معتاد کربوهیدرات | کربوهیدرات مضر | رژیم کاربردی و اصولی | شکرReviewed by Mehdi kh on May 12Rating: 5.0

میل افراطی به غذا بیماری و مشکلی شایع است حتی در بعضی موارد خیلی شدید هم با رژیم بهبود یافته اند و شاید این تنها راه حل به شمار آید.حتما تا به حال به معتاد کربوهیدرات شنیده اید اغلب زنان و مردان که غذا های پر کربوهیدرات مصرف می کنند یا نوشیدنی های حاوی این ماده می نوشند اعتیاد را فقط مصرف مواد مخدر یا الکل تلقی می کنند.

میل به شیرینی اغلب یک نشانه است

خیلی از افراد از کودکی به مصرف موادی عادت می کنند که ممکن است در کودکی أهمیت نداشته باشد که ممکن است در کودکی اهمیت نداشته باشد ولی هرچه بزرگتر می شوند به مشکل تغذیه و چاقی شان وی می برند و معولا پر میابند که میل مفرط به غذا هایی خاص پیدا کرده اند و کربوهیدرات بیشترین حجم مواد خوراکی آن ها را شامل می شود و به نوعی معتاد کربوهیدرات شده اند.

نان و پیراشکی،کیک،ابنبات،ی،ماکارونی،ذرت بوداده،بیشترین حجم غذایشان را پر خواهد کرد.آیا تا به حال پیش آمده که بعد از خوردن مصرف دسری شیرین بلافاصله هوس خوردن آبنبات داشته باشید؟این مثل یک هشدار است!

سوخت و ساز شما در مقابل کربوهیدرات مختل شده است.به طور طبیعی وقتی انسان گرسنه نیست غذا نمی خورد اما به نظر می رسد شما همیشه گرسنه اید و میل به مصرف کربوهیدرات دارید و با مصرف آن احساس بهبود پیدا می کنید.

آیا همیشه تمایل به خوردن دارید؟

بعضی افراد معتاد کربوهیدرات نمی توانند از کنار یخچال بگذرند بدون اینکه ناخنک به آن نزنند از خیلی ها شنیده ایم که من برده شکم هستم چطور میتوان به این افراد کمک کرد؟

شما میل به خوردن دارید و این اصلا مهم نیست به زودی برای شما هم همینطور می شود وقتی از کنار یخچال رد می شوید در آن را باز می کنید و مقداری جوجه یا گوشت سرخ شده می خورید اگر طبق حرف های ما عمل کنید از غذا لذت می برید و چاق هم نمی شوید میل مفرط به غذا به هیچ وجه اختلال شخصیت نیست بلکه اختلالی شیمیایی به نام افزایش انسولین در خون است و چون غذا های ناسالم مصرف می کنید به این اختلال دامن می زنید.

رژیم عملی و کاربردی

امروزه بین تمام رژیم های غذایی و در بیشتر کشور ها شباهت هایی وجود دارد اما من می خواهم رژیم غذایی موجود در آمریکا را برای شما تحلیل کنم وقتی بفهمید چه غذاهایی برای شما مضر و کدام گروه برای شما مفید است احتمالا از لذتی که غذا های مفید به شما می دهند لذت می برید.

بدترین غذا شکر است

دو قرن پیش متوسط میزان مصرف شکر در سال برای هر نفر کمتر از ۵ کیلو بود تقریبا تا ۱۰۰سال قبل هم این آمار افزایش چندانی نداشت اما در زمان ما مصرف شکر بالا رفته است شکر هیچگونه ارزش غذایی ندارد که هیچ برای سلامتی هم مضر است علی رغم هیاهویی که برای دفاع از شکر صورت می گیرد تحقیقات نشان میدهد که ارزش غذایی شکر صفر است و از موقعی که ایالات متحده مصرف شکر صنعتی کرد خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی بسیار بالا رفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 16 =