کاهش سریع وزن با مصرف کربوهیدرات چگونه است؟Reviewed by Mehdi kh on May 6Rating: 5.0

باید بدانیدکه یکی از راه های کم کردن وزن و رسیدن به تناسب اندام در کمترین زمان ممکن کاهش کربوهیدرات دریافتی در برنامه ی غذایی است به مرور زمان اشتها کم شده و در نتیجه وزن کم می شود  حتی بدون اینکه کالری مصرفی را حساب کرده باشید .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما مشورت کنید .

خوب است توجه کنیم کهکاهش دریافت کربوهیدرات در هر فردی متفاوت است دریافت مفید کربوهیدرات برای یک فرد به فرد دیگر متفاوت است دریافت مفید کربوهیدرات برای یک فرد بستگی به سن جنسیت شکل بدنی سطح فعالیت اولویت شخصی فرهنگ غذایی و سلامت متابولیک کنونی او دارد . افرادی که عضلانی هستند و تحرک ندارند کربوهیدرات بیشتری را تحل می کنند البته در مورد افرادی که وزنه می زنند و می دوند هم به همین شکل است سلامت متابولیک یک شاخص مهم است افرادی که به سنبل متابولیک دچار هستند به دیابت نوع 2 و اضافه وزن مبتلا می شوند و به اندازه ی یک فرد سالم قادر به دریافت کربوهیدرات نیستند .

برای مصرف به اندازه ی کربوهیدرات باید سبزیجات به مقدار زیاد توت و خامه ی زده شده غذاهایی نظیر آجیل هاو دانه ها توجه داشته باشید و نباید هرگز کربوهیدرات حذف شود . باید کربوهیدرات های بد و خوب را بشناسید . رژیم کم کربوهیدرات تنها برای کم کردن وزن نیست بلکه سلامتی را هم بهبود می بخشد توجه داشته باشید که یک رژیم خوب باید بر پایه ی غذهای واقعی و فراوری نشده و کربوهیدرات های سالم باشد . از غذاهای بی ارزش کم کربوهیدرات استفاده نشود غذاهای فراوری نشده مانند گوشت قرمز و ماهی و تخم مرغ و سبزیجات و آجیل ها و چربی های سالم و لبنیات پر چرب  را انتخاب کنید . از منابع نشاسته ای غیر تصفیه شده مانند سیب زمینی و غلات و سیب زمینی شیرین و برنج قهوه ای استفاده کنید از آرد تصفیه شده استفاده نکنید .

با مصرف به اندازه ی کربوهیدرات ها هر چه سریعتر چربی سوزی کنید :

شاید تا کنون از رژیم های کم کربوهیدرات استفاده کرده باشید . رژیم های غذایی کم کربوهیدرات تاحدود زیادی سطح انسولین خون را کاهش می دهند انسولین هورمونی است که گلوکز را به سلول ها می اورد و به صورت چربی ذخیره می کند بسیاری از محققان بر این باورند که رژیم کم کربوهیدرات خوب کار می کند چون سطح انسولین را پایین می آورد .از دیگر وظابف انسولین این است که به کلیه ها می گوید سدیم ذخیره کنند به همین دلیل است که رژیم های پر کربوهیدرات موجب بالا رفتن وزن اضافی آب بدن می شوند وقتی کربوهیدرات ها را قطع می کنید انسولین کاهش می یابد و کلیه ها شروع به رها کردن آب اضافی بدن می کنند .

باید بدانیدکه در ابتدای رژیم کم کربوهیدرات 2 تا 5 کیلو از وزنتان را از دست می دهید و بعد از گذشت هفته اول کاهش وزن کند می شود اما این بار وزنی که کم می شود حاصل سوختن چربی های ذخیره شده است . تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی کم کربوهیدرات به سوزاندن چربی های شکمی کمک بیشتری می کنند چربی شکم از خطرناک ترین چربی ها است و سبب بروز بیماری های مزمن می شود .اگر می خواهید رژیم غذایی کم کربوهیدرات را شروع کنید توصیه میشود برا ی چند روز آنچه می خورید را یادداشت کنید تا اندازه ی کربوهیدرات هایی که مصرف می کنید بدست بیاید فیبر به عنوان کربوهیدرات به حساب نمی اید گرم های فیبر را از مقدار کل کربوهیدرات ها کم کنید . این رژیم بسیار ساده است و شما را به زحمت نمی اندازد ضمن اینکه بسیار هم موثرو کارا است کافی است تنها مقدار پروتئین چربی ها ی سالم و سبزیجات و غذاهای غیر فرآوری شده را در هر وعده میل کنید .

مصرف روزانه چه مقدار کربوهیدرات به کاهش وزن سریع کمک می کند :

باید حواستان به مقدار کبوهیدرات مصرفی تان باشد اگر برنامه ی غذاییتان 2000 کالری باشد باید روزانه حدود 225 تا 325 گرم کربوهیدرات دریافت کنید . شما مجازید که کربوهیدرات به مقدار 45 تا 65 درصد در برنامه ی غذایی خود داشته باشید که این توصیه ی متخصصان تغذیه است اما اگر کاهش وزن می خواهید مصرف کربوهیدرات را به 50 تا 150 گرم در روز برسانید تا زودتر به نتیجه برسید اگر مقدار کربوهیدرات را در برنامه ی خود کاهش دهید می توانید روزانه وزن کم کنید در یک تحقیق صورت گرفته برنامه های غذایی کم کربوهیدرات علاوه بر کاهش وزن قند خون و فشار و چربی خون را پایین می آورند همچنین سبب بالا رفتن ال دی ال یا کلسترول خوب می شوند و کلسترول بد را  بهبود می دهند .

باید در برنامه ی روزانه ی خود کربوهیدرات های ناسالم مانند آرد تصفیه شده و قندهای اضافه شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید دبگز منابع کربوهیدرات رانیز محدود کنید . روزانه باید 100 تا 150 گرم کربوهیدرات در روز مصرف کنید یعنی افرادی که بدنی عضلانی دارند و فعال هستند باید سعی کنند وزنشان را ثابت نگه دارند و با دریافت این مقدار کربوهیدرات کاهش وزن ممکن است اما برای دریافت نتیجه اثر بخش باید روند کالری شماری و کنترل مقدار وعده های غذایی را هم به کار بگیرند .

مقدار مصرفی کربوهیدرات باید روزانه به مقدار زیر باشد

میوها و انواع سبزیجات مقدار به اندازه و متعادل نشاسته های سالم مانند سیب زمینی و غلات مانند برنج و بلغور و یولایف اما برای کسانی که به کربوهیدرات ها حساس هستند توصیه می شود 50 تا 100 گرم در روز مصرف کنند .سبزیجات چند قطعه میوه مقدار کمی از کربوهیدرات های نشاسته ای افرادی که می خواهند سریع وزن کم کنند مشکلات متابولیک چاقی و یا دیابت دارند باید مقدار 20 تا 25 گرم کربوهیدرات در روز مصرف کنند باید بدانید که وقتی کم تر از 50 گرم کربوهیدرات مصرف می کنید بدنتان وارد حالت کتوز می شود و همانطور که می دانید انرژی مورد نیاز مغز توسط کتون بدن تامین می شود قرار گیری بدن در این حالت سبب پایین آمدن اشتها و کم شدن وزن به صورت خودکار می شود .

برای رسیدن به تناسب اندام د رکمترین زمان ممکن با ما مشورت کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 11 =