یکی از مواد غذایی که معمولا زیاد مصرف می شود گوشت مرغ است که با ان می توانید غذاهای بسیار متنوع و خوشمزه درست کنید . اما برای کاهش سایز سریع و اگر از رژیم لاغری استفاده می کنید باز هم می توانید از گوشت مرغ استفاه کنید یا باید ان را کنار بگذارید ؟باید بدانید که بسیاری از مردم مصرف مرغ را به دلیل پروتئین بالا و خواصش برای لاغری در اولویت قرار می دهند، در حالی که مصرف هر قسمتی از مرغ برای لاغری و فیتنس مناسب نمی باشد.

امروزه گوشت مرغ بسیار پر مصرف تر از سایر گوشت های سفید است همچنین بسیاری از افراد برای کاهش خطرات مصرف گوشت قرمز، مرغ و سایر گوشت های سفید را در برنامه غذایی خود می گنجانند. گوشت مرغ سرشار از پروتئین است و در میان علاقه مندان به فیتنس محبوبیت بالایی دارد. برخلاف تصور عموم مصرف همه قسمت های مرغ به لاغری و تناسب اندام کمک نمی کند با مقاله ی ماهمراه شوید تا مطلع شوید که باید از گوشت مرغ استفاد ه کرد یا نه ؟

کاهش سایز سریع– کدام قسمت مرغ را باید برای لاغری استفاد کرد 

کاهش سایز سریع

توجه کنید که مصرف مرغ اگر به اندازه باشد و مرغ را به صورت آبپز و بدون پوست استفاده کنید، موجب کاهش سایز سریع خواهد شد. افرادی که رژیم غذایی لاغری را دنبال می کنند، اکثرا در یک وعده غذایی مقداری از گوشت سینه مرغ را به صورت آبپز یا کبابی مصرف می کنند . برای لاغر یا چاق شدن باید بدانید که کالری قسمت های مختلف مرغ چقدر است و شما از کدام قسمت آن استفاده کنید.

خوب است در اینجا از مقدار کالری قسمت های مختلف مرغ صحبت کنیم : راجع به سینه مرغ باید بدانید که یک سینه مرغ بدون پوست و پخته شده حاوی 54 گرم پروتئین و 284 کالری است هر صد گرم سینه مرغ حاوی 165 کالری و 31 گرم پروتئین است.

درقسمت ران مرغ باید گفت : ران پخته، بدون استخوان و بدون پوست حاوی 13.5 گرم پروتئین و 109 کالری است در هر صد گرم ران مرغ 26 گرم پروتئین و 209 کالری دارد.

و قسمت ساق ران مرغ: باید بدانید که یک ساق پای مرغ بدون پوست و استخوان حاوی 12.4 گرم پروتئین و 76 کالری است. یک ساق پای مرغ به همراه پوستش، حاوی 112 کالری است که 53 درصد آن از پروتئین و 47 درصدش از چربی می آید. در هر صد گرم ساق ران مرغ 172 کالری وجود دارد بیشتر مردم، ساق پای مرغ را با پوستش می خورند.

و اما بال مرغ : یک بال مرغ بدون پوست و استخوان و حاوی 6.4 گرم پروتئین و 42 کالری است. یک بال مرغ همراه با پوست، 99 کالری دارد که 39 درصد این کالری از پروتئین و 61 درصد آن از چربی می آید در هر صد گرم بال مرغ 30.5 گرم پروتئین و 203 کالری وجود دارد که . 64 درصد این کالری از پروتئین و 36 درصد از چربی می آید.

اگر جز افرادی با اضافه وزن هستید باید این قسمت ها ی مرغ را مصرف کنید : اگر به دنبال کاهش وزن و عضله سازی و… هستید، قسمت سینه مرغ را بخورید زیرا سینه مرغ کم چرب ترین قسمت مرغ است که پروتئین بالایی دارد. سینه مرغ برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند، بدنسازانی که برای تقویت عضله سازی به پروتئین نیاز دارند و می خواهند چربی بدنشان را نیز کاهش دهند، بسیار مفید است

و اگرفرد لاغری هستید باید این قسمت ها را مصرف کنید

افرادی که فعالیت روزانه شان بیشتر از دریافت کالری آنهاست و به نوعی لاغر هستند، برای افزایش حجم عضلانی یا افزایش وزن می توانند از قسمت های چرب تر مرغ که دارای کالری فراوان هستند، استفاده کنند، البته این افراد برای حفظ حجم عضلانی خود و ریکاوری بهتر می توانند از قسمت سینه مرغ بهره ببرند که پروتئین بیشتری دارد افرادی که برنامه های غذایی کم کربوهیدرات یا کتوژنیک یعنی رژیم غذایی با کربوهیدارت کم و چربی بالا را دنبال می کنند، بهتر است از قسمت های چرب تر مرغ بهره ببرند، چون به چربی بیشتری در برنامه های غذایی شان نیاز دارند.

سینه ی مرغ و لاغری با ان :

کاهش سایز سریع

خب دانستید که مصرف سینه مرغ بدون پوست به دلیل پروتئین بالا و چربی اندک در کنترل گرسنگی و احساس سیری کمک کننده است تا در ادامه روز دچار پرخوری نشوید برای کاهش سایز سریع و لاغری باید مقدار معینی از مرغ را مصرف نمایید و در مصرف آن زیاده روی نکنید. برای کاهش وزن نیم کیلو در هر هفته باید روزی 500 کالری از رژیم غذایی خود کم کنید برای لاغر شدن به روش پخت مرغ دقت کنید. آبپز کردن، پختن یا گریل کردن مرغ، در مقایسه با سرخ کردن آن میزان کالری کمتری دارد. افزودن مرغ به سوپ و سبزیجات نیز روش خوبی برای طبخ مرغ می باشد می توانید مرغ پخته شده را به همراه سبزیجات دارای کالری کم مصرف کنید تا زودتر سیر شوید و به مرور وزنتان کاهش یابد.

امروزه یکی از غذاهایی که بسیاری از افراد برای لاغر شدن می خورند، گوشت مرغ است. باید بدانید مصرف مرغ به مقدار زیاد می تواند سبب اضافه وزن شود. مرغی که به طور عمقی و زیاد سرخ شده باشد و روی آن مواد مختلفی ریخته شده باشد، به عنوان مثال مرغ شکم پر یا مرغ همراه با سس های مختلف، قطعاً باعث چاقی می شود اما مصرف قسمت هایی از مرغ بدون استخوان و پوست و به صورت آب پز اضافه وزن نمی آورند. می دانید که سینه ی مرغ سرشار از پروتئین مفید است . بسیاری از افراد برای لاغر شدن مواد غذایی سرشار از پروتئین را در برنامه غذایی خود می گنجانند و هر مقدار که دلشان می خواهد، نیز مصرف می کنند و انتظار دارند که بعد از گذشت مدتی کاهش وزن داشته باشند  البته باید گفت که میزان افزایش وزن با مصرف مرغ نسبت به گوشت قرمز بسیار کم تر است. این موضوع روی افراد زیادی آزمایش شده است و آن ها به این نتیجه رسیده اند که اگر می خواهید مرغ مصرف کنید، مرغ بدون استخوان و بدون پوست بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *