دراین مقاله میخواهیم دو روش کربوکسی تراپی و کرایولیپولیز را با هم مقایسه کرده و مزایا و معایب ان ها را شرح دهیم . بسته به نوع چربی ها ونیاز شما با مقایسه ی این دو روش می توانید به راحتی متوجه شوید که کدام روش برای شما موثرتر خواهد بود پی با این مقاله همراه شوید.در ابتدا راجع به کربوکسی تراپی برایتان شرح مختصری می دهیم تا با این روش بیشتر اشنا شوید .

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی چیست؟؟؟

کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن بوده و در کربوکسی تراپی گاز دی اکسید کربن زیر پوست تزریق می شود. بدن این مورد را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی می کند و جریان خون در این منطقه افزایش می یابد. این افزایش گردش خون سبب رسیدن مواد مغذی به این منطقه شده، ترمیم سلولی اتفاق می افتد . باید بدانید که به تزریق گاز کربنیک زیر پوست کربوکسی تراپی می گویند که برای برطرف سازی مشکلات زیبایی و درمان سلولیت می توان از این روش استفاده کرد. استفاده از دی اکسید کربن در پزشکی، روش جدیدی نیست و قرن ها در درمان های پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است.

جالب است بدانید که کربوکسی تراپی، در فرانسه مورد استفاده قرار گفته و آنان پی بردند که آب استخرهای غنی شده با دی اکسید کربن باعث بهبودی زخم و جراحات می شود. این تکنیک توسط متخصصین قلب برای درمان مبتلایان به بیماری انسداد شریانی و همچنین سایر اختلالات ناشی از گردش خون و تجمع چربی در شریان ها مورد استفاده قرار گرفت. زمانی که اصطلاح ابداع شد، محبوبیت آن در زمینه زیبایی شناسی و به ویژه درمان جوان سازی پوست افزایش یافت. در واقع، مطالعات نشان داده اند که سی تی سبب افزایش کشش پوست، افزایش گردش خون بدن و در نتیجه بهبود ظاهر پوست می شود. از این تکنیک به منظور جوانسازی، ترمیم سیاهی و گودی زیر چشم ،کاستن از چروک ها وترک های پوستی، بازتولید کلاژن و کاهش سلول های چربی یا سلولیت ها استفاده می شود.

کربوکسی تراپی

اساسا، کربوکسی تراپی، تزریق پوستی دی اکسید کربن برای دستیابی به این اهداف درمانی است. دستگاه دارای یک مخزن گاز دی اکسید کربن بوده که توسط بخش الکترونیک، خروجی دستگاه تنظیم می شود. سرعت و میزان گاز خروجی با توجه به محل درمان و بیماری، توسط پزشک مشخص و گاز دی اکسید کربن از طریق یک سوزن نازک زیر پوست تزریق می گردد.در ناحیه پلک پس از تزریق گاز، متورم و طی ده دقیقه بعد گاز جذب شده و ظاهر فرد طبیعی می شود. در اسکار و ترکهای پوستی احساس کمی سوزش وجود دارد. برای درمان سلولیت و بافت چربی موضعی چون حجم گاز بیشتری تزریق می شود یک حس کشش و فشار در موضع، بدلیل افزایش جریان خون احساس خواهد شد.

فواید و معایب کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی می تواند گفت که بهترین درمان برای از بین بردن سلولیت است . همچنین از بین بردن رسوب های چربی بعد از لیپوساکشن در قسمت های بالای زانو این روش باعث عدم آسیب به بافت های بدن یا اعصاب می شود و باعث از بین بردن چربی ها وکمک به بازسازی کلاژن و ضخیم شدن و صاف شدن پوست می کند همچنین برای درمان سلولیت بسیار موثر است . در همه ی کشورهای پیشرفته برای درمان سلولیت از این روش استفاده می شود . درباره ی معایب و مشکلات کربوکسی تراپی باید بدانید که  به طور معمول عارضه ای ندارد. درد و قرمزی خفیف در محل تزریق، احساس گرما و صدای خش خش در پوست و گاهی کبودی در محل تزریق از عوارض گذرای این روش درمانی است که معمولا ظرف چند ساعت و به ندرت چند روز بطور کامل برطرف می شوند

اما کرایولیپولیز و نابودی سلولیت : می  دانید که این دستگاه از طریق ایجاد دمای زیر صفر باعث کریستالیزه شدن سلولهای مولد چربی شده و اکثر سلولهای چربی در اثر این سرما از بین رفته و سپس به دنبال این اتفاق چربی های موضعی شروع به ریزش کرده و چربی بافت مورد نظر روز به روز تحلیل می رود. و بعد از انجام کرایو یا فریز بافت چربی، نوبت به تخلیه چربی ها از موضع فریز شده فرد فرا می رسد و از آنجایی که هر بافت مرده ای در بدن موجود زنده به عنوان جسم خارجی شناخته شده پس باید توسط گلبولهای سفید فاگوسیتها که از ارگانل های لنفاوی میباشد و وظیفه ی آن بیگانه خواری و هضم لاشه های سلول های مرده است  خورده شده و پس از تجزیه از طریق کبد به سیستم گوارشی فرد رفته به همراه مدفوع از بدن دفع شود لازم به ذکر است که عرق کردن و ادرار نیز به دفع این چربی کمک می کند.عملکرد دستگاه از بین بردن سلولهای مولد چربی از طریق انجماد است دمای سرمایش: 10- الی 5- سانتی گراد دمای گرمایش  30الی 35درجه سانتی گراد برای جلوگیری از انجماد پوست و برای تسریع جریان خون در موضع لاغری و حصول نتیجه مؤثرتراست .

درمان سلولیت با کرایولیپولیز :

درمان سلولیت

می دانید که سلولیت فقط همان سلول عادی چربی زیر پوست شماست. چیزی که باعث ناصاف و گره‌دار بودن آن می‌شود، فشار این سلول‌های به بافت هم‌بند است که باعث می‌شود پوست قرار گرفته روی آن چروکیده شود. به همین خاطر است که چه لاغر باشید و چه اضافه وزن داشته باشید، ممکن است دچار سلولیت شوید. احتمال بروز این عارضه در زنان بیش از مردان است. عوامل دیگری که ممکن است باعث ایجاد سلولیت بشوند عبارتند از : رژیم غذایی نامناسب رژیم غذایی سفت و سخت و غیرعلمی متابولیسم کند کمبود فعالیت بدنی تغییرات هورمونی کمبود آب بدن مجموع چربی بدن ضخامت و رنگ پوست سلولیت در پوست‌های تیره کمتر به چشم می‌آید. بهترین راه مبارزه با سلولیت ها کاهش وزن است البته دستگاه هایی مانند کرایولیپولز می توانند در درمان سلولیت بسیار موثر و مفید باشند .

کرایو باعث از بین رفتن سریع چربی های مقاوم می شود از این تکنیک معمولاً برای فرم دادن به بدن استفاده می‌شود اما از بین بردن چربی به کاهش اثرات سلولیت هم منجر خواهد شد. برای مشاهده نتیجه باید انتظار حدود سه بار درمان و 3 تا 4 ماه زمان را داشته باشید. کربوکسی تراپی هم برای درمان سلولیت استفاده می شود اما این روزها درهمه جای دنیا مخصوصا امریکا از کرایولیپولیز برای درمان سلولیت ها استفاده می شود. شما می توانید با مشورت با پزشک تان از هر دو روش استفاده کنید اما کرایو روش درمانی تایید شده در امریکا و اروپا است و همه ی کسانی که از کرایو استفاده کرده اند نتیجه ی عالی و موثر ان را تایید کرده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *