خوب است بدانید که بابونه حاوی مواد شیمیایی به نام فلاونوئیدها است. این فلاونوئیدها نوعی ماده مغذی است که در بسیاری از گیاهان وجود دارد و نقش مهمی در اثرات دارویی بابونه دارند شاید شما هم چای بابونه را  بدون توجه به خواص بی نظیر ان امتحان کرده باشید . باید بدانید که چای بابونه یک داروی سنتی است که از گلهای خشک بابونه تهیه می شود. قدرت انواع چای های بابونه متفاوت است ، بعضی از آنها حاوی گل بابونه به مراتب بیشتر از بقیه هستند. چای های پرقدرت نیز به احتمال زیاد در افرادی که آسیب پذیر هستند ، عوارض جانبی ایجاد می کنند. در نتیجه ، بی خطرترین شروع با دوز کم و افزایش به دوزهای بالاتر به آرامی است .

برای داشتن اندام دلخواهتان بدون جراحی و پیکر تراشی کلیک کنید.

مزایای استفاده از بابونه و چای آن :

این گیاه خواص بی نظیری برای بدن تان دارد که عبارتند از :

بابونه و استحکام استخوان ها و سلامت ان ها :

یکی از مشکلات اساسی میان سالان پوکی استخوان است . پوکی استخوان از دست دادن تدریجی تراکم استخوان است. این از دست دادن تراکم استخوان خطر شکستگی استخوان و حالت خمیده را افزایش می دهد. در حالی که هرکسی می تواند به پوکی استخوان مبتلا شود ، این شیوع بیشتر در زنان پس از یائسگی دیده می شود. این ممکن است به دلیل اثرات استروژن باشد. مطالعه ای نشان داد که چای بابونه ممکن است اثرات ضد استروژنی داشته باشد. همچنین به ارتقاء تراکم استخوان کمک می کند.

بابونه و درمان التهابات :

می دانید که التهاب یک واکنش سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت است. چای بابونه حاوی ترکیبات شیمیایی است که ممکن است التهاب را کاهش دهد. با این حال ، التهاب طولانی مدت با طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی ، از جمله بواسیر ، درد دستگاه گوارش ، آرتروز ، اختلالات خود ایمنی و حتی افسردگی در ارتباط است.

بابونه و کنترل سرطان :

توجه کنید که برخی مطالعات نشان می دهد که چای بابونه ممکن است سلولهای سرطانی را هدف قرار دهد ، یا حتی در وهله اول از رشد آن سلول ها جلوگیری کند. با این حال ، تحقیقات تاکنون بی نتیجه است و دانشمندان می گویند برای اثبات ادعای ضد سرطان بابونه به تحقیق بیشتری نیاز است.

چای بابونه و کاهش درد قاعدگی :

خوب است بدانید که چندین تحقیق و بررسی  چای بابونه را با کاهش شدت گرفتگی قاعدگی مرتبط دانسته است. به عنوان مثال مطالعه ای نشان داد که مصرف چای بابونه به مدت یک ماه می تواند درد گرفتگی قاعدگی را کاهش دهد. زنان در این مطالعه همچنین اضطراب و پریشانی کمتری را در رابطه با درد پریود گزارش کردند.

بابونه و درمان دریابت و کنترل فشار خون :

بررسی ها نشان داده است که چای بابونه می تواند قند خون را در افراد دیابتی کاهش دهد. تحقیقات نشان نمی دهد که بابونه جایگزین مناسبی برای داروهای دیابت است ، اما ممکن است یک مکمل مفید برای درمان های موجود باشد به همین ترتیب ، یک مطالعه نشان داد که مصرف مداوم چای بابونه ممکن است از افزایش قند خون جلوگیری کند. این اثر خطر طولانی مدت عوارض دیابت را کاهش می دهد ، پیشنهاد می کند که بابونه می تواند نتایج دیابت را بهبود بخشد.

بابونه و خوب راحت و باکیفیت  :

توجه کنید که چای بابونه به افراد کمک می کند تا آرام شوند و به خواب روند. با این وجود تعداد کمی آزمایش بالینی این مورد را آزمایش کرده است. در یک بررسی از شواهد موجود ، نقل شده است که ده نفر از دوازده بیمار قلبی عروقی مدت کوتاهی پس از مصرف چای بابونه به خواب رفته اند. تعداد دیگری از مطالعات انجام شده در مورد مدلهای بالینی نیز حاکی از آن است که چای بابونه می تواند به افراد در آرامش کمک کند. البته برخی شواهد و مطالعات نشان می دهد که استنشاق بخار عصاره بابونه می تواند برخی از علائم سرماخوردگی را تسکین دهد. که باید بیشتر تحقیق شود .

بابونه و سلامت پوست :

بررسی ها نشن می دهد که استفاده از عصاره بابونه به طور مستقیم بر روی زخم به بهبود آن کمک می کند. به همین ترتیب ، چند مطالعه نشان داده است که پمادهای بابونه ممکن است به اگزما و بیماری های التهابی پوستی خفیف کمک کنند ، اگرچه به اندازه کرم هیدروکورتیزون موثر نیستند.

مزایای استفاده از بابونه چیست :

گروه های زیر باید از خوردن بابونه اجتناب کنند، مگر اینکه پزشک به آن توصیه کرده باشد. افرادی که سابقه حساسیت شدید ، به ویژه به گرده ها دارند : ممکن است بابونه به گرده گیاهان دیگر آلوده شود ، بنابراین می تواند باعث واکنش آلرژیک شود همچنین افرادی که قبلاً نسبت به محصولات بابونه واکنش آلرژیک ، حتی خفیف داشته اند هم نباید مصرف کنند زیرا آنها باید از مصرف بابونه اجتناب کنند ، زیرا واکنش های آلرژیک با گذشت زمان بدتر می شوند و نوزادان و کودکان بسیار خردسال هم نباید مصرف کنند

زیرا چای بابونه ، مانند عسل و برخی دیگر از محصولات طبیعی ، ممکن است به هاگ بوتولیسم آلوده شود. بیشتر بزرگسالان سالم می توانند با عفونت مقابله کنند ، اما ممکن است نوزادان نتوانند. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند نوزادان و کودکان خردسال از مصرف عسل اجتناب کنند و همچنین باید از مصرف محصولات بابونه خودداری کنند همچنین استفاده از بابونه به عنوان جایگزینی برای درمان های پزشکی اثبات شده بی خطر نیست. اگر کسی از داروها استفاده می کند ، باید از پزشک خود در مورد فعل و انفعالات احتمالی با چای بابونه سوال کند.

بابونه خواص زیادی برای بدن دارد که حیف است بدن تان را از این خواص محروم کنید .هزاران سال است که چای بابونه در طب عامیانه استفاده می شود ، که اغلب نتایج دلگرم کننده ای دارد. در حال حاضر ،بابونه یک مکمل است و نه یک دارو افرادی که به امتحان چای بابونه علاقه مند هستند باید از آن به عنوان مکمل و نه جایگزین رژیم دارویی معمول خود استفاده کنند. در دوزهای منظم ، مانند یک تا دو فنجان در روز ، می توان بهبودهای تدریجی در سلامتی را مشاهده کرد.اگر بیماری زمینه ای دارید حتما با پزشک مشورت کنید .

برای داشتن اندام دلخواهتان بدون جراحی و پیکر تراشی کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهارده =