در چین تکنیکی وجود دارد به نام چی کونگ یا کی کونگ که به معنای ترویج انرژی زندگی است و شامل تمریناتی می شود که در آن روش های حرکات صحیح بدن، تنفس و مدیتیشن برای بهبود سلامتی، آرامش روحی و هنرهای رزمی آموزش داده می شود.

داشتن اندام دلخواه بدون جراحی درد و بیهوشی فقط کلیک کن.

باید بدانید که تمرینات ورزشی مرتب باعث می شود که روند پیری در بدنتان به تعویق افتاده و شما همچنان احساس شادابی و جوانی خود را حفظ کنید ورزش ضد پیری چی کونگ نیز مناسب است . حرکت ورزشی بسیار ساده چی کونگ با هدف ضد پیری است  که توصیه می کنیم هر روز انجام دهید. می دانید که بعد از سپری کردن دهه سوم عمر ، بدن آهسته آهسته دچار کمبودهایی می شود که با انجام حرکات ورزشی با اصول می توان آنها را متوقف و رفع کرد.

در ورزش چینی چی کونگ, هماهنگی فیزیکی، ذهنی و معنوی وجود دارد استادان مشهور بر این باور هستند که تمرین کردن به طور منظم ممکن است نه تنها سلامت جسمی و روانی شما را بهبود بخشد ، بلکه ممکن است حتی یک سبک زندگی فعال را طولانی تر کند.  خوب است که این ورزش را بیشتر بشناسید تا با انجام ان پیری را به تعویق بیاندازیدو با شادابی و انرژی زیاد زندگی کنید . ما در این مقاله مجموعه ای از حرکات چی کونگ برای کاهش استرس، درمان درد بدن و بیماری های مزمن، تقویت حافظه و بهبود عملکرد مغزی را برای شما ارائه کرده ایم .

حرکات مخصوص ورزش چی کونگ  :

چی کونگ – حرکات مارپیچی کل بدن :

باید بدانید که این حرکت باعث تقویت مفاصل شده و به آرامش ماهیچه ها کمک می کند. این تمرین همچنین باعث اتحاد و یکپارچه سازی کامل بدن می شود و به شما امکان می دهد تا با تکیه بر روی عضلات به آرامی تاندون ها و رباط ها را هم به کار بگیرید. این تمرین را هر روز هشت بار تکرار کنید

چی کونگ –  حرکت حلقه اسب دوانی :

هدف اصلی این تمرین تنها ورزش جسمانی نیست بلکه ورزشی برای تقویت انرژی و ذهن شماست. این یک روش شگفت انگیز است که می تواند به کاهش تنش و درد در ناحیه کمر و بهبود وضعیت و همچنین باز شدن انرژی در قسمت پایین تنه کمک کند . فرض کنید بر روی اسب نشسته اید، در حالیکه ایستاده اید پاها را در همان وضعیت نگه دارید. آرنج ها را از جلوی قفسه ی سینه خم کنید و به سمت بالا بیاورید تا در بالای سر انگشتان دو دست به هم برسند حالا دست ها را به سمت پایین حرکت دهید تا کمی از بدن فاصله بگیرند. انرژی را جمع کنید و با دست ها به سمت قسمت پایین تنه حرکت دهید تا دست ها از پشت در جلوی سینه به هم برسند.

چی کونگ – حرکت بر روی زانو نشستن و بلند شدن :

این تمرین ورزشی برای  تقویت مفاصل زانو بسیار مفید و موثر است و به شما یاد می دهد که چگونه بدون آسیب رساندن به بدن خود، اجسام سنگین را از روی زمین بلند کنید. فراموش نکنید که در این تمرین وضعیت زانو و کمر بسیار مهم هستند؛ زانو ها خیلی نرم به سمت جلو خم می شوند ولی نباید از انگشتان پا جلو بزنند و این در حالیست که کمر کاملا صاف است.

چی کونگ – تنفس :

می دانید که تنفس صحیح از اهمیت زیادی برخوردار است  متخصصان  معتقدند تنفس با یک روش خاص می تواند سلامت عمومی را بهبود بخشد و زندگی را طولانی تر کند. به آرامی از بینی خود نفس را عبور دهید و یک تا دو ثانیه نگه دارید . یک تنفس کوچک دیگر برای پر کردن حداکثر ظرفیت ریه ها انجام دهید؛ یک تا دو ثانیه صبر کنید و از دهان خود بیرون دهید. خیلی آهسته و طولانی بازدم انجام دهید . این روش تنفسی کل بدن را متعادل می کند و روند پیری را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

چی کونگ – گرم کردن :

می دانید که اول از همه گرم کردن بدن از اهمیت ویژه ای برخوردار است . این یک گام برای آماده سازی است و نباید هرگز از آن صرف نظر کنید.بدن خود را به طور کامل آرام کنید . زانوهایتان را کمی خم کنید و سعی کنید وزن را به طور مساوی روی هر دو پاهایتان توزیع کنید . دست هایتان را به جلو و عقب و سپس به سمت دیگر تاب دهید

تقویت کلیه ها و کمر: چی کونگ –

با انجام این حرکات  کمر را تقویت می کند و هم چنین عملکرد کلیه ها را تحریک می کند با پاهای خود صاف بایستید و یا فقط پاها را با عرض شانه باز کنید و پاهایتان را به جلو خم کنید آهسته خم و پایین آورید ، بی آنکه زانوها را خم کنید مستقیم نگاه کنید . اگر این کار را درست انجام دهید، احساس می کنید ماهیچه های کمر قوی شده اند ده ثانیه در این موقعیت بمانید و سپس به آرامی به موقعیت اولیه برگردید شش بار اینکار را تکرار کنید

راست کردن کمر: چی کونگ –

باید بدانید که این ورزش طرز قرار گرفتن ، بینیایی شما را اصلاح می کند و کمر را صاف و تقویت می کند و گردش اکسیژن را در خون بهبود می بخشد ابتدا صاف بایستید و به آرامی سرتان را به عقب حرکت دهید؛ پانزده ثانیه در این موقعیت بمانید و نفس عمیق بکشید . آهسته سر خود را به موقعیت اولیه برگردانید شش بار اینکار را چند بار در روز انجام دهید.

چی کونگ – کاهش استرس :

با انجام این حرکت می توانید بدن خود را ارام کرده واز استرس ها دور شوید . بایستید و پاهایتان را به عرض شانه باز کنید کف دست هایتان را روی سینه قرار دهید دست را کاملا باز کنید و دست هایتان را مجدد روی سینه قرار دهید به موقعیت اولیه باز گردید این کار را 6 بار انجام دهید

چی کونگ – تقویت ریه ها :

با این حرکت ظرفیت ریه ها را افزایش می دهید ، انرژی بدن را تامین می کنید ، و عملکرد کبد، کلیه ها، معده و روده ها را بهبود می بخشید در ابتدا صاف بایستید و دست هایتان را مقابل خود قرار دهید؛ نفس بکشید و دست هایتان را به آهستگی بلند کنید طوری که کف دست هایتان با هم برخورد کند . همزمان، روی انگشتان پای خود بایستید. دست هایتان را به آرامی پایین بیاورید بازدم انجام دهید و به جایگاه اولیه برگردید . شش باراین کار را تکرار کنید.

داشتن اندام دلخواه بدون جراحی درد و بیهوشی فقط کلیک کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =