با قسمت دوم مقاله روغن کانولا و خواص آن در خدمت شما همراهان عزیز سایت هستیم.در مقاله ی قبل به معایب استفاده از این روغن پرداختیم در این قسمت به خواص آن و ارزش غذایی که دارد می پردازیم.

 ارزش غذایی آن – رژیم های لاغری :

روغن کانولا

توجه داشته باشید که روغن کانولا مانند بیشتر روغن‌ها منبع مناسبی برای دریافت مواد مغذی نیست. یک قاشق غذاخوری  از این روغن محتوی ۱۲۴ کالری انرژی، ۱۲ درصد نیاز روزانۀ بدن به ویتامین ای و نیز ۱۲ درصد نیاز روزانۀ بدن به ویتامین کا است. به‌غیر از این دو ویتامین، روغن کانولا ویتامین و ماده معدنی دیگری ندارد. روغن کانولا اغلب به‌خاطر پایین‌بودن سطح اسیدهای چرب اشباع‌شده، یکی از سالم‌ترین روغن‌ها شناخته می‌شود.

ترکیب اسیدهای چرب روغن کانولا به شرح زیر است چربی‌های اشباع‌شده؛ چربی‌های تک‌اشباع‌نشده چربی‌های چنداشباع‌نشده مـقدار ۲۱ درصـد از چـربی‌هـای چنداشباع‌نشـدۀ موجـود در روغن کانولا را لینولئیک‌‌اسید تـشکیـل مـی‌دهـد کـه بـه‌ اسیـدهای چـرب امگا ۶ معروف است. ۱۱ درصد دیگر را آلفا لینولنیک‌اسید تشکیل می‌دهد که با عنواننیز شناخته می‌شود. آلفا لینولنیک‌اسید اسیدِ چربِ امگا ۳ با منشأ گیاهی محسوب می‌شود. بسیاری از افراد، مخصوصا کسانی که پایه رژیم غذایی‌شان را گیاهان تشکیل می‌دهند، برای تأمین اسیدهای چرب ا به دریافت مقدار کافی آلفا لینولنیک‌اسید وابسته هستند.

روغن کانولا و جایگزین مناسب

التبه باید بدانید که هنوز به تحقیقات بیشتری نیاز است تا بتوان از تأثیر آن بر سلامت آگاه شد. تا مشخص‌شدن نتایج تحقیقات، بنا بر یافته‌های علمی، بسیاری از روغن‌های دیگر می‌توانند برای سلامت انسان جایگزین مناسبی باشند. روغن‌های زیر در برابر حرارت مقاوم‌اند و می‌توانند برای بسیاری از روش‌های آشپزی جایگزین روغن کانولا بشوند همواره به یاد داشته باشید که چربی‌های اشباع‌شده مانند روغن نارگیل بهترین انتخاب برای روش‌های پخت‌وپز با دمای بالا مانند سرخ‌کردن هستند؛ زیرا آنها در این فرایندهای پخت کمتر در معرض اکسیداسیون قرار می‌گیرند.

آشپزی-  حرارت بالا – مصرف روغن های مناسب :

وقتی در اشپزی مجبورید که از حرارت بالا استفاده کنید باید از روغن هایی استفاده شوند که مناسب این کار هستند تا به سلامت شما اسیبی نرسد روغن هایی مانند  :

روغن آووکادو: باید بدانیدکه روغن آووکادو از روغن‌های مقاوم به حرارت بوده و محتوی کاروتنوئیدها و آنتی‌اکسیدان‌های پلی‌فنلی است که برای سلامت قلب مفیدند.

روغن نارگیل: روغن نارگیل یکی از بهترین روغن‌ها برای پخت‌وپز در دمای بالا بوده و می‌تواند به افزایش کلسترول خوب در بدن کمک بکند.

روغن ‌زیتون: روغن‌‌زیتون سرشار از ترکیبات ضدالتهابی مانند آنتی‌اکسیدان‌های پلی‌فِنُلی است. این ترکیبات از بروز بیماری‌های قلبی و اختلالات روانی جلوگیری می‌کنند.

بهتر است برای سالاد یا کاربردهایی که نیازمند حرارت نیست از روغن‌های زیر استفاده کنید:

روغن گردو: روغن گردو طعمی شبیه به مغزها دارد و فشار خون بالا، قند خون بالا و کلسترول بالا را کاهش می‌دهد

روغن شاه‌ دانه: این روغن بسیار مغذی است و با طعم دلپذیرش، گزینه خوبی نیز برای استفاده روی سالادهاست

روغن تخم کتان: بررسی ها نشان داده‌اند روغن تخم کتان فشار خون و التهابات را کاهش می‌دهد.

موارد مصرف روغن :

روغن کانولا

روغن کانولا و موارد مصرف

در سالادها، سس‌ها و مرینیت‌ها؛ برای چرب‌کردن ظروف نچسب حین آشپزی؛ به‌جای چربی‌های جامد مانند کره و مارگارین؛ برای ساته‌کردن، سرخ‌کردن، کبابی‌کردن و

چند نمونه مشکلی که مصرف می تواند در بدن ایجاد کند عبارتند از : بایدبدانید که برخی تحقیقات جانوریِ مرتبط با روغن کانولا از افزایش التهابات و استرس اکسیداتیو ناشی از مصرف آن حکایت دارد. استرس اکسیداتیو به‌معنای نبودن تعادل میان رادیکال‌های آزاد مضر و آنتی‌اکسیدان‌های مفید در بدن است در بررسی ها ، به گروهی از موش‌ها رژیم غذایی محتوی ده  درصد روغن کانولا داده شد.

در نتیجۀ این اقدام، مشاهده شد برخی از آنتی‌اکسیدان‌ها در بدن موش‌ها کاهش یافته و کلسترول بدنشان (در مقایسه با موش‌هایی که از روغن سویا استفاده کرده بودند) افزایش یافت. علاوه ‌بر این، رژیم غذایی محتوی روغن کانولا به‌طور چشمگیری طول عمر آنها را کاهش داد و موجب افزایش چشمگیر فشار خونشان شد. پژوهشی دیگر روی موش‌ها نشان داد ترکیباتی که در طول فرایند حرارتی در روغن کانولا ایجاد می‌شوند برخی شاخص‌های التهابی را در بدن آنها افزایش می‌دهند

حقیقات فراوان نشان داده که تروغن کانولا ممکن است تأثیر منفی بر حافظه داشته باشد. بر اساس پژوهشی که روی موش‌ها انجام گرفت، مشخص شد مصرف فراوان روغن کانولا در رژیم غذایی به حافظه آسیب می‌زند و همچنین وزن را نیز به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد پژوهشی یک‌ساله روی چندین نفر بزرگ‌سال انجام گرفت که در آن، تأثیر روغن کانولا با روغن‌زیتون فرابکر مقایسه شد. در این پژوهش، گروهی که از روغن‌زیتون فرابکر استفاده کرده بودند به‌طور چشمگیری عملکرد مغزی بهتری داشتند.

توجه داشته باشید که در حالی ‌که ادعا می‌شود روغن کانولا یکی از بهترین روغن‌ها برای سلامت قلب است، برخی تحقیقات این ادعا را رد می‌کنند تحقیاقت نشان داده که مصرف روغن کانولا احتمال بروز سندروم سوخت‌وسازی را افزایش می‌دهد. سندروم سوخت‌وسازی یک بیماری خوشه‌ای است که در آن معمولا قند خونِ بالا، چربی شکمیِ اضافه، فشار خون بالا، کلسترول بالا و سطح تری‌گلیسیرید بالا به‌طور هم‌زمان بروز می‌کند و احتمال بروز بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد قابل‌توجه است در بیشتر تحقیقات انجام‌گرفته درباره خواص روغن کانولا برای سلامت قلب، از روغن‌های کمترتصفیه‌شده یا روغن کانولای حرارت‌ندیده استفاده شده است  معمولا در این تحقیقات از روغن کانولای تصفیه‌شده، که برای کاربردهای رایج مانند سرخ‌کردن در دمای بالا هستند، استفاده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *