالم بودن به آن ها نیاز دارید به عقیده ی متخصصان باید همه ی گروه های غذایی در رژیم غذایی گنجانده شود گلوسیدهای پیچیده مانند دانه ای کامل حبوبات و سبزیجات حاوی میزان زیادی فیبر هستند که برای حفظ سلامت و عملکرد دستگاه گوارش رفع کلسترول اضافی گاز و سموم بدن لازم است پیش از شروع رژیم حتما با پزشک مشورت کنید و برای سلامتی خود ارزش قائل باشید.

مصرف قرص های لاغری :

شاید با مصرف این قرص ها لاغر شوید اما سلامتی خود را هم به خطر خواهید انداخت برخی پزشکان قرص متفورمین را برای لاغری توصیه می کنند اما فراموش نکنید مکانیسم این قرص که چربی سوزی را در بدن بالا می برد برای افراد سالم غیر دیابتی مناسب نیست و می تواند عارضه دار باشد این قرص ها تعادل متا بولیکی بدن را به هم می زنند و باعث بروز عوارض متابولیکی طولانی مدت می شوند استفاده بی مورد از قرص های تیروئید  نیز عوارض بسیاری دارد و به هیچ وجه توصیه نمی شود .

مصرف ماهی در رژیم غذایی – رژیم ماهی :

دو روز پشت هم در ناهار و شام نیم کیلو ماهی یعنی روزانه یک کیلو ماهی به علاوه مقدرا کمی میوه و آب میوه توصیه شده است و بقیه ی ایام هفته می بایست از یک رژیم کم کالری کم چربی و کم کربوهیدرات استفاده شود .

رژیم گوشت قرمز :

باید بدانید که گوشتهایی که به مقدار فراوان و بدون محدودیت مصرف می شوند علاوه بر ترکیبات سمی که در روند چرخه های متابولیکی عادی خود به وجود می آورند سرشاراز چربی و  مملکول های پورین بوده که عامل ایجاد اسید اوریک و زمینه ساز نقرس و سنگ ها ی اورات در کلیه ها می باشند مصرف زیاد چربی هم عامل افزایش بیش از حد سطح چربی خون چه به صورت کلسترول و چه به صورت تری گلیسیرید شده و باعث تصلب شرایین فشار خون بیماری های قلبی عروقی  و کلیوی و حتی پانکراس می شوند که به طور ثانویه نیز ممکن است زمینه ی ابتلا به بیماری قند را ایجاد کند .

وقتی از رژیم مایعات استفاده می کنید تا لاغر شوید :

مصرف بیش از اندازه ی مایعات منجر به خیز یا ورم سلولی یا به بیانی تجمع زیاد آب در داخل سلول ها می شود که اگر تداوم یابد سوء تغذیه و حتی مرگ را در پی دارد .

وقتی نان و برنج را از رژیم غذایی خود حذف می کنید :

خیلی از افراد بدون مشورت با پزشک به صورت خودسر مصرف نان و برنج را به طور کامل از رژیم روزانه حذف می کنند غافل از این که این دسته از مواد هم باید به میزان لازم به بدن برسند در چنین شرایطی فرد برای جبران این وضعیت به مصرف مواد قندی روی می آورد با افزایش میزان قند خون ترشح انسولین بالا می رود و به دنبال آن افت قند خون بدن به عنوان یک عارضه جدی تداوم می یابد که تبعات خود را به همراه دارد .

آب درمانی :

در مواردی افراد آب فراوانی می نوشند و احساس پری در معده می کنند و تاحدی میزان دریافت مواد غذایی در هر وعده شان کمتر می شود باید بدانید که اگر مصرف زیاد آب با دریافت کمتر انرژی نیز همراه شود می تواند وزن فرد را کاهش دهد .

اما در بیشتر موارد این اتفاق نم یافتد بسیاری از افراد فکر می کنند مصرف زیاد آب قبل از وعده های غذایی باعث کاهش وزن است اما این تفکر درست نیست اگرچه آب معده را پر می کند و احساس پری باعث می شود فرد غذیی زیادی نخورد اما علم تغذیه این موضوع را تایید نمی کند زیرا مصرف زیاد آب باعث رقیق شدن آنزیم های هضم کننده درشت مولکل ها در بدن می شود ود رطولانی مدت مشکل افرین خواهد شد بنابراین باید آ ب به مقدار توصیه شده و فقط 8 لیوان در روز مصرف شود در مواد مصرفی روزانه هم مقداری آب وجود دارد و آب بدن ما تامین خواهد شد.

رژیم کرفس :

معمولا بین عموم رایج شده است که آب سبزی ها به  خصوص آب کرفس جعفری یا شوید برای کاهش وزن مرسوم است اما آب سبزی ها باعث لاغری نمی شود و فقط به دلیل فیبر و آب فراوانی که دارند جذب چربی ها را کاهش می دهند و باعث دفع آب هم می شوند که این موضوع حس خوشایندی به فرد می دهد و فکر می کند.

وزنش پایین آمده است توصیه به مصرف آب کرفس به صورت روزانه اشتباه است زیرا کرفس از سبزی هایی است که اگزالات فراوانی دارد و تجمع اگزالات در بدن به خصوص در افرادب که مثانه و کلیه سنگ ساز دارند می تواند باعث به وجود آمدن یا بزرگ شدن سنگ های اگزالاته شود از سوی دیگر دریافت زیاد اگزالات عامل از دست رفتن عناصر 2 ظرفیتی مانند کلسیم و آهن منگنز منیزیم و … است که برای بدن ضروری هستند و کمبودشان می تواند خطرناک باشد .

باید در رژیم غذاییتان از 5 گروه غذایی استفاده کنید کسانی که برخی از  این 5 گروه غذایی را حذف می کنند  مبتلا به نوعی جدی  سوء تغذیه می شوند سوء تغذیه در افرادی که رژیم تک خوری دارند به این دلیل اتفاق می افتد که برخی مواد غذایی تنها به همراه مواد غذایی دیگر هضم و جذب می شوند همچون منابع گیاهی دارای آهن که همراه با منابع دارای ویتامین سی جذب می شود پس فقر مصرف هر یک از این مواد مانع جذب مواد مغذی دیگر می شود .

برای شروع رژیم خود با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 13 =