همه ی ما این روزها به دلیل وجود ویروس کووید 19 بیشتر در خانه می مانیم و روزهایی هم که اوج این پاندمی بود مجبور بودیم حتی ماها در قرنطینه بمانیم که کماکان این قرنطینه و ماندن در خانه همچنان هست و برخی از مشاغل حتی تعطیل و در خانه و دورکاری صورت می گیرند که نهایتا مجبوریم روزها ی متمادی در خانه بمانیم و بیرون نرویم و ماندن در خانه یعنی فعالیت بدنی کمتر و پرخوری و اضافه شدن وزن و چاقی بسیاری از ما در این روزها دچار اضافه وزن شده ایم و این یک خطر جدی است بهتر است سعی کنیم در قرنطینه هم تا می توانید متناسب شوید و اگر اضافه وزن دارید کم کنید نه اینکه چاق تر شوید ما دراین مقاله به شما می گوییم که چطور در قرنطینه لاغر شوید و وزن کم کنید .

برای داشتن اندام دلخواه و کاهش سایز نواحی بدن بدون جراحی و بیهوشی کلیک کنید.

سعی کنید در قرنطینه برنامه ریزی داشته باشید و موارد زیر را رعایت کنید :

قرنطینه و کاهش مصرف کربوهیدرات تصفیه شده و غذاهای شیرین  :

توجه کنید که کربوهیدرات های خوب و بد را از یکدیگر متمایز کنید. غذاهای تصفیه شده مانند نان سفید، ماکارونی، غلات تصفیه شده و مواد شیرین مانند کلوچه، دونات و کیک کربوهیدراتی نیستند که به کاهش وزن کمک کنند. غذاها و محصولات حاوی کربوهیدرات های پیچیده و فیبر را به رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا کربوهیدرات های پیچیده زود هضم نمی شوند و به شما در ایجاد احساس سیری و کنترل اشتها کمک می کنند. شما می توانید در قرنطینه متناسب شوید و بهترین استفاده را از این فرصت داشته باشید کافی است مصرف کربوهیدرات را کاهش و غذاهای شیرین وشیرینی ها را کمتر مصرف کنید.

قرنطینه و هیدراته نگه داشتن بدن :

هموراه توجه کنید که بعضی اوقات بدن علائم تشنگی و گرسنگی را با هم در می آمیزد. نوشیدن آب فراوان برای هضم غذا، سلامت کلیه ها و پوست مفید است و به شما کمک می کند تا از مصرف میان وعده های ناسالم خودداری کنید. اگر تمایلی به نوشیدن آب ساده ندارید، می توانید دمنوش را امتحان کنید.پس نوشیدن اب کافی را در برنامه ی خود قرار دهید و هرگز از نوشیدنی های شیرین و نوشابه ها استفاده نکنید.

قرنطینه و مصرف میوه ها و سبزیجات فصلی که باید در رژیم غذایی خود قرار دهید :

باید سعی کنید روزانه حداقل 2 تا 3 میوه را در رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا میوه های فصلی غنی از آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند که به کاهش وزن کمک می کنند سعی کنید اگر میان دورکاری یا وقت ازاد خود نیاز به خوردن کیک یا کوکی یا شیرینی دارید به سراغ میوه ها بروید و این عادت را در خود به وجود اورید که میوه را جایگزین شیرینی ها و جانک فود ها قرار دهید این قرنطینه می تواند شروع ثبات این عادت خوب در شما باشد .

قرنطینه و کاهش مصرف نمک :

می دانید که مصرف نمک بسیار مضر است باید بدانید که مصرف بیش از حد نمک به احتباس آب یا افزایش وزن مرتبط است. بنابراین، بهتر است مصرف نمک را محدود کنید. مصرف نمک نه تنها باعث اضافه وزن می شود بلکه خطراتی را برای قلب و عروق شما دارد .

قرنطینه و خوردن وعده ی شام قبل از ساعت 9 :

خوباست بدانید که برای وعده شام نباید این وعده را دیر وقت میل کنید بلکه بین ساعت 7 تا 8 باید شام خود را میل کرده باشید  چنانچه بتوانید چند ساعت  قبل از خواب غذا مصرف کنید، بدن هضم غذا را بهتر انجام می دهد. هضم مناسب غذا به  کنترل وزن  کمک می کند. خوردن شام دیر وقت باعث چاقی است .

قرنطینه ورژیم غذایی متعادل :

توجه کنید که حتما تمام عناصر مغذی را در رژیم غذایی خود بگنجانید. کربوهیدرات خوب ، چربی و پروتئین برای حفظ سلامتی و تقویت بدن بسیار مهم هستند. بدون دانستن تأثیرات یک ماده مغذی آن را از رژیم غذایی کنار نگذارید.

قرنطینه و مصرف آجیل و دانه ها ی مفید:

باید بدانید که آجیل و دانه ها غنی از آنتی اکسیدان ، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. بادام ، گردو ، دانه های کتان ، دانه های چیا و دانه کدو تنبل برای کاهش وزن نیز بسیار مفید هستند. می توانید در میان وعده یا حتی به جای وعده ی شام از مغزها و دانه های مفید استفاده کنید.

قرنطینه و وعده های غذایی کم حجمی :

توصیه می شود که وعده های غذایی را به چند وعده غذایی کوچک تقسیم کنید ، این کار به کنترل کالری مصرفی کمک می کند و همچنین برای متابولیسم مفید است. با این ورش انقدر گرسنه نمی شوید که حجم زیادی پرخوری کنیدوبه خوردن در حجم کم هم عادت می کنید .

قرنطینه و مصرف کمتر غذاهای تصفیه شده و کنسروی :

باید توجه کنید که غذاهایی که از چربی زیادی برخوردارند مانند فست فودها و یا کنسرو شده هستند به سلامتی آسیب می زنند به همین دلیل بهتر است از مصرف آنها خودداری کنید.

قرنطینه و شروع عادات خوب :

می دانیم که همه افراد استرس را در طول زندگی تجربه می کنند بنابراین باید سبک زندگی خود را کاملا تغییر دهید. این کار را باید با برداشتن یک قدم کوچک شروع کنید مثلا یک ساعت مشخص را برای مصرف غذا تعیین کنید.

قرنطینه و داشتن برنامه برای غذاخوردن :

تجربه کرده اید که با قرنطینه شدن در خانه نظم روزهای گذشته بهم می خورد و در طول 24 ساعت دسترسی کامل به غذا خواهید داشت به همین دلیل برنامه ریزی کنید که چه موقع قهوه بنوشید یا غذا مصرف کنید.

قرنطینه و ورزش و تحرک داشتن :

خوباست که از فرصت قرنطینه استفاده کنید و هر روز ورزش انجام دهید تا بی تحرکی و استرس باعث افزایش وزن و تضعیف سیستم ایمنی شما نشود. می توانید با حرکات ساده شروع کنید .مثلا پیاده روی در اتاق یا طناب زدن یا …

قرنطینه و وعده ی صبحانه ی مفصل و مقوی :

صبحانه یک وعده ی اصلی و مهم است که بایدجدی گرفته شود .مصرف صبحانه علاوه بر سوخت رسانی، شما را تا ناهار سیر نگه می دارد و مانع مصرف میان وعده های چرب یا شیرین مضر می شود. توصیه می کنیم که صبح ها ترکیب عسل ، لیمو و آب بنوشید نوشیدن آب به همراه آب لیمو و عسل به جوان سازی و دفع سموم بدن کمک می کند و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

برای داشتن اندام دلخواه و کاهش سایز نواحی بدن بدون جراحی و بیهوشی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهارده =