مضرات نوشابه زیرو چیست و آیا به بدن ضرر می زند یا خیر؟امروزه در بازار نوشابه های زیرو بسیار رواج پیدا کرده اند و معمولا به کسانی که از رژیم های لاغری برای کاهش وزن استفاده می کنند توصیه می شود که از این نوشابه ها با خیال راحت استفاده کنند و دغدغه ی کالری و چاقی نداشته باشند اما ایا واقعا این نوشابه ها رژیمی هستند یا فقط قدرت و ترفند تبلیغات است ؟ ایا می توان با خیال راحت از این نوشابه ها استفاده کرده یا نه؟ در این مقاله به بررسی این نوشابه ها خواهیم پرداخت با ما همراه شوید .

تفاوت نوشابه های معمولی و رژیمی در چیست

مضرات نوشابه زیرو

در ابتدا بهتر است  قبل از اینکه به مضرات نوشابه زیرو بپردازیم راجع به تفاوت نوشابه های معمولی و رژیمی صحبت کنیم که آیا مضرات نوشابه زیرو بیشتر است یا نوشابه های معمولی. خوب است بدانید که شیرین کردن نوشابه های معمولی، از قند طبیعی استفاده می شود. این قند طبیعی از شربت ذرت یا فروکتوز بالا به دست می آید. استفاده بیش از حد نوشابه به دلیل قند به کار برده شده در آن موجب بیماری هایی از قبیل دیابت، سرطان و پوسیدگی دندان می شود.

علاوه بر این، میزان کالری و انرژی که در تولید نوشابه های معمولی استفاده می شود بسیار زیاد است و اگر در مصرف آن افراط کنید، به چاقی بیش از اندازه مبتلا می شوید. نوشابه رژیمی همانطور که از نام نوشابه های رژیمی مشخص است، این قبیل نوشابه ها کم کالری یا حتی فاقد کالری هستند.علت کم کالری بودن نوشابه های رژیمی استفاده از شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام است. آسپارتام دویست برابر شیرین تر از قند معمولی است یعنی یک قاشق چای خوری آسپارتام با ده ها قاشق شکر شیرین برابری می کند.

در حقیقت شیرین کننده های مصنوعی فرآورده هایی با کالری و قند کم را می سازند. سازمان غذا و داروی آمریکا بی ضرر بودن آسپارتام و بعضی شیرین کننده های مصنوعی در مقدار معین را تایید کرده است. با این حال هنوز هم عده ای از پژوهشگران به بی ضرر بودن شیرین کننده های مصنوعی اطمینان ندارند و ایجاد التهاب مفاصل، سرطان، مشکلات متابولیکی و اختلالات عصبی را عوارض این مواد مصنوعی می شمارند . تاثیرات نوشابه های رژیمی بر وزن بر اساس بررسی ها انجام شده، دانشمندن بر این باورند که نوشیدن مقدار زیاد نوشابه خطر چاقی و سندروم متابولیک را افزایش می دهد همچنین با تحریک هورمون های گرسنگی، تحریک پاسخ های دوپاین مغز و تغییر دادن گیرنده ها با طعم شیرین اشتها افزایش می یابد. سندرم متابولیک، به معنی بالا رفتن فشار و قندخون است که در نهایت موجب افزایش وزن، بیماری های قلبی، دیابت و سکته های مغزی می گردد.

نوشابه های زیرو و مواد تشکلیل دهنده ی ان ها :

نوشابه از ان نوشیدنی هایی است که در همه ی دنیا طرفداران بسیاری دارد اما نوشابه های رژیمی که امروزه به جای نوشابه های چاق کننده وارد سفره های ما شده ایا واقعا رژیمی و بی ضرر هستند یا برعکس … باید گفت که میزان قند موجود در نوشابه رژیمی بسیار کم و حتی صفر است. سپس،مصرف این نوع نوشابه در راستای کاهش وزن هم مورد استفاده قرار گرفت. در حقیقت نوشابه های رژیمی نوعی نوشیدنی کربناته هستند که برای شیرین کردن آن ها به جای شکر از سایر شیرین کننده های مصنوعی از قبیل آسپارتام،سوکرالوز، ساخارین، سیکلامات و آسه سولفام استفاده شده است.

نوشابه زیروشامل ویتامین ها، آب گازدار، طعم دهنده، شیرین کننده، اسیدها، رنگ،کافئین و مواد نگهدارنده هستند. مطالعات دانشجویان بوستون نشان داده است؛ افرادی که نوشابه های رژیمی مصرف می کنند حدود سه برابر بیشتر از افراد دیگر در معرض خطر ابتلا به سکته مغزی و زوال عقل قرار دارند.  در تولید بعضی از نوشابه های رژیمی برای جایگزین کردن مواد بدون کالری و سالم، از ویتامین ها و مواد معدنی استفاده می کنند آب های گاز دار در طبیعت وجود دارند اما برای ساخت نوشابه های رژیمی دی اکسید کربن را در آب حل کرده و با تحت فشار در آوردن آن، سدیم را تولید می کنند. از انواع میوه ها، توت ها و گیاهان برای تولید آب میوه های طبیعی و مصنوعی استفاده می کنند

باید بدانید که در تولید نوشابه های رژیمی از دونوع شیرین کننده  مصنوعی و گیاهی استفاده می شود. یکی از شیرین کننده های گیاهی استویا می باشد که دویست الی سیزده هزار برابر شیرین تر از قند معمولی است.علاوه بر این، شیرین کننده های مصنوعی هم شامل ساکارین، آسپارتام و سوکرالوز می شوند. برای افزودن تارت به نوشابه های رژیمی از اسیدهای سیتریک، فسفریک اسید و مالیک استفاده می کنند. اسید های ذکر شده عاملی جدی برای فرسایش مینای دندان محسوب می شوند بیشترین رنگ های مورد استفاده  در این نوشابه ها کارامل ها، آنتوسیانین و کاروتنوئیدها هستند همانند نوشابه های معمولی، درتولید نوشابه های رژیمی هم از کافئین استفاده می شود.

مضرات نوشابه زیرو

مضرات نوشابه رژیمی

یکی از مضرات نوشابه زیرو  این است که مصرف این نوشابه ها باعث پوسیدگی دندان ها می شود به دلیل استفاده از اسید های مالیک و سیتریک در تولید نوشابه ها، مصرف آن ها موجب پوسیدیگی دندان می شود. علت پوسیده شدن دندان، پی اچ موجود در اسید های استفاده شده است. مصرف مداوم این نوشابه ها سبب ابتلا به افسردگی می شود میان مصرف نوشابه و افسردگی ارتباطی وجود دارد.

طبق مطالعات انجام شده به جرئت می توان گفت افرادی که از نوشابه های رژیمی استفاده می کنند سی درصد احتمال ابتلا به افسردگی در ده سال آینده را دارند  متاسفانه هیچ مدرک معتبری برای کاهش خطر دیابت با مصرف قند های مصنوعی و نوشابه های رژیمی وجود ندارد در نتیجه مصرف این قبیل نوشابه ها احتمال ابتلا به دیابت را تا هفتاد درصد افزایش می دهد. شیرین کننده های موجود در نوشابه فلور روده راهم تغییر می دهند. نوشیدن نوشابه تراکم استخوان ها را تا حد بسیاری پایین می آورد. تراکم استخوان پایین در نهایت منجر به پوکی استخوان می شود .

اسید فسفریک موجود در نوشابه زیرو، فرآیند جذب مواد مغذی در بدن را مختل می کند. اگر در مصرف آن افراط کنید، مانع جذب مواد غذایی به پوست و ماهیچه ها می شود، در نتیجه روند پیری را افزایش می دهد اسپارتام موجود در نوشابه های رژیمی ، موجب تولید متانول می گردد. کبد، متانول را به فرمالدئید تبدیل کرده و موجب تشکیل سرطان می شود همچنین مصرف نوشابه تعادل هورمون ها را با اختلال مواجه می کند. هورمون ها در کلیه، عاملی برای تعدیل کردن مایعات در بدن هستند. با ایجاد اختلال، کلیه ها به مغز پیام می فرستند تا هورمون ضد ادرار ترشح کند. در نتیجه باعث خشکی در فرد می شود . مصرف این نوشابه های رژیمی سبب افزایش اشتها می شود اعتیاد اور است . بهتر است اگر ازاین نوشابه ها مصرف می کنید ان را با اب و یا انواع اب میوه های طبیعی یا اسموتی های خوشمزه جایگزین کنیدواز مضررات ان دور بمانید ضمن اینکه متوجه شدید که با وجود داشتن نام رژیمی اما برعکس سبب چاقی و اضافه وزن شما می شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *