نوشابه خوردن ممنوع| وزن کم کنید و لاغر شویدReviewed by Mehdi kh on Sep 29Rating: 5.0

خوب است بدانید که نوشابه یکی از عوامل اصلی چاقی اکثر افراد چاق است و با حذف آن می توانید راحت لاغر شوید برخی از ما به خوردن نوشابه عادت کرده ایم باید این عادت خود را ترک کنید در این مقاله بیشتر راجع به نوشابه و مضررات آن صحبت خواهیم کرد .

متخصصان تغذیه همیشه به ‌دنبال روش‌های سریع‌تری برای کاهش وزن هستندیکی از این راه ها ترک خوردن نوشابه است . اگر هرروز نوشابه و سایر نوشیدنی‌های پرکالری را مصرف می‌کنید، ریسک افزایش چربی دور کمرتان بیشتر خواهد شد. نوشابه ها سبب افزایش سریع کالری دریافتی می‌شوند. مسئله فقط این نیست که مصرف این نوشیدنی موجب افزایش کالری و شکر دریافتی می‌شود؛ مسئله این است که شما نوشابه‌ها را بدون فکرکردن مصرف می‌کنید .

خوب است این نکته را بدانید که یک قوطی نوشابه‌ حاوی ۱۴۰ کالری و ۳۹ گرم شکر است. شاید این عددها کم به‌نظر بیایند، اما اگر علاقه‌مند به مصرف قوطی‌های بزرگ نوشابه‌ هستید، همان‌هایی که در رستوران‌های فست‌فود می‌فروشند، بد نیست بدانید با مصرف این حجم از نوشابه، حتی بدون اینکه غذایی هم خورده باشید، به‌ آسانی چندصد کالری در روز دریافت خواهید کرد و مسلما اگر ورزش هم نمی کنید این کالری را نخواهید سوزاند و تبدیل به چربی دور کمر و پهلو خواهید کرد .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

برخی از ما نوشابه را مصرف نمی کنیم ولی به جای ان از سایر نوشیدنی های شیرین استفاده می کنیم که کالری ان ها کمتر از نوشابه نیست . مجموعه‌ای از جایگزین‌ها برای نوشابه وجود دارند که به همان اندازه دارای شکر و کالری‌اند. به‌عنوان‌مثال، نوشیدنی‌های ورزشی، سالم به‌نظر می‌رسند، اما اغلبِ آنها سرشار از کالری‌اند. مصرف نوشیدنی ورزشی بعد از ورزش، همه‌ی کالری‌های سوزانده‌‌شده را جبران می‌کند. بعضی نوشیدنی‌های ورزشی حاوی پتاسیم و سدیم‌اند که برای بدن مفیدند، اما نکته اینجاست که خودتان هم می‌توانید نوشیدنی ورزشی سالم درست کنید.

دو قاشق چای‌خوری آبلیموی طبیعی را به‌همراه مقداری نمک و یک لیوان آب، حین تمرین مصرف کنید. آبمیوه‌ یکی دیگر از نوشیدنی‌های پرکالری است که مشکل‌ساز خواهد بود. کالری موجود در آبمیوه‌ها از قند میوه می‌آید، اما مصرف آبمیوه به‌اندازه‌ی مصرف خود میوه، مفید نیست. در بعضی موارد یک لیوان آبمیوه به‌اندازه‌ی یک قوطی نوشابه کالری دارد پس باید در مصرف ان ها زیاده روی نکنید . خوب است بدانید که اگر روزانه ۲ قوطی نوشابه مصرف کنید: روزی ۱۹۲ کالری اضافی دریافت خواهید کرد که در طی سال به عدد ۷۰۰۸۰ کالری خواهد رسید. اگر روزانه یک قوطی نوشابه مصرف کنید: روزی ۱۴۴ کالری اضافی دریافت خواهید کرد که در طی سال به عدد ۵۲۵۶۰ کالری خواهد رسید . بحث کالری‌ها به کنار، موضوع هزینه نیز در میان است. تا حالا فکر کرده‌اید اگر نوشابه مصرف نکنید، چقدر در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

نوشابه سبب چاقی و دیابت می شود :

باید بدانید که متخصصان تغذیه  هشدار می‌دهند که مصرف نوشابه باعث بالارفتن ریسک افزایش وزن، مقاومت به انسولین و دیابت می‌شود. حذف نوشابه از رژیم غذایی نه‌تنها سبب کاهش مصرف شکر می‌شود، بلکه مزایای دیگری هم دارد که عبارتنداز  : خواب بهتر سلامت دندان‌ها بهبود سطح انرژی؛ کاهش ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲ بهبود سلامت قلب و فشار خون؛ کاهش ریسک ابتلا به پوکی استخوان؛ کاهش اضطراب و عصبانیت؛ و بزرگترین مزیتی که برایتان خواهد داشت کاهش وزن و لاغری است . وقتی نوشابه مصرف نمی‌کنید، وزن‌تان به طور قابل توجهی کم می شود و لاغری می شوید .

توجه کنید که اگر روزانه ۶ قوطی نوشابه‌ی مصرفی خود را با آب جایگزین کنید، شاهد کاهش ۲۱۹۰۰ کالری یا ۲۷ کیلوگرم وزن در طی سال خواهید بود. اگر روزانه ۵ قوطی نوشابه‌ی مصرفی خود را با آب جایگزین کنید، شاهد کاهش ۱۷۲۵۰۰ کالری یا ۲۲ کیلوگرم وزن در طی سال خواهید بود اگر روزانه ۴ قوطی نوشابه‌ی مصرفی خود را با آب جایگزین کنید، شاهد کاهش ۱۳۱۴۰۰ کالری یا ۱۶ کیلوگرم وزن در طی سال خواهید بود اگر روزانه ۳ قوطی نوشابه‌ی مصرفی خود را با آب جایگزین کنید، شاهد کاهش ۸۷۶۰۰ کالری یا ۱۱ کیلوگرم وزن در طی سال خواهید بود اگر روزانه ۲ قوطی نوشابه‌ی مصرفی خود را با آب جایگزین کنید، شاهد کاهش ۷۰۰۸۰ کالری یا ۹ کیلوگرم وزن در طی سال خواهید بود . اگر روزانه ۱ قوطی نوشابه‌ی مصرفی خود را با آب جایگزین کنید، شاهد کاهش ۵۲۵۶۰ کالری یا ۶ کیلوگرم وزن در طی سال خواهید بود . اگر کالری مصرفیِ روزانه‌ی خود را حساب کنید، متوجه خواهید شد نوشابه چقدر این مقدار را افزایش خواهد داد، بدون اینکه ارزش غذایی خاصی را اضافه کند پس آیا بهتر نیست برای همیشه این نوشیدنی مضر را حذف کنید .

نوشابه های رژیمی و اضافه وزن :

بعضی از ما فکر می کنیم که جایگزینی نوشابه با نوشابه‌های رژیمی شاید هوشمندانه به‌نظر برسد، اما خوب است بدانید که  نوشیدنی‌های رژیمی نیز حاوی کالری و شیرین‌کننده‌های مصنوعی‌اند که خود سبب ایجاد مشکلات دیگری می‌شوند. با این کار شما یک نوع اعتیاد را با نوع دیگری جایگزین کرده‌اید . بررسی ها نشان داده‌اند صرف‌نظر از اینکه شیرینی‌های طبیعی مصرف می‌کنیم یا مصنوعی، اشتهای ما با مصرف شیرینی تحریک خواهد شد. شاید شما با مصرف نوشابه‌ی رژیمی دریافت کالری خود را پایین آورده باشید، اما افزایش اشتها که بعد از مصرف شیرین‌کننده‌ها ایجاد می‌شود، سبب جایگزینی کالری‌ها خواهد شد.

شاید با خود بگویید ترک کردن نوشیدن نوشابه بسیار برای تان سخت است و نمی شود ان را مصرف نکنید باید بگوییم که استفاده از نوشیدنی‌های رژیمی برای افرادی که هرروز نوشابه‌ی معمولی مصرف می‌کرده‌اند، شاید راه‌حل خوبی باشد. در ابتدا سعی کنید اندازه‌ی مصرف خود را پایین بیاورید و همراه نوشابه، مقادیر زیادی آب مصرف کنید. به‌تدریج نسبت مصرف نوشابه را کمتر و کمتر کنید . اگر فقط به گاز نوشابه علاقه‌ دارید، می‌توانید همراه کمی آب گازدار، از تعدادی کرنبری و مرکبات برای طعم‌دهی بهتر استفاده کنید .سخن اخر اینکه مصرف هرازگاهی نوشابه یا نوشیدنی‌های ورزشی مشکلی ایجاد نمی‌کند. همه‌ی ما به مواد غذایی شیرین علاقه داریم، اما اگر مصرف آنها تبدیل به عادت روزانه‌مان شود، سلامتی بدن را به‌خطر خواهیم انداخت. با کمی تغییر، می‌توانید نوشابه مصرف نکنید تا شاهد کاهش وزن و بهبود سلامت بدن باشید. سرانجام حس بهتر و تناسب اندام بیشتری خواهید داشت و به راحتی وزن کم خواهیدکرد ولاغر خواهید شد .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =