در همه ی رژیم ها می دانیم که وعده ی صبحانه مهم ترین وعده ی غذایی است که باید از مواد غذایی گوناگون و مغذی تهیه شود تا انرژی کل روز ما را تامین کند .
صبحانه ی در رژیم کم کالری می تواند جوری مصرف شود که برانچ خوبی باشد  و به راحتی بتواند انرژی دو وعده غذایی در روز را به شما بدهد. صبحانه باید یک وعده ی سالم و مقوی باشد که برای سلامت بدن خواص بسیاری داشته باشد.

اما در یک رژیم کم کالری برخی از مواد غذایی را نباید در وعده ی صبحانه مصرف کنید زیرا کالری بیش از نیاز وارد بدن کرده و رژیم خود را هم برهم خواهید زد با مقاله ی ما همراه باشید تا مواد غذایی غیر مجاز برای صبحانه در رژیم کم کالری را بشناسید .

برای رهایی از چربی های اضافه فقط با ما مشورت کنید .

مواد غذایی که در یک رژیم کم کالری نباید از آن ها در وعده ی صبحانه استفاده کنید:

در رژیم کم کالری برای وعده ی صبحانه مصرف کورن فلکس ممنوع است :

اغلب تصور می کنند که غلات صبحانه برای کودکان و بزرگسالان می تواند انتخاب خوبی باشد و بسیار مغذی و مفید است . بر روی بسته ی این غلات هم ادعا می شود که سالم هستند و مغذی و حاوی ویتامین آ و آهن اما واقعیت این است که این غلات صبحانه محصولات فراوری شده هستند و فیبر کمی دارند و مواد مفید ان ها هم طی فراوری به طور مصنوعی به ان ها افزوده می شود .

تحقیقات و مطالعات  نشان داده که کودکانی که برای صبحانه از این غلات استفاده کرده اند در مقایسه با دیگر کودکان تفاوتی نداشتند . این غلات حاوی غله ی غنی تصفیه شده که فیبر و بسیاری از مواد مغذی از ان جدا شده اند . و شکر است همیشه این غلات حاوی شکر هستند .
تحقیقات صورت گرفته روی این غلات نشان داد که کودکانی که از این غلات استفاده می کرده اند شکر بیشتری نسبت به کودکانی که استفاده نمی کرده اند دیافت کرده اند . حتی میزان مصرفی شکر ان ها از کودکانی که از کوکی شکلاتی استفاده می کرده  اند هم بیشتر بوده است . اگر غلات این صبحانه را مفید هم بدانیم مقدار شکر موجود در ان ها مضر خواهد بود . مصرف بالای شکر احتمال بروز چاقی دیابت نوع 2 و بیماری ها ی قلبی را افزایش می دهد .

ماست هایی که مخصوص وعده ی صبحانه هستند:

برای وعده ی صبحانه دریک رژیم کم کالری هرگز از ماست صبحانه استفاده نمی کنیم . این ماست ها دارای شیرین کننده های مصنوعی هستند که بدون ایجاد کالری اضافه در بدن فقط طعم شیرینی به ماست می دهند اما اکنده از مواد شیمیایی مختلف هستند که برای سلامت بدن بسیار مضر هستند به جای ماست های صنعتی می توانید ماست معمولی را به همراه میوه و یا آجیل میل کنید .

نباید در وعده ی صبحانه  تخم مرغ همراه پنیر فراوان مصرف شود  :

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین بوده و سرشار از ویتامین آ و دی است . اما اگر به همراه پنیر پیتزا و سس مصرف شود بسیار چرب و  پر کالری شده برای سلامت بدن مضر خواهدبود . به جای پنیر و سس می توانید املت را با فلفل و پیاز و یا قارچ مصرف کنید و در رژیم های کم کالری مصرف این صبحانه ممنوع است .

استفاده ازنان های تست به همراه مربا و پنیر و عسل و کره  ممنوع است :

بسیاری از ما فکر می کنیم می توانیم در وعده ی صبحانه در یک رژیم کم کالری از نان تست با کره ی گیاهی استفاده کرده و ضرری ندارد و بسیار مفید است زیرا شکر و چربی های اشباع ندارد وبرای صبحانه کاملا مناسب است . درحالی که اصلا مناسب نیست . نان تست حاوی ارد تصفیه شده و فیبر و مواد مغذی پایینی است و به دلیل دارا بودن کربوهیدرات زیاد و فیبر کم می تواند به سرعت قند خون تان را بالا می برد . 

این افزایش قند خون می تواند باعث بازگشت گرسنگی و پرخوری در وعده ی غذایی بعدی شود و در نتیجه چاق تر می شوید شرکت های صنایع غذایی برای اینکه روغن های گیاهی را شبیه به چربی های اشباع کنند به ان ها هیدروژن می افزایند تا محصول مورد نظر دردمای اتاق حالت جامد داشته باشد .

کره ی گیاهی محتوی چربی ترانس است که ناسالم ترین چربی موجود است می دانید که رابطه ی مستقیم در مضر بودن چربی های ترانس افزایش التهابات و ارتباط ان با بیماری های قلبی وجود دارد . اگر روی کره ی گیاهی عنوان بدون چربی ترانس نوشته می شود باید بدانید که این محصول محتوی چربی ترانس است . 

آب میوه های غیر طبیعی نباید در وعده ی صبحانه مصرف شوند :

ابمیوه می تواند بدترین انتخاب شما برای صبحانه باشد تقریبا همه ی این ابمیوه هایی که از بازار تهیه میکند مقدار کمی میوه طبیعی دارند و سرشار از شیرین کننده ها شکر شربت ذرت با فروکتوز بالا هستند .

مقدار بالای شکر موجود درابمیوه احتمال بروز چاقی سندروم متابولیک دیابت نوع دو و سایر بیماری ها را افزایش می دهد . اگر به ابمیوه شکر اضافه نشده باشد باید بدانید که ابمیوه به خودی خود قند زیادی دارد . مصرف بیش از اندازه ی اب میوه حتی طبیعی ان می توان موجب چاقی شود . دراین ابمیوه ها فیبر وجود ندارد و قند خون را افزایش می دهند .

در وعده ی صبحانه مصرف پنکیک و وافل ممنوع است :

همانطور که می دانید مصرف وافل و پنکیک که  حاوی آرد سفید تخم مرغ شکر و شیر هستند هر چند ممکن است که محصولات از برخی موارد موجود در فهرست پروتئین بیشتری داشته باشند ولی در تهیه ی ان ها از آرد سفید استفاده می شود .

متخصصان معتقدند که استفاده ی زیاد از غلات تصفیه شده مانند ارد گندم امکان دارد مقاومت به انسولین را در بدن افزایش بدهد و موجب چاقی شود . معمولا ما پنکیک و وافل را با سس شکلات می خوریم که سرشار از قند است .  مصرف بیش از اندازه ی قند باعث افزایش مقاومت به انسولین شود این امر می تواند در نهایت موجب دیابت شود .

برای رهایی از چربی های موضعی فقط کافی است با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هفده =