وزش کراس فیت و چربی سوزی – با کراس فیت لاغر شوید 1Reviewed by Mehdi kh on Aug 22Rating: 5.0

برای لاغر شدن باید چربی های بدن تان را با ورزش و رژیم غذایی آب کنیدو عضلات را جایگزین ان ها کنید یکی از ورزش هایی که برای چربی سوزی و لاغر کردن بسیار مفید است کراس فیت است که علاوه بر چربی سوزی به شما کمک می کند عضلات خود را تقویت کرده و سلامت بدن و استخوان های شما را در میان سالی تضمین می کند .

کراس فیت و عملکرد آن برای تناسب اندام و چربی سوزی :

این ورزش انقدر نشاط بخش است که به تدریج به یک شیوه زندگی برای شما تبدیل می شود . از کراس فیت می توان برای تحقق هر هدفی استفاده کرد ، از بهبود سلامتی گرفته تا کاهش وزن تا عملکرد بهتر. این برنامه برای همه موثر است ، افرادی که تازه کار را شروع کرده اند و افرادی که سالها آموزش دیده اند. در ورزش کراس فیت تمرینات هر روز متفاوت است و اصلاح می شود تا به هر ورزشکار در رسیدن به اهداف خود کمک کند.  این ورزش برای افراد در هر سن و سطح آمادگی جسمانی قابل تنظیم است برای همین توصیه می کنیم تحت نظارت مربی حرفه ای شما هم این ورزش را آغاز کنید .

چند تمرین از ورزش کراس فیت که برای چربی سوزی و عضله سازی  بسیار مفید هستند عبارتند از :

باربل و تقویت عضلات و چربی سوزی :

خوب است که این حرکت تا ده بار اگر می توانید تکرار شود. برای انجام آن باید چمباتمه بزنید و به هالتر با دستان چنگ بزنید و به عرض شانه از هم جدا کنید قفسه سینه را بالا نگه دارید ، شانه های خود را به عقب بکشید و به محض بلند کردن میله ، مستقیم به جلو نگاه کنید. تمرکز کنید که وزنه را بر روی پاشنه خود بکشید و میله را تا حد ممکن به بدن خود نزدیک کنید . به سطح ران خود بلند شوید ، مکث کنید و سپس تحت کنترل به موقعیت شروع برگردید.

باربل اسکوات و چربی سوزی :

برای انجام این حرکت باید ابتدا با پاهایتان بیش از عرض شانه بایستید و یک هالتر را در قسمت بالای کمر خود با یک دستگیره نگه دارید از نگه داری آن روی گردن خودداری کنید میله را بغل کنید تا عضلات کمر خود را درگیر کنید به آرامی به حالت چمباتمه با سر بالا ، کمر راست بنشینید. تا زمانی که باسن شما با زانوها تراز شود ، پاهای خود را 90 درجه پایین بیاورید  یک چمباتمه عمیق تر مفید خواهد بود اما ابتدا قدرت و انعطاف پذیری را به دست می آورید. پاشنه های خود را به زمین بکشید تا خود را به طور انفجاری پشتیبان بگیرید. فرم را تا زمانی که صاف بایستید ادامه دهید.

تاب دادن وزنه و تقویت عضلات :

برای اینکه این حرکت را انجام دهید باید ابتدا یک دمبل را در مقابل خود قرار دهید با پاهای خود کمی پهن تر از عرض شانه بایستید و زانوهای خود را خم کنید تا به جلو تکیه داده و دسته را با هر دو دست بگیرید. با کمر صاف ، پاهای خود را درگیر کنید تا بتوانید وزنه را بین پاهای خود بکشید . سپس باسن خود را به جلو بکشید و به طور انفجاری دمبل را با بازوهای مستقیم در مقابل خود بکشید. به حالت شروع برگردید و بدون مکث تکرار کنید.

پرش روی جعبه و چربی سوزی و تقویت عضلات :

 ابتدا باید فاصله ای مناسب با جعبه با باز کردن عرض شانه ایجاد کنید سریع به صورت یک چهارم چمباتمه بزنید ، بازوهای خود را بچرخانید و به سمت بالا ببرید تا روی جعبه پرش کنید. در حرکت پرش خود بسیار دقت کنید و با تمرکز ان راانجام دهید .

مزایای ورزش کراس کراس فیت برای بدن :

ورزش کراس فیت و بهبود مقاومت و استحکام بدن :

خوب است اینجا بگوییم که حرکات شدید و چند جانبه در کراس فیت به شما کمک می کند  قدرت و استقامت ماهیچه ای را به دست آورید. اضافه کردن وزن اضافی به ورزش می تواند ماهیچه ها را با افزودن استرس افزایش دهد. همچنین می توانید به طور مداوم ماهیچه های خود را با شرکت در ورزش روزانه به چالش بکشید، که به ماهیچه های شما تنوع می بخشد. ورزش روزانه بخشی از برنامه کراس فیت است. هر روز، یک سری تمرینات جدید تعیین می شود سپس هدف تکمیل کردن تعداد تکرار هر تمرین در یک بازه زمانی مشخص است.

ورزش کراس فیت و کمک به تناسب هوازی :

باید بدانید که انجام حرکات کراس فیت به افزایش حداکثر و یا حداکثر مقدار اکسیژن که می توانید در طی ورزش از آن استفاده کنید، کمک کند با این حال، بررسی ها در مورد اثرات کوتاه مدت و طولانی مدت بر تغییرات فیزیولوژیکی و فواید هوازی انجام شده است. تحقیقات بیشتری برای درک اینکه چگونه کراس فیت تناسب هوازی را در مقایسه با دیگر انواع ورزش افزایش می دهد، مورد نیاز است.

کراس فیت و تناسب اندام و انعطاف پذیری :

بایدبدانید که این ورزش اغلب شامل تمرینات عملی، یا تمرینی است که حرکات نمایشی را تقلید می کند که شما در زندگی روزمره انجام می دهید. حرکات کارکردی، مانند اسکوات، چرخش دمبل، یا فشار بالای سر، می تواند به بهبود چابکی، تعادل، و انعطاف پذیری کمک کند آن ها هم چنین می توانند ریسک خود را برای آسیب کاهش دهند و کیفیت زندگی شما را به همان سن و سال افزایش دهند.

کراس فیت و چربی سوزی  و کاهش وزن :

این ورزش برای لاغر کردن بسیار مفید است باید بدانید که این ورزش به شما کمک می کند بتوانید کالری بیشتری نسبت به تمرینات ورزشی دیگر بسوزانید گر هدف شما کاهش وزن است، پس از رژیم غذایی سالم به همراه ورزش کراس فیت بهره ببرید. برنامه آموزش تقویت کراس فیت در درجه اول برای کمک به تقویت بدن طراحی شده است. البته این کار به شما کمک می کند که خوب به نظر برسید و اگر کاهش وزن بخشی از اهداف شما باشد، بهبود ماهیچه به طور حتم به شما کمک می کند. تمرین قدرتی که شما در کادر انجام خواهید داد نه تنها شما را قوی تر و خوش اندام می کند بلکه به جلوگیری از آسیب در سایر ورزش ها و فعالیت های ورزشی کمک خواهد کرد و می توانید به سرعت از شر چربی های اضافه خلاص شوید . فراموش نکنید که داشتن یک مربی کارازوده و کاردان بسیار مهم است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =