کرایولیپولیز در عین حال یک اختراع و اکتشاف برای علم پزشکی به شمار می رود در عین حال هم دستگاهی مفید و موثر است که توسط سازمان غذا و داروی امریکا هم تایید شده است و کارایی ان در نابودی چربی های مقاوم و موضعی و سلولیت در جهان بی نظیر است روش کرایولیپولیز بسیار بی خطر است در روش کرایولیپولیز برای از بین بردن سلولهای چربی از دمای انجماد استفاده می کنند. در این روش، سرما به جز سلولهای چربی به سلولهای دیگر آسیب نمی رساند، بنابراین به پوست یا بافت زیرین پوست صدمه ای نمی رسد. سلولهای یخ زده به مرور کوچک می شوند و طی مدت چند ماه از طریق کبد از بدن دفع می شوند. از آنجایی که سلولهای چربی مجددا تولید نمی شوند، می توان انتظار داشت که سایز کاهش یافته بدن و لاغری موضعی در ناحیه تحت درمان، برای همیشه برای فرد بماند.

لاغری موضعی

روش کرایولیپولیز امن ترین روش لاغری و کاهش سایز در جهان

روش کرایولیپولیز به ویژه برای برآمدگی چربی در شکم فوقانی و تحتانی، نواحی پهلو بازوها و ران های داخلی و خارجی موثر است. کرایولیپولیز یک روش غیر تهاجمی است، بنابراین نیازی به بریدگی، بیهوشی یا داروهایی ندارد که بتواند یک واکنش آلرژیک ایجاد کند. این بدان معنی است که میزان عوارض و عوارض جانبی نسبت به روشهای تهاجمی مانند لیپوساکشن بسیار پایین است با کرایو ممکن است  فقط کمی احساس سوزن سوزن شدن و ورم و کبودی و قرمزشدن پوست را تجربه کنید .اما این عوارض جانبی بسیار ناچیز به حساب می آیند و معمولاً به خوبی تحمل می شوند. آنها بسته به منطقه تحت درمان و بیمار معمولاً به مدت دوازده روز یا یک ماه طول می کشد. داروهای ضد درد معمولاً برای این روش ارائه نمی شوند، زیرا این نوع روش یک روش جراحی نیست. یا بیهوشی استفاده نمی شود.

با این وجود، دکتر ممکن است در صورت بروز هرگونه درد و تورم، توصیه کند که داروهای بدون نسخه مانند استامینوفن یا بروفن مصرف کنید. شما قبل از درمان نباید از داروهای تسکین دهنده درد استفاده کنید، زیرا این می تواند عوارض جانبی مانند کبودی را افزایش دهد. توجه کنید که پس از درمان ، توصیه می شود رژیم غذایی سالمی داشته باشید، آب زیادی بنوشید و آن را با ورزش منظم تکمیل کنید تا وزن ایده آل حفظ شود. به غیر از این هیچ دستورالعمل خاصی وجود ندارد زیرا این روش لاغری موضعی بسیار ساده است. اگر شما یک اندام مناسب دارید ولی در برخی از مناطق بدنتان برآمدگی چربی سفت و یا سلولیت وجود دارد، که به ورزش یا رژیم غذایی سالم پاسخ نمی دهند و همچنین لزوماً نیازی به جراحی ندارند، می توانید از روش کرایولیپولیز استفاده کنید. این نواحی شامل بازوها، کتف، خط سوتین، شکم و پهلو، ران ها و باسن می باشد افراد باردار یا شیرده، افرادی که مستعد ابتلا به خونریزی شدید هستند و افرادی که چاقی درجه 2 به بالا دارند و بیماران قلبی برای استفاده از این دستگاه غیرتهاجمی برای لاغری موضعی مناسب نیستند.  بررسی ها  به طور کلی نشان می دهد که کرایولیپولیز، یک درمان نسبتاً بی خطر و موثر برای از بین بردن چربی های موضعی است .

لیپوساکشن و معایب و مزایا ی این روش :

روش کرایولیپولیز

هر چند كم كردن وزن، در ليپوساكشن اتفاق می افتد، ولی هدف، معمولا كم كردن وزن نيست بلكه تغيير سايز، حجم و فرم بدن می باشد. يعنی با انجام عمل لیپوساکشن فرم ظاهری بدن اصلاح می گردد. اين كار تحت بی حسی موضعی و بدون بيهوشی صورت می گيرد. پس خطراتی چون ورود چربی ها به داخل خون و امبولی معمولا کم است . باید بدانید که روش ليپوساكشن به معنی خارج كردن چربی های منطقه ای و موضعی با قدرت مكش می باشد. در اين روش موضع مورد نظر پس از بی حسی كامل با يك يا دو سوراخ چهار ميلی متری باز و کانولای لیزر وارد می شود پس از اتمام آن کانولای لیپوساکشن وارد و تمامی چربی خارج می شود پس از اين عمل بيمار بدون بستری به منزل برگشته و پس از دو الی سه روز قادر است فعاليت خود را آغاز كند. پس از هر روش ليپوساكشن بيمار بايد گن فشاری را برای جمع شدن پوست منطقه ای استفاده كند كليه افرادی كه با اين روش های جديد ساكشن شده اند با كاهش دو الی سه سايز در اندام مورد نظر بسيار راضی هستند. همچنین ورزش و عدم مصرف مجدد چربی و قند كمك به حفظ سايز بدن می كند در صورتی كه مصمم به جراحی لیپوساکشن هستيد، حتما قبل از انجام آن با پزشک جراح خود مشاوره های لازم را انجام داده، نسخه دارویی و دستور آزمايش های لازم را از پزشك خود دريافت كنيد اگر از داروی خاصی استفاده می نمائيد و يا به بيماری خاصی از قبيل قند، صرع، فشار خون، بيماری قلبی، تيروئيد، كم خونی و يا آسم مبتلا هستيد و يا احيانا، حساسيت دارویی داريد، پزشك خود را مطلع نمائيد و درخواست آزمايش كنيد.

بعد از عمل لیپوساکشن باید نکاتی را رعایت کنید : مصرف قرص ضد تهوع بلا فاصله پس از خاتمه كار و مصرف مجدد چهار الی پنج ساعت پس از عمل: زيرا تهوع، عارضه شايع ليپوساكشن است و  همچنن مصرف فراوان مايعات جهت جبران افت فشار خون: بهترين مايع كه با مايعات از دست رفته داخل عروق هماهنگی دارد سعی کنید بيشتر استراحت كنيد و از تحرك زیاد در روز اول خودداری نمائيد محل زخم ها را با چسب زخم بپوشانيد استحمام بعد از 48  ساعت مانعی ندارد ولی استفاده از وان تا بسته شدن زخم ها قدغن است باید بدانید که سوراخ ها در طی سه تا پنج روز بسته خواهند شد استفاده از كرم چرب كننده يا روغن زيتون روی پوست محل ساكشن، كمك به بهبودی سريع تر پوست خواهد كرد و از آسيب جلدی و ايجاد تاول جلوگيری می كند. در صورتی كه تنگی نفس شديد داشتيد، ابتدا گن يا باند كشی را كمی آزاد كنيد و اگر همچنان تنگی نفس باقی ماند، با پزشك خود مشورت كنيد باید بدانید که تورم اندام تناسلی به خصوص در آقايان پس از ساكشن شكم امری طبيعی است و بر طرف خواهد شد. از ساپورت تنگ مثل مايو استفاده ننمائيد و بيشتر استراحت كنيد. در صورتی كه اين مشكل شما را آزار ميدهد با پزشك خود مشورت كنيد ترشح مختصر سفيد رنگ، در محل سوراخ ها روند ترميم زخم است و عفونت نيست داروهای تجويزی توسط جراح لیپوساکشن را دقيقا مصرف نمائيد.

با مقایسه ی این دو روش و خواندن عوارض و مشکلاتی که لیپوساکشن دارد حتما متوجه شده اید که کرایو چقدر بی خطر و بهترین روش موثر برای لاغری موضعی است . هنگام کرایو هیچگونه درد و بی هوشی ندارید و به سرعت بعد از کرایو می توانید به کار خود برگردید اما در لیپوساکشن اینگونه نیست و همانطور که خواندید به مراقبت های زیادی نیاز دارد ضمن این که بیهوشی و عوارض خاص خودرا هم دارد برای تصمیم نهایی خود با پزشک تان مشورت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *