خوب است بدانید که انجام ورزش سی ایکس ورسک به  قویتر کردن هسته بدن و به کلی نیرومند ساختن همه بدنتان است. با انتخاب ورزش سی ایکس هرآنچه که برای رسیدن به بدن قدرتمند تر احتیاج دارید را در اختیار خواهید داشت و تفاوتی نمی کند که در چه رشته ورزشی ای مشغول فعالیت باشید. با انجام مستمر و منظم این تمرینات میتوانید به هدفتان یعنی بدن قدرتمند تر دست یابید و عضلات را جایگزین چربی ها کنید و بدرخشید .

شاید اسم این ورزش را کمتر شنیده باشید اما این ورزش می تواند برای کاهش سایز سریع و چربی سوزی بسیار موثر باشد در این مقاله بیشتر برای تان از تاثیرات این ورزش در لاغری و کاهش وزن خواهیم گفت .اما سی ایکس ورکس چیست و عملکرد ان چگونه است و چگونه به چربی سوزی و تناسب اندام کمک می کند . باید بدانیدکه برای معمولا تایمی که برای انجام حرکات در این ورزش در نظر می گیرند سی دقیقه است و این حرکات به شدت شما را به چالش میکشد و میتوانید نتیجه فوق العاده ای را در این مدت زمان کم ، بدست آورید . سی ایکس ورکس یکی از ورزش های جدید است که فقط حدود چند ساله اخیر انجام می شود.اما به سرعت از نظر محبوبیت در بین مردم بسیار شناخته شده است.

ورزش سی ایکس ورکس و کاهش سایز سریع

کاهش سایز سریع

خوب است بدانید که این ورزش در عین حال که باعث کاهش سایز سریع میشود نوعی تمرین برای تقویت عضلات مرکزی است و آمادگی عضلات ناحیه باسن ، شکم ، بالای شکم تا شانه ها را افزایش میدهد.این ورزش بیشتر به تقویت عضلات بالا تنه میپردازد و هدف اصلب آن تقویت عضلات مرکزی بدن است این ورزش چیزی بین ورزش های هوازی و قدرتی است و طرفداران بسیار ی در همه ی دنیا دارید . از مهم ترین فواید سی ایکس ورکس اثر بخشی بسیار سریع این رشته ورزشی است که بدون توجه و در نظر گرفتن وضعیت بدنی شما برای دستیابی به اندام قوی و بهتر و ماهیچه ای شما را یاری می کند عضلات شما را شکل میدهد و قسمت بالایی بدنتان را با قسمت پایینی بدن به تناسب می رساند. یک گزینه ایده ال برای سفت کردن شکم می باشد و به افزایش استقامت و پیشگیری از آسیب دیدگی کمک قابل توجهی میکند.

برای انجام این ورزش باید مراحل ان را بدانید

ورزش سی ایکس ورسک

توجه کنید که حتما برای شروع ورزش سی ایکس ورسک باید بدن تان را گرم کنید انجام حرکات مختلف کششی تا موجب آماده سازی عضلات شوند بعد از نوبت حرکات قدرتی و استقامتی مربوط به عضلات مرکزی یک  است : این حرکات معمولا در حالت دراز کش یا معلق بر روی دست ها انجام شود بعد از ان حرکات استقامتی ایستاده انجام می شود: حرکاتی که در حالت ایستاده انجام می شوند و قسمت بالایی و پایینی بدن را درگیر می کند. در این مرحله نوبت حرکات استقامتی ایستاده است : این حرکات هم در حالت ایستاده انجام میشوند و بر روی ماهیچه های سرینی ،باسن و پا تاثیر می گذارند  باید بعد از این حرکات قدرتی و استقامتی مربوط به عضلات مرکزی دو را انجام دهید : این حرکات بر چرخش و تقویت ماهیچه های بیرونی شکم کار می کند.

دراین مرحله حرکات قدرتی و استقامتی مربوط به عضلات مرکزی سه را انجام می دهید : این حرکات بر روی عضلات کمر متمرکز می شوند و باعث تقویت آن نیز می شوند . باید بدانید که هر ورزشی باید تجهیزات مخصوص به خود را داشته باشد برای انجام این ورزش، به تشک ، حوله و کش مخصوص نیاز دارید. برای سنگین کردن و حرفه ای کار کردن این ورزش میتوانید از هالتر های کوچک، متوسط یا بزرگ نیز استفاده کنید.

البته این مهم است که زنان و مردان از شلوارک های بسیار کوتاه استفاده نکنند، زیرا ممکن است باعث آسیب به پاهایشان شود. خوب است بدانید که شما ترکیبی از حرکات جداگانه اما پشت هم مانند لیفت، کرانچ،کراس کرال، پل زدن، کرانچ از پهلو، هوور، فیله خوابیده روی زمین،پلانک،حرکات کوهنوردی، اسکات با کش قدرتی و غیره را انجام می دهید.شما نیازی نیست که هر کدام از این حرکات را بلد باشید، زیرا مربی شما راهنمایتان خواهد کرد.و باید مربی بسیار مجرب و حرفه ای هم داشته باشید زیرا در این ورزش حرکات را نباید اشتباه انجام دهید زیرا خطر آسیب زدن به خودتان را فراهم کرده اید .

در جسات اول باید یاد بگیرید که حرکاتی از معلق ماندن پاها و باسن در حالت دراز کش گرفته تا انجام حرکات با کش مخصوص را خوب یاد بگیرید و انجام دهید  ، و مهمترین چیز این است که احساس ضعف نکنید و به یاد داشته باشید باید اعتماد به نفس داشته باشید اما در جلسه ی اول ممکن است برای تان خیلی سخت باشد ولی نباید فکر کنیدکه این حرکات چقدر سخت بود و جا بزنید از همان اول حرکات را از مربی خوب یاد بگیرد و درست است که کمی از ورزش های دیگر سخت تر است ولی با پشتکار می توانید حرفه ای شوید و در ضمن چربی های بدن تان را هم اب کنیدو به عضلاتی زیبا و جذاب دست پیدا کنید. برای این که با اعتماد به نفس شروع کنیدو راه را درست بروید باید توجه داشته باشید که زودتر به کلاس بروید و با مربیتان صحبت و مشورت نمایید و تمرینات خود را تکرار کنید .

تا حد ممکن در کلاس نزدیک مربی باشید تا حرکات آن را دقیق ببینید هرکز  در صورت ناتوانی در بلند کردن وزنه ناامید نشوید سعی کنید کش های سبک تر را بردارید اگر با نحوه کار کردن با کش ها آشنا نیستید، اشکالی ندارد که در جلسه اول بدون ابزار ورزش کنید به تذکرات مربیتان به دقت گوش دهید تا بدانید که در هر لحظه و با انجام هر حرکت چه احساسی را باید در بدنتان داشته باشیدچند جلسه ای طول میکشد تا با انجام حرکات احساس راحتی کنید، بنابر این پس از اولین جلسه تصمیم به ترک کلاس نگیرید.اجازه دهید چند جلسه از آن بگذرد تا ببینید که چه احساسی دارید مقاومت داشته باشید و به تناسب اندام خود فکر کنید . حرکاتی که در این ورزش همواره انجام می دهید بسیار مفید برای عضله سازی هستند و می توانید به راحتی وزن کم کنید کافی است مقاومت و پشتکار نشان دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *