گرانیتا یک نوشیدنی بسیار ساده و لذت بخش است که می توانید ان را طوری تهیه کنید که رژیمی و سالم باشد با مقاله ی ماهمراه شوید تا طرز درست کردن چند گرانیتای رژیمی را به شما اموزش دهیم . این دسر که خواستگاه آن ایتالیاست، معمولا بدون شیر تهیه می شود، یخ‌زده (یا نیمه یخ‌زده) است و نسبت به بستنی حالتی زبرتر دارد. طرز تهیه گرانیتا به سادگی مخلوط کردن شربت یا پورهٔ میوه و چند دور فریز کردن و خراشیدن محتویات با چنگال برای به دست آوردن بافت پف‌دار است. برای درست کردن گرانیتا به دستگاه بستنی‌ساز نیازی ندارید.

اگر می خواهی راحت و بی دردسر لاغر بشی بدون جراحی و بیهوشی کلیک کنید.

گرانیتای اسپرسو رژیمی :

اگر از طرفداران قهوه هستید می توانید از این گرانیتای رژیمی لذت ببرید . برای درست کردن این گرانیتا به قهوه اسپرسو و خامهٔ زده‌شده نیاز دارید.

موادلازم برای تهیه ی این گرانیتا:نصف پیمانه قهوه ی اسپرسو سه قاشق غذاخوری شکر اب یک پیمانه خامه ی زده شده  نصف پیمانه که می توانید از این خامه استفاده نکنید و نمک کوشر به مقدار لازم .

برای درست کردن ان باید ابتدا قهوه را در کاسهٔ بزرگ بریزید. شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا شکر حل شود. مایع را بچشید؛ احتمالا کمی زیادی شیرین است. اگر هنوز شیرین نیست، مقدار بیشتری اضافه کنید. آب را اضافه کنید. مایع را در یک ظرف فلزی مناسب بریزید که عمق آن بیشتر از ۲.۵ سانتی‌متر نشود. ظرف را در فریزر قرار دهید تا محتویات آن یخ بزند؛ این کار حدود ۸ ساعت زمان می‌بردیک ظرف شیشه‌ای، پلاستیکی یا فلزی با درب محکم انتخاب کنید. از خشک بودن ظرف مطمئن شوید. درب را بردارید و ظرف را در فریزر قرار دهید زمانی که محتویات اسپرسو یخ زد، ظرفش را روی سطح خنکی قرار دهید. با یک لیسک فلزی مخصوص شیرینی پذی برش‌های مربعی روی محتویات ظرف بزنید. با کمک لیسک فلزی، برش‌ها را به ظرف سرد خالی منتقل کنید. درب ظرف را بپوشانید و آن را حداقل سی دقیقه در فریزر قرار دهید. در همین حین، خامهٔ زده‌شده،سه قاشق شکر و نمک را با یک همزن مخلوط کنید. با درجهٔ متوسط رو به کم کار کنید تا مواد به حالتی کف‌دار برسند. حالا سرعت را بالا برده تا به فرمی نرم برسید.

گرانیتای پیناکولادا رژیمی :

باید بدانید که این گرانیتا به رنگ زرد روشن و بسیار دلپذیر است. هالاپینو موجود در این گرانیتا، کمی تندی مطبوع به این نوشیدنی اضافه می‌کند. ظرف‌های پلاستیکی درب‌دار برای تهیهٔ این گرانیتا بسیار مناسب هستند. همچنین می‌توانید از ظرف‌های فلزی مخصوص آشپزی مثل ظرف‌های عمیق کیک‌پزی استفاده کنید. سایز مناسب را انتخاب کنید بهترین زمان سرو گرانیتا درست بعد از آماده شدن آن است، اما تا یک هفته قبل از زمان دلخواه می‌توان گرانیتا را آماده کرد. در این صورت، پیش از سرو کردن آن، با چنگال محتویات ظرف را هم بزنید تا حالتی پف‌دار بگیرد. گرانیتا به حداقل ۳ ساعت زمان برای فریز شدن نیاز دارد.

مواد موردنیاز برای تهیه ی این گرانیتا :گرم آناناس تازه تکه‌شده یک پیمانه کرم نارگیل؛نصف پیمانه آب نارگیل یک قاشق غذاخوری آب لیمو تازه؛ نصف قاشق چای‌خوری عصاره نارگیل؛ نصف یک هالاپینو متوسط، بدون تخم و برش‌خرده؛ یک قاشق چای‌خوری برگ آویشن تازه؛

برای درست کردن این گرانیتا باید ابتدا آناناس، کرم نارگیل، آب نارگیل، آب لیمو، عصاره نارگیل، هالاپینو و آویشن را در مخلوط‌کن بریزید. برای یک دقیقه با سرعت بالا مواد را پوره کنید مواد را از یک صافی ظریف با پشت قاشق صاف کنید و در ظرف موردنظر بریزید. مواد سفت را دور بریزید. درب ظرف را ببندید و به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید. زمانی که محتویات ظرف به‌ حالت نیمه یخ‌زده و برفی در آمد با یک چنگال آن را هم بزنید. دوباره ظرف را در فریزر قرار دهید و تا دو ساعت بعد، هر ۳۰ دقیقه این کار را تکرار کنید تا به بافت دلخواه برسید.

گرانیتای فرانسوی رژیمی :

این گرانیتا یک نوشیدنی خاص است و بسیار لذت بخش . مواد لازم برای تهیه ی این گرانیتا به مواد زیر نیازداریم . نصف پیمانه شکر؛ آب یک چهارم پیمانه پوست لیمو دو تکه و اب لیمو سه قاشق غذاخوری  اب میوه یک لیوان  برای درست کردن این گرانیتای فرانسوی باید شکر و نصف پیمانه آب را در یک شیرجوش بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید؛ به مدت ۵ دقیقه مواد را هم بزنید تا شکر حل شود و فرم شربت بگیرد. پوست لیمو را اضافه کنید و ظرف را از روی حرارت بردارید. سی دقیقه صبر کنید. مواد را از صافی رد کنید و در ظرف موردنظر برای فریز کردن بریزید. مواد سفت را دور بریزید. درب ظرف را ببندید و تا خنک شدن مواد، آن را در فریزر قرار دهید آبمیوه و آب لیمو را با هم مخلوط کنید و باقیآب باقی‌مانده را در یک ظرف اندازه‌گیری بزرگ بریزید. این مایع را از صافی رد کنید تا هیچ تفالهٔ لیمویی در آن باقی نماند. محلول را در یک ظرف فلزی مستطیلی بریزید. شربت لیمویی که از قبل آماده کردید را به ظرف اضافه کنید و هم بزنید. با سلفون روی ظرف را بپوشانید و به مدت یک ساعت یا زمانی که اطراف ظرف شروع به کریستالی شدن می‌کند، آن را در فریزر قرار دهید.

گرانیتای توت ‌فرنگی به همراه ریواس رژیمی :

توت فرنگی پوره شده به همراه ریواس آب‌پز و شیرهٔ معطرش، پایهٔ درست کردن این گرانیتای خوشمزه خواهد بود. شیره ریواس در ظروف نگهداری محفوظ از هوا می‌تواند تا یک ماه در یخچال نگهداری شود. آماده‌سازی این گرانیتا حدود دو ساعت و نیم طول می‌کشد و می‌توان آن را تا یک هفته در فریزر نگهداری کرد.

مواد لازم برای تهیه ی این گرانیتا:دوساقه ریواس، ریز خردشده ؛نصف پیمانه آب؛شکر یک چهارم پیمانه توت فرنگی خرد شده سه پیمانه

برای درست کردن این گرانیتای خوش رنگ و خوش طعم باید ابتدا ریواس، آب و شکر را در یک ظرف سس مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید. اجازه دهید مایع به نقطه جوش برسد، سپس حرارت را کم کرده و اجازه دهید حدود ده دقیقه بپزد. هر از گاهی مایع را هم بزنید. وقتی ریواس نرم شد، ظرف را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید خنک شود محتویات را به همراه توت‌فرنگی در مخلوط‌کن بریزید. مواد را پوره کنید و در یک ظرف کیک‌پزی بریزید. روی ظرف را بپوشانید و اجازه دهید دو ساعت و نیم در فریزر باقی بماند. هر سی دقیقه یک بار آن را بیرون آورده و با چنگال خراش دهید تا به انسجام نرم و کریستالی برسید.

اگر می خواهی راحت و بی دردسر لاغر بشی بدون جراحی و بیهوشی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =