رژیم لاغری همیشه یک سری محدودیت های تغذیه ای دارد مخصوصا روی دسر ها و شکلات ها که تاکید می شود کمتر مصرف شوند اما ما در این مقاله به شما طرز درست کردن دسر های خوشمزه و رژیمی و بدون گلوتن را اموزش می دهیم که بتوانید هم رژیم تان را حفظ کنید و هم دسرهای خوشمزه را نوش جان کنید پس با مقاله ی ما همراه شوید .

لاغری در یک جلسه بدون نیاز به جراحی درد و بیهوشی و رژیم های سخت

پنکیک رژیمی موزی بدون آرد :

این پنکیک ارد و لبنیات ندارد . میزان کالری این پنکیک نسبتا پایین است؛ بنابراین اگر قصد خوردن دسرهای کم‌کالری را دارید، گزینه خوبی محسوب می‌شود.

برای درست کردن این پنکیک به مواد زیر نیاز دارید : یک عدد موز کاملا رسیده؛ دوعدد تخم‌مرغ؛ یک‌هشتم قاشق چای‌خوری بکینگ‌پودر؛ شربت (شیره) افرا، کره یا هر افزودنی دیگر برای استفاده بر روی پنکیک

برای درست کردن این پنکیک کم کالری باید ابتدا در کاسه‌ای تخم‌مرغ‌ها را بریزید و به آن بیکینگ‌‌پودر اضافه کنید. سپس آنها را به‌خوبی با هم مخلوط کنید در کاسه‌ای دیگر موز را با چنگال له کنید؛ اما به‌طور کامل له نکنید. این مورد به افزایش پف پنکیک کمک می‌کند ترکیب تخم‌مرغ را به موز له‌شده اضافه کنید و آنها را هم بزنید. باید میزان تخم‌مرغ به‌حدی باشد که چسبندگی خوبی با موز ایجاد کند در تابه‌ای که بر روی شعله متوسط قرار دارد، مقداری کره با نصف قاشق چای‌خوری روغن ترکیب کنید. این کار از سوختن پنکیک جلوگیری می‌کند یک قاشق پر از خمیر پنکیک را در تابه ریخته و آن را سرخ کنید. ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری از خمیر پنکیک برای تهیه هر پنکیک کافی است پنکیک را زیرورو کنید تا هر دو طرف آن به‌خوبی سرخ شود. بهتر است هم‌زمان تعداد زیادی پنکیک را درست نکنید تا بتوانید بهتر بر روی درست‌کردن آنها تمرکز کنید. درنهایت، می‌توانید افزودنی دلخواهتان را به پنکیک اضافه و آن را میل بکنید.

نان کدوتنبل رژیمی فاقد آرد :

باید بدانید که در این نان برای شیرین‌شدن، به‌جای شکر از شربت افرا استفاده می‌شود؛ بنابراین، این نان گزینه‌ای سالم و مناسب برای افرادی است که به نان‌های شیرین علاقه‌مند هستند

مواد لازم برای تهیه ی این نان عبارتند از : دوفنجان جو دوسر پرک نیمه‌آماده؛ پوره کدوتنبل به مقدار لازم ؛ نصف فنجان شربت افرا؛ دوعدد تخم‌مرغ بزرگ؛ یک قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین؛ یک قاشق چای‌خوری پودر دارچین

برا ی تهیه ی ان باید ابتدا فر را به دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت برسانید. سینی فری به ابعاد ۹×۵ را با روغن چرب کنید و کنار بگذارید. همه مواد اولیه را در غذاساز بریزید تا به‌خوبی با هم ترکیب شوند. این ترکیب را بر روی سینی فر بریزید. بگذارید به‌مدت ۳۰ دقیقه نانتان را بپزد (زمانی کاملا می‌پزد که خلال‌دندان را داخل نان فرو ببرید و تمیز بیرون بیاید). اگر روی نان پخت ولی درون آن به‌طور کامل نپخت، یک فویل آلومینیومی بر روی آن قرار دهید تا به‌طور کامل بپزد بگذارید نانتان چند دقیقه‌ای در سینی باقی بماند تا خنک شود. سپس آن را در ظرفی دردار قرار دهید و در یخچال نگهداری کنید.

کیک صبحانه رژیمی سیب و جو دوسر بدون آرد  :

باید بدانید که این کیک سالم و خوشمزه گزینه خوبی برای صبحانه‌هاست. این کیک از مواد ساده‌ای تشکیل می‌شود و می‌توانید به‌راحتی آن را در خانه تهیه کنید

مواد لازم برای درست کردن کیک صبحانه ی رژیمی : سیب؛ جو دوسر پرک؛عسل؛دارچین؛ ماست؛ تخم‌مرغ؛ کره یا روغن نارگیل

برای درست کردن این کیک باید ابتدا تمام مواد را در کاسه‌ای بریزید و آنها را هم بزنید تا کاملا نرم شوند. پس از آن کمی دیگر از جو دوسر پرک را به آن اضافه کنید. مخلوط به‌دست‌آمده را در سینی فر بریزید بگذارید کیک به‌مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت فر بپزد فرصت دهید تا کیکتان کمی خنک شود. سپس آن را به ظرف دردار منتقل کرده و در یخچال نگهداری کنید. برای صبحانه یک گزینه ی عالی و مقوی است .

کیک لیمویی رژیمی  فاقد آرد :

این کیک برای میان وعده بسیار مناسب است مخوصا برا ی شما که رژیم  دارید و نمی توانید کیک مصرف کنید .و التبه کسانی که به گلوتن حساسیت دارند .

مواد لازم برای تهیه ی این کیک عبارتند از : سه‌چهارم فنجان شکر؛ نصف فنجان کره آب‌شده؛چهارعدد تخم‌مرغ بزرگ که زرده و سفیده آن جدا شده باشند؛ یک قاشق چای‌خوری پودر وانیل؛ دو قاشق چای‌خوری بیکینگ ‌پودر؛یک‌چهارم قاشق چای‌خوری نمک یک و یک‌چهارم فنجان شکر یخ‌چینه؛ آب لیمو شش الی هشت قاشق چای خوری پوست لیمو ترش رنده‌شده

برای درست کردن این کیک باید ابتدا فر را به دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت برسانید. سپس روی ظرف کیک را با روغن چرب کنید آرد بادام، بیکینگ‌‌پودر و نمک را با هم ترکیب کنید در کاسه‌ای متوسط، سفیده تخم‌مرغ را هم بزنید تا پف بکند کره و شکر را با هم مخلوط کنید تا حالت خامه‌ای پیدا کند. سپس زرده را اضافه کنید و آن را هم بزنید. بعد از آن وانیل، پوست و آبِ لیموترش را اضافه کنید مواد خشک را با هم ترکیب کرده و تخم‌مرغ را در دو مرحله به آن اضافه کرده و به‌خوبی با هم مخلوط کنید یک‌سوم سفیده تخم‌مرغ را به خمیر اضافه کنید تا خمیر شل‌تر شود. سپس دوسوم دیگر را در دو مرحله به خمیر اضافه کرده و آنها را به‌خوبی با هم مخلوط کنید به‌مدت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه کیک را بپزید تا کاملا طلایی شود بگذارید کیکتان کمی در سینی بماند تا خنک شود. سپس آن را به ظرف موردنظرتان منتقل کنید. پس از آنکه کاملا خنک شد، آن را میل کنید.

کوکی  رژیمی کره بادام‌ زمینی بدون آرد :

این کوکی بسیار مقوی و خوشمزه و ساده است . .محتوای این کوکی کره و آرد نیست و شاید همین مورد، وجه تمایز آن با اغلب کوکی‌ها باشد.

مواد لازم عبارتند از :سه‌چهارم فنجان شکر قهوه‌ای؛یک‌چهارم فنجان شکر؛

فنجان کره بادام‌زمینی یک عدد تخم‌مرغ بزرگ؛ یک قاشق چای‌خوری پودر وانیل خالص؛ نصف قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین؛ یک‌چهارم قاشق چای‌خوری نمک

برای درست کردن این کوکی باید تمام مواد اولیه را در کاسه‌ای ریخته و آنها را هم بزنیدخمیر سفتی خواهید داشت که تا زمانی که خنک نشود، دانه‌های شکر در آن حل نخواهد شد بگذارید خمیرتان یک ساعت قبل از پخت خنک شود فر را به دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت برسانید. مقداری از خمیر را بر روی سینی فر بریزید و صاف کنید به‌مدت ۸ دقیقه کوکی‌ها را بپزید تا جایی که لبه‌های آن کاملا بپزد ولی قسمت‌های درونی آن کمی نپخته به نظر بیاید. البته کمی که کوکی‌تان خنک شد، قسمت‌های درونی آن هم سفت می‌شود. بهتر است کوکی را بیش‌ از حد نپزید بگذارید کوکی‌تان به‌مدت ۵ دقیقه بر روی سینی فر باقی بماند تا کمی خنک شود؛ سپس آن را به ظرف موردنظرتان انتقال دهید تا کاملا خنک شود.

لاغری در یک جلسه بدون نیاز به جراحی درد و بیهوشی و رژیم های سخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *