در این مقاله با مقایسه ی دو روش کرایولیپولیز و پرسوتراپی و بررسی مزایا و معایب هر یک سعی می کنیم هر دو روش لاغری را به خوبی شناخته و بهترین ان را برای کاهش وزن انتخاب کنیم .

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان ما تماس بگیرید.

چرا امروزه به لاغری با کرایولیپولیز توصیه می شود ؟

کرایولیپولیز

تاثیر کرایولیپولیز این است که غیر تهاجمی است .کرایولیپولیز یک روش لاغری موضعی غیرتهاجمی است که با استفاده از روش فریز کردن سلول های چربی بدون آسیب به سایر بافت های بدن می باشد .

در این روش آن دسته از سلول های چربی که سطحی تر هستند در اثر سرما دچار پدیده ای به نام آپپتوزیس شده و بعد از مرگ سلولی در طی یک تا چهار ماه از بدن دفع می شوند و به همین علت اثر سوئی روی کبد و آنزیم های کبدی ندارد در کرایو لیپولیز به طور موثر چربی ها و سلول های چربی در منطقه تحت درمان حذف شده و نتایج برجسته و قابل توجهی از کاهش بافت چربی و سلول های چربی را در منطقه تحت درمان نشان می دهد .

آنچه کرایولیپولیز را از ورش های دیگر لاغری موضعی متمایز کرده، استفاده از تکنولوژی سرما همراه با خلاء و فشار منفی وکیوم چربی جهت کاهش سایز منطقه مورد نظر ،حذف سلول های چربی، تعداد جلسه ی کم ( یک جلسه )، برگشت ناپذیری و غیر تهاجمی بودن آن است و شما می توانید در حین عمل حتی کتاب بخوانید یا ایمیل خود را چک کنید و هیچگونه درد و ناراحتی نخواهید داشت .

اما چرا برای لاغرموضعی بیشتر از روش های دیگر توصیه می شود : در کرایولیپولیز تعداد سلول های چربی کم می شود نه حجم آن ها و با یک بار کرایولیپولیز بین 4 تا 12 سانتی متر سایز کم خواهیم کرد . حتی در کبد های چرب با گرید پایین می توان کرایو کرد. روشی بی خطر و بدون عارضه  (در صورت استفاده از دستگاه های کرایولیپولیز استاندارد ) می باشد . بعد از کرایو افتادگی پوست نخواهید داشت و پوست شما شل و آویزان نمی شود .

دستگاه کرایولیپولیز یک دستگاه غیرتهاجمی و برگشت ناپذیر است که قبل و بعد از این عمل نیازی به انجام ورزش و یا داشتن رژیم غذایی خاصی نیست و استفاده از پد آنتی فریز مرغوب در ایمنی کرایو مهم است نوع آنتی فریزی که استفاده می شود در جلوگیری از ایجاد سوختگی با دستگاه موثر است . 

لاغری با پرسوتراپی چگونه است و تاثیر این روش چقدر است ؟

پرسوتراپی برای چربی سوزی  موضعی و از بین بردن چربی ها ی مقاوم به ورزش و رژیم را تحریک می کند و به این ترتیب این سلول ها شکسته و از سیستم لنف خارج می شود در واقع پرسوتراپی با جابه جایی مولکول های چربی از بافت سلولیتی آن ها را به سمت لنف ها هدایت و به وسیله غدد لنفاوی از بدن خارج می کند .

از پرسوتراپی در مواردی نظیر کاهش سایز در قسمت های متفاوت نظیر ران ساق پا بازوها پهلوها و شکم استفاده می شود . پرسوتراپی برای رهایی از درد عضلانی و یاکاهش استرس و ریلکسیشن نیز توصیه می شود در واقع با بهره گیری از طب فشاری می توان آرامش روانی و جسمی رابه بدن هدیه داد .

اگر دلتان یک هیکل بسیار متوازن  می خواهد بهتر است به دنبال روش پرسوتراپی بروید و حتی می توانید برای لیفتینگ تیز از آن بهره بگیرید . باید بدانید که این دستگاه کارش نوعی تخلیه سیستم لنفاوی با ماساژ است در طول پرسوتراپی حرکت لنف از مرکز به مناطق محیطی بدن فعال شده و رکورد برداشته می شود در نتیجه بدن تعادل آب را برمی گرداند تنش عضلانی را کم می کند.

اکسیژن رسانی وریدی را بهبود می بخشد از مهم ترین مزیت های روش پرسوتراپی می توان به مقابله با تجمع آب در بافت ها اشاره کرد از مهم ترین هدف های پرسوتراپی به علت فشرده کردن بافت کمک به بهبود گردش خون سم زدایی بدن و تخلیه مایعات میان بافتی است . 

روش های لاغری همانطور که گفتیم بسیار زیاد هستند و امروزه دستگاه های بسیاری هم برای لاغری به دنیای پزشکی و زیبایی راه پیدا کرده اند اما باید بدانیدکه محدود بودن بسیاری از این روش ها باعث شده است که کارایی را که باید نداشته باشند بهتر است.

روشی مانند کرایولیپولیز که نه محدودیتی دارد و نه معایبی و روش های از این دست را برای از بین بردن چربی های اضافه ی خود انتخاب کنید زیرا هم تهاجمی نیست هم سلامت شما را تهدید نمی کند و هم با اطمینان کامل می توانید به راحتی و بدون خطر از این روش برای کاهش وزن استفاده کنید .

اما بهتر است با محدودیت های روش پرسو تراپی هم آشنا شوید :

اگر موارد زیر وجود داشته باشند نباید از این روش استفاده شود :

اگر ترومبوز  برومبوفلبیت وجود داشته باشد و برای بیماران مبتلا به هموفیلی و شکنندگی عروق خونی افراد مبتلا به شکنندگی پوست افراد مبتلا به بیماری های کبدی بیماری های قلبی – عروقی و نارسایی های کلیوی افرادی که شکستگی استخوانی دارندخانم ها درطول دروه ی قاعدگی و خانم های باردار اگر شکل گیری های بدخیم مثل تومورها وجود دارد

دوره ی پرسوتراپی باید کامل شود که معمولا 15 تا 20 جلسه طول می کشد .  جلسات باید با وقفه 2یا 3 روز انجام شود اگر کسی بعد از یک دوره به دوره دوم هم نیاز داشته باشد باید بین دروه اول و دوم یک فاصله ی 6 ماهه وجود داشته باشد . ولی در کرایولیپولیز اینگونه نیست .

با توجه به محدودیت های روش پرسوتراپی باید گفت دراینجا هم کرایولیپولیز برنده است زیرا روشی بسیار بی خطر و موثر است و اینکه چربی های فریز شده و از بین رفته دیگر برنخواهند گشت یک ویژگی بسیار مهم این روش موثر است ولی پرسوتراپی اینگونه نیست و ممکن است چربی ها برگردند .

در دنیای مدرن امروز با وجود تبلیغات وسیع و گسترده باید بسیار دقت کنید زیرا کوچکترین آسیب ممکن است هرگز جبران نشود بهتر است قبل از انتخاب با پزشک خود مشورت کرده و درمورد روش مذکور خوب تحقیق و بررسی کنید . 

برای رهایی از چاقی فقط با ما تماس بگیرید . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =