یکی از راه های موثر در کاهش وزن ایر کامپرشن تراپی است . مفهوم کامپرشن تراپی اعمال فشار خارجی کنترل شده بر روی اندام برای کمک به افزایش کارایی سیستم‌های وریدی و لنفاوی است. این کار با یک لباس الاستیک انجام می‌شود که دارای مقدار خاصی کامپرشن است که در اطراف مچ پا قوی‌تر است و به تدریج تا قسمت انتهایی از فشار آن کاسته می‌شود. بسته به آسیب مورد نظر، کامپرشن تراپی را می‌توان با اشکال مختلف مانند جوراب، جوراب ساق بلند، جوراب شلواری یا آستین استفاده کرد.

بیشتر مردن گمان دارند که  جوراب‌های کامپرشن فقط مربوط به افراد مسن است اما بسیاری از مشکلات وریدی از جوانی شروع می‌شود و این جوراب به سالم نگه داشتن رگ‌های شما کمک می‌کنند و به شما کمک می کند در سلامت کامل وزن خود را کاهش دهید کشور ما ایران امروزه جز چاق ترین کشورها ی دنیا قرار گرفته و می دانید که چاقی علاوه بر ظاهر نامناسب و بد شکلی بدن موجب انواع مرض و بیماری است پس باید با چاقی مبارزه کرد و به تناسب اندام رسید .

کامپرشن تراپی

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام در کوتاهترین زمان کلیک کنید.

فواید استفاده از ایر کامپرشن تراپی برای کاهش وزن و سلامت بدن :

اشاره کردیم که یکی از راه های کاهش وزن استفاده از ایر کامپرشن تراپی است خوب است بدانید که فشرده سازی تدریجی تاثیرات مثبت زیادی بر روی بدن دارد و این تاثیرات مثبت آن هم برای جریان خون است و هم برای بافتها. تاثیرات مثبت روی جریان خون و بافت و لنف ها موجب می شود شما به سرعت و در سلامت کامل وزن کم کنید این روش بر سلامت بدن تان هم تاثیر به سزایی خواهد داشت که دراین جا مواردی را اشاره می کنیم :

تاثیر آن بر جریان خون و کاهش وزن :

پیشرفت تکنولوژی در مسیر ایجاد راحتی و آسایش، این نگرش پیشرفت تکنولوژی خوشبختانه در ورزش هم ورود کرده و باعث شده تا روش‌هایی پدیدار شود تا به وسیله آن، افراد در کم‌ترین زمان ممکن که به کار و زندگی آن‌ها لطمه نزند، به وزن ایده‌آل و فرم بدنی مناسب برسند، لاغری با دستگاه ایر کامپرشن یکی از روش‌هایی است که برخلاف دیگر روش‌های نوین عوارض کمتری دارد. این دستگاه از جمله روش‌هایی است که تاثیر آن بیشتر از چاقی برروی چاقی موضعی است، توجه داشته باشید که تفاوت عمده‌ای میان چاقی و چاقی موضعی است.

ایر کامپرشن تراپی جریان خون وریدی را افزایش می دهد واین موجب می شود بدن تان د رشرایط بهتری برای کاهش وزن قرا ربگیرد .ایر کامپرشن تراپی جم خون وریدی را کاهش می دهدهمچنین رفلاکس را در رگهای بیمار سطحی و عمیق کمتر می‌کند (کاهش رگ های واریس و عنکبوتی) و فشار خون وریدی را کاهش می دهد

تاثیر آن بر بافت ها و لنف ها و کاهش وزن :

ایر کامپرشن تراپی ورم ناشی از جمع شدن مایعات در بافت ها را کاهش میدهد و پاکسازی سمومی مانند لاکتیک اسید را افزایش میدهد که این سم زدایی خود سبب کاهش وزن می شود  باید بدانید که التهاب را کاهش میدهد و به حفظ روند بازسازی کمک میکند حرکت تاندون ها و مفاصل را بهتر میکند.

ایر کامپرشن تراپی – سلولیت –  لاغری موضعی :

سلولیت

می دانید که چاقی موضعی نوعی از چاقی است که فرد دارای تناسب اندام نسبی است ولی قسمتی از بدن او مانند شکم، پهلو، باسن، سینه و بازو دچار انباشت چربی محسوس است، راه درمان این نوع از چاقی رژیم غذایی، باشگاه، ورزش صبحگاهی و دیگر راه‌های رسیدن به تناسب اندام نیست بلکه باید صرفا از روش‌ها و ورزش‌های صبحگاهی استفاده کنید که لاغری با دستگاه ایرکامپرشن یکی از این موارد است .

این دستگاه  با تمرکز برروی قسمت درگیر و تحت‌تاثیر قرار دادن آن قسمت سعی در برطرف کردن قسمت‌های انباشت بافت چربی دارد، علاوه‌بر این با کمک این دستگاه  می توانید در از بین بردن سلولیت نیز بهره ببرید .  می دانید که سلولیت یعنی بافت چربی زیر‌پوستی که به صورت ناهموار هستند، مانند بافت چربی شکم، بافت چربی ران پا، بافت چربی زیر بازو لاغری شکم با دستگاه کامپرشن  از جمله موارد کارآمد در این زمینه است.

ایرکامپرشن تراپی – کاربرهای دیگر آن برای سلامت بدن :

کامپرشن تراپی

علاوه بر کاهش وزن از ایرکامشن تراپی می‌توان برای کمک به درمان و پیشگیری از بسیاری از مشکلات وریدی و لنفاوی و کمک به عملکرد و بهبودی در طول فعالیت استفاده کرد. کامپرشن تراپی را می‌توان به عنوان یک اقدام درمانی برای مواردی مانند فلبیت، ترومبوز، مراقبت‌های بعدی از عمل جراحی، اسکلروتراپی، کمک به پا و احساس درد سنگین، رگ‌های واریسی، رگ‌های عنکبوتی، ادم و زخم پا تجویز کرد همچنین با كمك به جریان مداوم خون، به حداقل رساندن میزان جمع شدن خون، افزایش تخلیه سموم مانند اسید لاكتیك و نیز در حفظ فرایندهای جبران به عنوان یک درمان و بهبودی استفاده می‌شود و کامپرشن تراپی را می‌توان به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای مواردی مانند پرواز طولانی، بارداری، شغل و سبک زندگی تجویز کرد.

علاوه بر کاهش وزن و کمک به سریعتر لاغر شدن توجه کنید که فشرده سازی یا کامپرشن تراپی نیز مانند دیگر روش های درمانی و فیزیوتراپی فواید و مزایای بسیاری داشته و می تواند در بهبود قسمت های مختلف وآسیب دیده بدن موثر واقع شود. مزایای این روش درمانی عبارتند از: افزایش و بهبود سوخت و ساز سلول های بدن دفع آسان و سریع مواد زائد و سموم از بدن تحریک هورمون های بدن و ترشح طبیعی اندورفین به منظور ایجاد آرامش در بدن و تسکین دردهای بدن بهبود و افزایش قدرت و عملکرد ورزشکاران بهبود و کاهش التهابات و تورم های بافت های داخلی بهبود و افزایش عملکرد و دامنه حرکتی بهبود و افزایش سرعت در بازگشت خون به قلب بهبود وضعیت واریسی رگ ها کاهش تورم در نواحی مختلف آسیب دیده بدن کنترل و کاهش فشار خون بالا در بدن و اندام ها بهبود اختلالات ایجاد شده در خواب کاهش و کنترل فشارهای عصبی کاهش و کنترل سنگینی و فشار اندام ها کاهش سفتی، خشکی و اسپاسم های عضلانی

معایب  ایرکامرپرشن تراپی :

معمولا این روش برای کاهش وزن و لاغری عوارضی ندارد و می تواند بسیار موثر و مفید باشد برخی از مواردی که به عنوان عوارض کامپرشن تراپی می توان اشاره کرد عبارتند از :

التهابات و تورم در مفاصل مختلف بدن زخم های ایجاد شده به دلیل دیابت  گزگز و مور مور در نواحی مختلف بدن و همچنین بی حسی در اندام های مختلف بدن سرد شدن اندام وکاهش جریان وگردش خون اختلال در خوابیدن و مشکل بد خوابی دردهای عضلانی خفیف تا متوسط و خستی های مزمن و مداوم بیماری های عروق خونی و همچنین واریس دوران بارداری و تورم اندام از جمله پاها ترومبوز وریدی خفیف و یا متوسط

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام در کوتاهترین زمان کلیک کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نه =