کالری و جدول کالری مواد غذایی را که می خوریم بسیار اهمیت دارد به دلیل اینکه باعث می شود در رژیم غذایی شما نظمی ایجاد شود.

ردیابی میزان کالری که می خورید

متاسفانه روشی جادویی برای تشخیص مقدار کالری ای که می خورید در دسترس نیست فقط باید آن را ردیابی کنیم و همانطور که پیشنهاد دادیم یادداشت غذایی روزانه فراموش نشود اگر آماده ندارید از این مقاله به بعد متوجه می شوید که در مسیر شما برای تناسب اندام بینهایت ضروری است.دوباره به این مسئله اشاره کنم که مشت مشت اسمارتیزی که می خورید سسی که روی سالاد می ریزید نوشیدنی ها را نیز فراموش نکنید.

تعیین مقدار کالری مورد نیاز

بعد از آنکه مشخص شد به طور معمول چقدر کالری در روز می گیرید می توانید این سوال را از خود بپرسید که به چه میزان کالری در روز نیازمند هستید تعجبی ندارد که بیشتر مردم از آنچه نیاز دارن کالری دریافت کنند خوب مسله اصلی این است که با یک معادله و یک پسری اعداد طرف هستید که اگر به درستی جایگذاری کنید و اعداد صحیح را بدانید می توانید به نتایج شگفت انگیزی برسید.پس با ما تماس بگیرید تا شما را در این مسیر همراهی کنیم و تجارب موفق کلینیک رسپینا را با شما به اشتراک بگذاریم.

عوامل اصلی را در نظر بگیرید

کالری مورد نیاز شما منحصر به شما است و به عوامل متعددی لز جمله سن،جنسیت،سوخت و ساز،میزان فعالیت و سایز بدن بستگی دارد.در فهرست زیر در مورد عوامل اثر گزار بر کالری مورد نیاز شما با جزئیات بیشتری توضیح می دهیم.برای به دست آوردن ذهنی سریع از مجموع کالری مورد نیاز خود،وزن فعلی خود را اگر فعالیت متوسط دارید برای آقایان در 42 سالگی و برای خانم ها در 35ضرب می کنیم.

سن

نیاز به کالری در حدود 25سالگی به بالاترین حد می رسد و سپس هر 10سال در حدود 2درصد کاهش می یابد.بنابراین اگر 25 سال سن دارید برای حفظ وزن خود به 2200کالری در روز نیازمند هستید در 35 سالگی فقط 2156کالری و در 45سالگی 2113کالری و در 55 سالگی 2071کالری نیاز دارید.یکی از دلایل کاهش نیاز این است که با پیر شدن بدن چربی جایگزین ماهیچه می شود که متاسفانه کالری کمتری از ماهیچه ها می سوزاند.

با این حال داشتن ورزش منظم و فعالیت هایی که باعث تقویت عضلات می شود مهم و حیاتی است و جتی تحقیقاتی که جدیدا صورت پذیرفته است این نوید را به ما می دهد که می توانیدر در هر سنی عضله بسازید.

جنسیت

یک مرد بالغ در مقایسه با زن بالغ در همان سن چربی کمتر و 10تا20 درصد عضله بیشتر دارد.از آنجا که عضله کالری بیشتر از چربی می سوزاند کالری مورد نیاز یک مرد به طور کلی 5تا10درصد بیشتر از یک زن است.

اندازه گیری کالری خوراکی ها با سوزاندن

محاسبه کالری های روی برچسب خوراکی ها یا توسط روش کالری سنجی مستقیم بدست می آیند.به صورتی که اساسا اتاقکی کاملا عایق بندی شده است که محفظه مخصوصی از اکسیژن دارد و آب آن را احاطه کرده است.یک نمونه غذایی درون این محفظه قرار می گیرد و کاملا سوزانده می شود حرارت آزاد شده درجه آب اتاقک را بالا می برد مقدار کالری موجود در ماده خوراکی را مشخص می کند برای مثال اگر درجه آب تا 10درجه سانتیگراد افزایش یابد خوراکی 10کالری دارد.

نکته

خانم های باردار و شیرده استثنا هستند بی شک در این دوران نباید کالری دریافتی خود را کم کنید در واقع شما باید کالری بیشتری دریافت کنید روزانه 300کالری بیشتر در طول بارداری و 500کالری بیشتر در دوران باشد.

برای تماس با ما می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید

شماره تماس مطب: 02126421677

موبایل مطب: 09015556252

ایمیل: info@respinaclinic.com

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، پلاک 17 ساختمان امیر واحد 44 طبقه, 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *