همانطور که می دانید چاقی یکی از عوامل به وجود امدن سلولیت است و سلولیت شکل پوست را بسیار بد شکل و نازیبا می کند اما می توانید با چند حرکت ورزشی این سلولیت ها ی نازیبا را از بین ببرید . سلولیت پا شایع تر از نقاط دیگر بدن است و می توانید با حرکاتی که به شما خواهیم گفت این سلولیت ها را از بین ببرید . همه می دانیم که تجمع چربی ها زیر پوست و تغییر شکل آن به اصطلاح به شکل پرتقال را سلولیت می نامند که یکی از اختلالات زیبایی پوست بدن محسوب می شود . توصیه های تغذیه ای و تمرینات ورزشی را برای رفع سلولیت ران و پا به کار بگیرید .

تمرینات که روی پایین تنه بدن شما متمرکز هستند

برای باسن و ران شما مناسب است پس این ورزش های ضد سلولیتی را که در خانه به راحتی می توانید انجام دهید به شما شرح خواهیم داد . باید بدانید که این حرکات را باید مرتب و طبق برنامه انجام دهید و از طرفی باید اگر اضافه وزن دارید حتما لاغر کنید و حواستان به غذای مصرفی تان هم باشد . توجه کنید که باید حتما در کنار این ورزش ها به انجام حرکات دیگر ورزشی هم بپردازید تا با سرعت بیشتری وزن کم کنید . باید بدانید که اگر اهل بهانه آوردن و تنبلی هستید نباید هرگز به ورزش کردن فکر کنید . اگر چه بعضی از مردم فکر می کنند که آنها نیاز به زمان زیادی دارند و تجهیزات خاصی دارند، در واقع، راه های زیادی برای انجام این کار در خانه وجود دارد شما می توانید به راحتی در منزل ورزش کنید و هیچ بهانه ای هم پذیرفته نیست .

حرکات ورزشی با طناب و از بین رفتن سلولیت

می دانید که طناب و حرکاتی که با ان انجام می شود یک ورزش هوازی است .ورزش های هوازی به کاهش ظاهر سلولیت کمک می کند.باید بپذیرید که یکی از بهترین ورزش های ضد سلولیت، پریدن با طناب یا همان طناب بازی  خودمان است.خون و سیستم گردش خون لنفاوی شما را بهبود می بخشد و کمک می کند تا سموم بدن شما را از بین ببرد و با سلولیت مبارزه  می کند پس طناب بازی را فراموش نکنید باید طناب بازی را برای 5 تا 10 دقیقه انجام دهید سعی کنید با فواصل زمانی خاصی دوباره انجام دهیدطناب بازی را حداقل 3 بار در هفته تکرار کنید

بالا بردن پاها و مبارزه با سلولیت

برای انجام این حرکت ابتدا دراز بکشید و دست ها و پاهایتان را روی زمین قرار دهید بازوها و دست ها درست چسبیده به تنه باشد یک پایتان را با زانوی صاف بلند کنید و مطمئن شوید که دستها تکان نخورند بعد، یک پای دیگر را بلند کنید سعی کنید پنج ثانیه بالا نگه دارید و سپس به آرامی به موقعیت اول خود بازگردید باید این حرکت را 12 بار تکرار کنید اگر قوی شدید مقدار تکرار را بالا ببرید .

 و مبارزه با سلولیت : ابداکتور

به این نکته توجه داشته باشید که تمرینات ضد سلولیتی باید روی ران ها، باسن ها و بویژه عضلات ابداکتور تمرکز کند.همانطور که می دانید، سلولیت در این مناطق رایج است. همچنین لازم به ذکر است که این ورزش پاهای شما را آرام کرده و از رگهای واریسی جلوگیری می کند ابتدا به سمت راست خود روی یک تشک دراز بکشید و پاهای خود را صاف بگذارید، روی هم بازوی راست خود را زیر سرتان بگذارید و دیگری را روی تشک بگذارید تا تعادلتان حفظ شود سپس پای چپ خود را به آرامی به سمت سقف بلند کنید و سه ثانیه نگه دارید و به موقعیت شروع خود برگردانید، اما اجازه ندهید که روی پای دیگرتان قرار بگیرد و باز بالا ببرید و تا 15 بار این حرکت را تکرار کنید

بالا بردن ساق پا و مبازره با سلولیت

یکی از حرکات ورزشی که برای نابودی سلولیت ها بسیار موثر است بالا بردن ساق پا است. در حالی که اغلب در پا و پایین بدن انجام می شود، آنها نیز مانند ورزش های هوازی کار می کنند و به سوختگی چربی کمک می کنند.به علاوه، خون را به حرکت در می آورند و ران و ساق های شما را قوی می کند این جریان یافتن خون برای درمان سلولیت بسیار موثر است ابتدا روی یک تخته یا نیمکت روی پاشنه های خود جوری بیاستید که لبه آویزان باشد سپس، پایتان را آرام تکان دهید . حداقل 15 بار بالا و پایین بروید و سعی کنید پشت سر هم انجام دهید .

لانگز و مبارزه با سلویت

باید بدانید که لانگز روی عضلات عقب پایتان کار میکند، طوری که هیچ تمرینی انجام نمی دهد. لانگز همچنین برای صاف کردن مناطق سست شده سلولیتی مانند باسن و شکم شما عالی هستندابتداصاف بایستید و یک پای خود را در مقابل پای دیگرتان بگذاریدوزنتان باید عمدتا بر روی پای پشتی شما باشد، پاهای خود را به شکل زوایای درستی خم کنیدقفسه سینه خود و عضلات شکمیتان را صاف نگه داریدپنجثانیه ثابت بمانید و سپس به موقعیت اول خود بازگردید این کار را در پای مخالف هم انجام دهید .

و مبارزه با سلولیت : دوچرخه خوابیده

خوب است بدانید که در این حرکت چندین گروه عضلانی در یک زمان کار می کنند ومناسب برای مناطقی است که توده کمی از چربی تشکیل شده. به همین دلیل تمرین این دوچرخه باید بخشی از ورزش شما باشد. این ورزش روی شکم شما کار می کند و در عین حال گردش خون در پاها را نیز تحریک می کند. همچنین اگر درد کمر دارید یا مایل به تقویت تعادل خود هستید، از این تمرین استفاده کنید ابتدا دراز بکشید، سرتان را از روی تشک کمی بلند کنید، آرنج را روی تشک بگذارید و کف دستها را روی پایین کمرتان بگذارید و پاها را از گردنتان بلند کنید و پدال بزنید. این کار را تا بیست  بار انجام دهید برای نتیجه گیری، فراموش نکنید که تمرینات ضد سلولیتی را با مصرف مقدار زیادی آب و میوه و سبزیجات تازه تکمیل کنید. مدتی بعد از انجام این حرکات بهتراست که حرکات را باهم میکس کنیدو قوی تر عمل کنید تا بهتر و سریع تر نتیجه بگیرید التبه خوب است بدانید که میتوانید از مزوتراپی هم برا ی از بین بردن سلولیت استفاده کنید و در کنار ان این ورزش ها را هم برای تقویت عضلات و سلامت پوست انجام دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سه =