سرطان و خطر ابتلای به آن تصور ناخوشایندی است، درمان سرطان از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما به خاطر داشته باشید آسیب پذیری یا مستعد بودن در برابر آن تنها عاملی است در میان انبوه سایر عوامل، آگاهی شما از حساسیت گروه خونتان در برابر سرطان به منزله یافتن راهی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان است. تحقیقات انجام شده اغلب برای گروه خونی A و AB است که بیشتر در معرض تهدید هستند. هرچند گروههای خونی O و B با انتخاب مواد غذایی مناسب می توانند از تولید سلولهای مشکوک در گروه خون خود جلوگیری نمایند. اطلاعات فوق خصوصا برای علايم تومورهای سرطانی سینه تهیه شده است. امیدواریم با کامل شدن تحقیقات، راههای مبارزه با انواع سرطان برای تمامی گروههای خونی را بیابیم.

درمان سرطان و عادات غذایی تضمین کننده طول عمر

درمان سرطان

درمان سرطان و توجه به سیستم گوارشی افراد دارای گروه خون A قادر به هضم چربی و پروتئین حیوانی نیست. به همین علت دارندگان گروههای خونی A و AB باید از رژیم غذایی حاوی فیبر بیشتر و فرآورده های حیوانی کمتر استفاده نمایند. مواد غذایی خاصی وجود دارند که یکی از عوامل بازدارنده در ابتلا به سرطان محسوب می شوند. سویا: قدرت چسبندگی لکتین سویا می تواند تولید سلولهای مخرب را بسرعت شناسایی کرده و بدون آسیب رساندن به سلولهای سالم، آنها را از سیستم بدن خارج کند. اگرچه سويا منبع غذایی غنی محسوب می شود، اما مقدار اندک آن نیز برای ایجاد چسبندگی کافی است.

قدرت تشخیص سلولهای مخرب و چسبندگی لکتین لوبیای سویا، بخصوص در سرطان سینه، آنچنان دقیق است که می تواند سلولهای سرطانی را از عمیق ترین لایه های مغز استخوان خارج کند. در یک عمل تجربی در بیماران سرطانی مغز استخوان آنان برداشته می شود و سپس با مقادیر بالای شیمی درمانی و اشعه مورد حمله قرار می گیرد. این روش طبعا مغز استخوان را از بین خواهد برد، اما در روش برداشت مغز استخوان با الكتين سویا که نتایج خوبی هم داشته است، لکتین سویا حاوی استروژنی است که نه تنها به حفظ تعادل میزان استروژن در بدن زنان کمک می کند، بلکه مواد دیگری دارد که باعث کاهش تأمین خون به سلولهای تومور سرطانی می شود.

انواع سویا برای جلوگیری کلی از سرطان سینه در گروههای خونی A و AB بسیار مؤثرند. پروتئین گیاهی موجود در سویا برای گروههای خونی فوق قابل استفاده و بسیار کارآمد است و مصرف آن نه تنها به عنوان غذا بلکه همچون دارو توصیه می شود. اگر چه گروه خونی B نیز می توانند از انواع سویا استفاده نمایند، اما میزان تأثیر آن معلوم نیست.

 بادام زمینی: یکی دیگر از مواد خوراکی که چسبندگی لکتین آن به سلولهای سرطانی، بویژه تومورهای سرطان سینه، اثر خاصی دارد بادام زمینی است. سعی کنید بادام زمینی تازه را با پوست آن میل نمایید. لکتین کره بادام زمینی اثر مشابه را ندارد و شاید دلیل آن تغییر و تبدیلی است که در آن ایجاد می کنند.

 عدس: عدس قهوه ای یا ماش اثر فوق العاده ای در انواع سرطان با سلولهای مشابه گروه خون A دارد.

 لوبیای لیما: لکتین لوبیای لیما خاصیت چسبندگی فوق العاده ای به تمامی سلولهای سرطانی مشابه سلولهای گروه خون A دارد. هنگام سلامتی مصرف این نوع لوبیا ممکن است گاه ایجاد اشکال نماید، اما در مورد بیماران سرطانی خاصیت ویژه ای دارد و موجب چسبندگی تعداد بی شماری از سلولهای مخرب می شود. هر چند سلولهای سالم را نیز از بین می برد، اما با این همه مؤثر است.

آرد مغز گندم: لکتین آرد خالص مغز گندم در جذب انواع سلولهای سرطانی گروه خون A بسیار فعال است. لکتین نوعی صدف خوراکی نیز در جذب سلولهای سرطانی مؤثر است.

 روشهای دیگر درمان سرطان

زنانی که در خانواده خود سابقه سرطان سینه دارند، می بایست همواره مراقب فعالیت منظم کبد و روده خویش باشند، زیرا در صورت مختل شدن کار این دو قسمت از بدن میزان استروژن افزایش می یابد و با فعالیت بیش از اندازه استروژن سلولهای سرطانی رشد می کنند. توصیه می شود به منظور افزایش میزان بوتیرات در سلولهای دیواره روده از مواد غذایی حاوی فیبر بالا استفاده کنید تا بافتها کارایی آسانتری داشته باشند. دانه گیاه تاج خروس حاوی لکتینی است که اثر فوق العاده ای در جذب سلولهای سرطانی و از بین بردن آنان دارد.

واکسن پنوموکوک

 واکسن پنوموکوک پادتن های ضد پادتن های A را افزایش می دهد. وقتی واکسن مزبور به افراد دارای گروه خونی O و B تزریق شود، میزان تولید پادتن های ضد A در آنان افزایش یافته و می توانند با انواع سرطان نوع A بهتر مبارزه نمایند. این نوع معالجه برای دارندگان گروه خون O و B که به انواع سرطان مانند سرطان سینه، سرطان معده و سرطان کبد یا لوزالمعده مبتلا هستند به منزله آماده سازی بیشتر بدن برای مقابله با بیماری، بسیار نویدبخش است. برای گروه خونی A که به طور طبیعی پادتن های ضد A تولید نمی کنند، استفاده از واکسن فوق فقط برای قویتر ساختن سیستم ایمنی و تشخیص بموقع سلولهای مخرب است.

چون غالب انواع این نوع بیماری متمایل به سلولهای گروه خون A هستند و واکسن مزبور پادتن های ضد پادتن A را افزایش می دهد، بنابراین سیستم ایمنی همه گروهها با استفاده از آن برای مقابله با بیماری قویتر می شود. واکسن پنوموکوک مزایای دیگری نیز دارد: اولا بی خطر و ارزان است. علاوه بر آن از بروز ذات الریه جلوگیری می کند و از همه مهمتر قادر به آگلوتینه کردن گویچه های قرمز است. خاصیت فوق، پادتنی به مراتب قویتر از سایر تولیدات بدن بر علیه هرگونه ویروس یا باکتری محسوب می شود. آگلوتینه کردن به مفهوم نابودسازی سلولهای مخرب است، بدون اینکه نیاز به کمک سلولهای سالم سیستم ایمنی بدن باشد. آنها همچون دانه های برف در خون بدن جریان دارند، اما وقتی با سلولها برخورد می کنند، همچون پادتن عمل کرده و تغییر می یابند. گروههای خونی O و B می توانند سیستم ایمنی بدن خویش را در هر هشت تا ده سال با این واکسن مجهز نمایند، اما گروههای خونی A و AB بهتر است هر پنج سال یکبار از آن استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *