امروزه با پیشرفت هر روزه ی تکنولوژی و مهندسی پزشکی دستگاه های زیادی برای لاغری به بازار عرضه  می شوند و البته با پیشترفت علم پزشکی هم روش های متنوع و بی خطری برای کاهش وزن از طرف پزشکان توصیه می شود که هر کدام کارایی خود را دارند .

اما مقایسه ی آن ها به شما کمک می کند بهتر و درابعاد وسیع تر این دستگاه ها را بشناسید و برای لاغری و کاهش وزن از آن ها کمک بگیرید باید از دستگاه هایی استفاده کنید که ریسک خطر آن ها برای سلامتی شما بسیار پایین است و برای بدن شما بی خطر است . دراین مقاله دو روش کرایولیپولیز  و مزوتراپی را باهم مقایسه می کنیم تا ببینیم کدام برای کاهش وزن موثرتر است و کدام بی خطرو روشی سیف و ایمن است . 

برای رهایی از چاقی فقط با ما مشورت کنید . 

مزوتراپی و عمکرد آن در لاغری و کاهش وزن :

مزوتراپی یک نوع درمان برای سلولیت است که هدف آن از بین بردن و ذوب چربی هاست گرچه مزوتراپی محبوب شده است هیچگونه استاندارد سازی درمانی در بین متخصصین وجود ندارد برخی از خطرات بهداشتی و عوارض جانبی نیز با مزوتراپی امکان پذیر هستند بنابراین قبل از انجام این درمان باید با پزشک مشورت کنید .

مزوتراپی اولین بار توسط دکتر مایکل پیستور در فرانسه به کار گرفته شد در سال 1987 مزوتراپی به عنوان یک درمان زیبایی غیرجراحی در آکادمی پزشکی فرانسه به تصویب رسید . مزوتراپی شامل تزریق یک محلول مخصوص مایع زیرپوست برای تجزیه سلول های چربی است .

مزوتراپی از یک محلول که معمولا ترکیبی از عصاره های گیاهی هورمون ها آنزیم ها ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین مواد شیمیایی مانند آمینوفیلین است تشکیل شده است  متاسفانه محلول مایع تزریق استاندارد نشده است و اکثر متخصصان مزوتراپی فرمول خاص خود را دارند  این محلول معمولا به مقدار کمی تزریق می شود .

مزوتراپی برای خلاص شدن از چربی های سلولیت و چربی های رسوب کرده زیر پوست استفاده می شود اما گاهی اوقات برای جوان سازی پوست در ناحیه دست و گردن و دیگر مناطق بدن نیز استفاده می شود در بعضی موارد مزوتراپی برای درمان ریزش مو و کاهش وزن این است که محلول تزریقی چربی های رسوب کرده را حل می کند مزوتراپی می تواند عوارض خفیف تا شدید از جمله بثورات لکه ها ناهنجاری های پوستی و حتی عفونت ها را ایجاد کند. ممکن است پس از مزوتراپی درد آمبولیسم و رنگدانه دائمی یازخم داشته باشید .اما نادر است . 

مزوتراپی لاغری موضعی

.کرایولیپولیز و فواید استفاده از آن :

باید بدانیدکه خوبی کرایولیپولیز این است که غیر تهاجمی است .کرایولیپولیز یک روش لاغری موضعی غیرتهاجمی است که با استفاده از روش فریز کردن سلول های چربی بدون آسیب به سایر بافت های بدن می باشد .

در این روش آن دسته از سلول های چربی که سطحی تر هستند در اثر سرما دچار پدیده ای به نام آپپتوزیس شده و بعد از مرگ سلولی در طی یک تا چهار ماه از بدن دفع می شوند و به همین علت اثر سوئی روی کبد و آنزیم های کبدی ندارد .

در کرایو لیپولیز به طور موثر چربی ها و سلول های چربی در منطقه تحت درمان حذف شده و نتایج برجسته و قابل توجهی از کاهش بافت چربی و سلول های چربی را در منطقه تحت درمان نشان می دهد . آنچه کرایولیپولیز را از ورش های دیگر لاغری موضعی متمایز کرده، استفاده از تکنولوژی سرما همراه با خلاء و فشار منفی وکیوم چربی جهت کاهش سایز منطقه مورد نظر ،حذف سلول های چربی، تعداد جلسه ی کم ( یک جلسه )، برگشت ناپذیری و غیر تهاجمی بودن آن است و شما می توانید در حین عمل حتی کتاب بخوانید یا ایمیل خود را چک کنید و هیچگونه درد و ناراحتی نخواهید داشت .

مزایای کرایولیپولیز نسبت به روش های دیگر :

در کرایولیپولیز تعداد سلول های چربی کم می شود نه حجم آن ها با یک بار کرایولیپولیز بین 4 تا 12 سانتی متر سایز کم خواهیم کرد حتی در کبد های چرب با گرید پایین می توان کرایو کرد

روشی بی خطر و بدون عارضه  (در صورت استفاده از دستگاه های کرایولیپولیز استاندارد ) می باشد بعد از کرایو افتادگی پوست نخواهید داشت و پوست شما شل و آویزان نمی شود 

تبلیغات غلط شرکت ها برمی گردد به اینکه دستگاه کرایولیپولیز باید وکیومی باشد یا پلیتی ؟ و در این راه برای فروش بیشتر نسبت به گمراه نمودن همکاران پزشک و یا متقاضیان به استفاده از دستگاه کرایولیپولیز اقدام می نماید .

با کرایولیپولیز وکیومی راحت به عمق 2 سانتی متری نفوذ نخواهیم کرد اما اشکال آن این است که شعاع موثر آن تنها 3 سانتی متر است پس می بینیم که این روش برای پهلوها موثرتر است .

اما در روش پلیتی رسیدن به عمق 2 سانتی متری بسیار سخت تر است اما شعاع موثر آن 5-6 سانتی متر است که برا ی شکم بهترین روش است .سانتی متر رسانید در کلینیک ها ی معتبر فرانسه و آلمان و امریکا به همین دلیل از روش پلیتی استفاده می شود .تنها کسانی که گلبول های سفید کم فعال دارند از این روش نباید استفاده کنند .

دستگاه کرایولیپولیز یک دستگاه غیرتهاجمی و برگشت ناپذیر است که قبل و بعد از این عمل نیازی به انجام ورزش و یا داشتن رژیم غذایی خاصی نیست و استفاده از پد آنتی فریز مرغوب در ایمنی کرایو مهم است نوع آنتی فریزی که استفاده می شود در جلوگیری از ایجاد سوختگی با دستگاه موثر است . 

کرایولیپولیز در کلیه ی قسمت های بدن که چربی انباشته شده و قابل مکش داشته باشد قابل استفاده است . بیشترین تغییر سایز درناحیه ی  پهلو و بازو بوده است اما مناطق شکم پشت داخل ران و خارج ران و باسن به ترتیب بیشترین تغییرات سایز گزارش شده است .

با مقایسه ی این دو روش می توان نتیجه گرفت که هر دو در لاغری بسیار موثر بوده و بی خطر با بیشترین میزان کاهش وزن هستند . 

برای کرایولیپولیز با دستگاه استاندارد و مزوتراپی فقط با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 15 =