کرایولیپولیز چیست؟ یکی از بهترین روش های کاهش سایز سریع غیر تهاجمی است که به عنوان امن ترین و بی خطرترین روش های لاغری سریع در دنیا به حساب می آید.با پیشرفت علم پزشکی و اکتشافاتی که در زمینه لاغری سریع و تناسب اندام در این چند دهه انجام شد روش های لاغری تهاجمی یا همان عمل های جراحی لاغری مثل لیپوماتیک یا لیپوساکشن و غیره باعث شدن که آرزوی دیرینه آدم ها برای رسیدن به اندام دلخواه خود به حقیقت برسد.

بر اساس یک تحقیق محققان دانشگاه هاروارد آمریکا، سرد کردن و خنک سازی سلول های چربیباعث از بین رفتن تدریجی آن می شود.و به دنبال این تحقیقات یک درمان جدید برای حذف سلول های چربی موضعی ایجاد شد لاغری موضعی از طریق اعمال سرما به مدت ۴۰ دقیقه تا ۵۰ ساعت به سلول های چربی سرما بدهیم تا حدود ۸- درجه.

خیلی این عمل های لاغری در سطح دنیا انجام شد که طبیعتا به ایران هم رسید.از آن جا که این عمل ها با بیهوشی درد و خونریزی همراه بود و بعضا دیده شد که آن هایی که این عمل را انجام دادن هم به نتیجه دلخواه خود نرسیدن و هم عوارض بعد از عمل گریبان آن ها را گرفته بود.از آن جا دوباره متخصصان علم پزشکی به این نتیجه می رسند که روشی را اختراع کنند که هیچکدام از مشکلات و عوارض عمل های لاغری نداشته باشد.

پس آن ها یک دستگاه لاغری را کشف می کنند که نه تنها هیچ عوارضی در بر نداشت بدون کوچکترین جای زخمی در فرد مراجعه کننده باعث کاهش سایز سریع شد.کرایولیپولیز توانست تاییده ی FDA آمریکا را بگیرد و خیلی از سلبریتی ها و افراد مشهور در دنیا از این روش استفاده می کنند.

عوارض کرایو لیپولیز چیه؟

هیچ عوارضی این روش لاغری سریع ندارد.مکانیزم این روش به گونه ای نیست که نیاز به بیهوشی یا بی حسی داشته باشد.شما بعد از کرایولیپولیز می توانید به کار های روزمره خود باز گردید هیچگونه جای اسکار شما روی پوست خود نمی بینید و از همه مهمتر این روش دوران نقاهت ندارد.در طی انجام کرایولیپولیز شما می توانید بخوابید یا کتاب بخوانید و حتی با گوشی خود کار کنید.

عملکرد دستگاه کرایولیپولیز چیست؟

یکی از بهترین و قدرتمند ترین روش های لاغری سریع و کاهش سایز که در علم پزشکی و حتی در دنیا سر و صدا به پا کرده است برای  از بین بردن چربی های موضعی و مقاوم کرایو کردن است که امروزه در بیشتر کشورهای اروپایی و امریکایی ایمن ترین و بهترین روش است . می دانید که دستگاه کرایولیپولیز سلول های چربی طوری سرد میشوند که بدن قادر ميشود آنها شکسته و دفع کند.

در این شیوه رسوبات چربی های ناخواسته به شیوه ای کنترل شده و غیرتهاجمی شکسته میشوند تا بهبود کنترل شده فرم بدن امکان پذیر شود قرارگیری در معرض دماهای پائین سبب ميشود که بافت چربی زیر جلدی، بدون اسیب رسيدن به بافت های اطراف، نابود شود.

✅ اين دستگاه حاوي كاپ ها با اندازه هاي متنوع است كه اين كاپ ها بر روي قسمتی که قرار است کاهش سایز انجام بگیرد گذاشته می شود اين كاپ ها به لوله اي متصل هستند كه شبيه جاروبرقي عمل ميكند،یعنی حالت مکشی دارد چرا؟

يك پد كه آغشته به ژل آنتي فريز مخصوص مي باشد روي قسمت مورد نظر مي گذارند اين پد باعث مي شود از يخ زدن قسمت مورد نظر جلوگيري شود،سپس آن كاپ را گذاشته و عمليات مكش صورت ميگيرد.

البته ناگفته نماند كه در برخي از كلينيك ها اين دستگاه داراي چند لوله مي باشد كه در همان مرحله اول ميتوان چندين قسمت همزمان تحت درمان قرار دهيم.

لذا طي اين پروسه شما احساس كشش و در برخي موارد احساسي شبيه نيشگون خواهيد كرد.

روي هم رفته اين روش هيچگونه آسيب ديدگي،درد نخواهيد داشت به محض اينكه كاپ را بر مي داريم بايد قسمت مورد نظر را ماساژ دهيم…چرا؟؟؟

تا اگر تكه هاي يخ زده در عمق پوست درهم شكسته شود و در نهايت به بدن شما كمك خواهد كرد تا سلول هاي مرده را به طور طبيعي دفع كند.

گهگاهي اين ماساژ دادن روي قسمت مورد نظر باعث سوزش مي شود.

معمولا زمان مورد انتظار براي كرايوليپوليز ٣٥تا٥٠ دقيقه مي باشد خبر خوب اينكه در اين مدت مي توانيد به موسيقي مورد علاقه خود گوش دهيد و يا از كتاب خواندن و حتي خوابيدن لذت ببريد.

قیمت کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز در مقایسه با روش های لاغری دیگر مثل جراحی قیمتی به مراتب پایینتر دارد.در کلینیک رسپینا روش ما به این صورت است که یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر انجام می شود و بنا بر خواسته بیمار و نواحی از بدن که می خواهد از شر چربی های موضعی آن ناحیه برای همیشه خلاص شود قیمت داده می شود مثلا عدد BMI در این روش بالا باشد کرایولیپولیز برای شما توصیه نمی شود.پارامتر اصلی در قیمت گذاری تعداد کاپ هایی است که برای شما استفاده می شود مثلا برای کاهش سایز و لاغری بازو ها پشت پهلو و شکم مثلا شما نیاز به ۱۰ کاپ دارید.

«سوالات متداول مراجعین کلینیک رسپینا در ارتباط با روش لاغری کرایولیپولیز»

دستگاه کرایولیپولیز برای کدام نواحی بدن استفاده می شود؟

ویژگی دستگاه کرایو کلینیک رسپینا در این است که اپلیکاتور آن با تمام منحنی های هر بخش بدن کاملا سازگار است و به راحتی برای شکم، پهلوها، داخل ران، بازوها و ناحیه پشت قابل استفاده است.

آیا با روش فریز کردن چربی و یا همان فت فریز و کرایو فرد وزن کم می کند؟

 • به طور کلی بدن تمامی افراد به میزان ثابتی سلول های چربی دارد که در صورت افزایش و یا کاهش وزن شما، آنها بزرگتر و یا کوچکتر می شود.
 • در روش فریز کردن چربی و کرایو سلول های چربی یخ می زنند و برای همیشه در منطقه ی مورد نظر از بین می روند و نابود می گردند.
 • به طور کل هدف از این روش کاهش وزن نیست بلکه در این روش فقط سلول های چربی نابود می شوند.
 • اگر تمایل دارید که وزن کم کنید شما باید یک رژیم غذایی سالم و ورزش های مناسب را در برنامه خود بگنجانید.

لاغری بوسیله سرما دادن به چربی یا کرایو چند جلسه به طول می انجامد؟

طول درمان بوسیله کرایولیپولیز بستگی به تعداد ناحیه هایی که دارای چربی موضعی اضافی است دارد.این روش در یک جلسه معمولا انجام می گیرد اما اگر تعداد نواحی مورد نیاز زیاد باشد باید جلسات بیشتری فرد، تحت درمان قرار گیرد.در هر جلسه از این درمان برای هر ناحیه حدود 35 تا 60 دقیقه زمان لازم است

آیا امکان دارد بعد از عمل سرما دادن به چربی ها فرد باز هم چاق شود؟

یکی از مزایای روش فریز کردن چربی این است که بر خلاف رژیم غذایی و ورزش سلول های چربی از بین می روند و از بدن خارج می شوند.این بدین معنا است که سلول های چربی مشابه نمی توانند با افزایش وزن بازگردند و یا بزرگتر شوند به اضافه اینکه این روش بسیار کم خطر است.

چه کسانی اصلا اجازه استفاده از کرایولیپولیز را ندارند؟

 1. زنان باردار و شیرده
 2. سالمندان
 3. کودکان
 4. افرادی که درگیر چاقی شدید هستند.
 5. افرادی که حساسیت شدید به سرما دارند.
 6. سیروز کبدی
 7. نارسایی شدید کلیه

بعد از کرایولیپولیز چه کار هایی باید انجام دهیم؟

 • روزانه حداقل20 دقیقه یک ورزش هوازی ملایم همچون پیاده روی داشته باشد.
 • روزانه تقریبا 2 لیتر آب بنوشید.
 • ناحیه تحت درمان را به صورت ملایم ماساژ دهید.
 • در صورت داشتن اضافه وزن، از پزشک خود یک برنامه رژیم غذایی مناسب مطابقت با آناتومی وضعیت خود دریافت کنید.
 • میوه و سبزیجات روزانه حتما مصرف کنید.

چقدر طول می کشد که نتایج حاصل از کرایولیپولیز خود را نشان دهد؟

از هفته اول دفع و حذف چربی های موضعی شروع می شود و تا سه ماه بعد ادامه دارد.با قدرت به شما اطمینان را می دهیم که چربی های شما حذف می شود مثلا شما با ورزش کردن باعث می شوید قطر سلول های چربی کاهش پیدا کند در صورتی که آن سلول چربی هنوز از بین نرفته است ولی با روش کرایولیپولیز سلول های چربی در ناحیه هدف از بین می روند.

ایرکامپرشن تراپی چیست و چگونه با کرایولیپولیز ترکیب می شود؟ 

ترکیب این دو روش باعث بالاتر رفتن راندمان کرایولیپولیز در کلینیک رسپینا است زیرا فقط در کلینیک رسپینا این روش انجام می شود که در دنیا نظیر ندارد.باید بدانید که در هنگام انجام این روش لاغری، یک دستگاه خنک کننده حدود یک ساعت به بدن شما متصل شده که مدت زمان آن به موضعی که نیاز به فریز کردن چربی نیاز دارد بستگی خواهد داشت.

تقریباً طی هر درمان بیست درصد از چربی ها موجود در منطقه مورد نظر، چانه یا شکم باشد یا بازوها، باسن یا پشت، فریز شده و از بین خواهد رفت. سپس در طی چند هفته آینده خودبخود از دست این سلول های مرده خلاص شده و بعد از این مدت شکل جدید بدن خود را خواهید دید بعد از کرایو تقریباً یک ماه بیماران می توانند نتایج این روش را مشاهده کنند اما سه ماه طول می کشد تا نتایج کامل پدیدار شود خوب است بدانید که طبق مطالعات و آزمایشات انجام شده مدت زمان پایداری این روش تقریباً بلند مدت است .

نکته جالب اینجاست که سلول های چربی ما بعد از این دوره توانایی ساخت خود را دوباره پیدا می کنند اما مثل قبل روی این قسمت ها پدیدار نمی شوند و بنابراین تعداد سلول های چربی نسبت به قبل کاهش پیدا می کند. تنها در صورت کاهش و اضافه وزن، چربی های آن قسمت کم و زیاد می شود.

بعد از استفاده از این روش حدود 20 تا 25 درصد از چربی ها فریز می شوند و در طول درمان از بین می روند و تقریباً سه ماه طول می کشد تا بدن شما بتواند به طور کامل چربی های تحت تاثیر را از خود دفع کند علت این که می توان این روش را بدون صدمه دائمی به پوست، عضلات، اعصاب و دیگر سلول های منطقه فریز شده انجام داد این است که چربی نسبت به دیگر سلول های بدن حساسیت بیشتری به دما دارد.

این بدان معناست که سلول های چربی زودتر دچار مرگ شده بدون این که آسیبی به دیگر سلول ها وارد شود.کرایو نیازی به بیهوشی ندارد و مثل عمل هایی که از شکافتن بدن و برداشتن چربی ها استفاده می شود خطرناک و ریسکی نیست بلکه مکانیزم مشخص و ایمنی دارد و به سرعت و در سلامت کامل چربی های مقاوم را از بین می برد.