رژیم های کم کالری برای کاهش وزن بسیار مناسب هستند و کمک می کنند بسیار سریع تر وزن کم کنید . بسیاری از ما به کاهش وزن فکر می کنیم چون تناسب و زیبایی بدنمان بهم خورده است برخی هم بعد از یک دوره بیماری و یا جراحی مجبور هستند که رژیم غذایی خاصی را رعایت کنند . باید بدانیدکه با کاهش 5 یا 10 درصد از وزن سلامت بدن را بهبود می بخشید . کاهش وزن خطر بیمای قلبی و دیابت و … را کاهش می دهد . در این مقاله شما را با روند کاهش وزن در رژیم های کم کالری آشنا می کنیم .

برای رسیدن به تناسب اندام اصولی ترین برنامه  های غذایی را از ما بخواهید . 

بهبود سیستم ایمنی بدن و افزایش انرژی بدن :

وقتی از رژیم های کم کالری برای کاهش وزن استفاده می کنیم احساس می کنیم که انرژی بدنمان افزایش یافته است . هر  چه فعالیت بدن کمتر باشد انرژی نیز کمتر مصرف می شود پس دیگر مثل گذشته با بالا رفتن از پله ها یا مقداری دویدن به سادگی از نفس نمی افتید . سیستم ایمنی بدنتان هم قوی تر می شود و این را کاملا احساس خوانیدکرد. کاهش خطر ابتلا به سرطان:  چاقی با ابتلا به چند نوع سرطان در ارتباط است . دهشتن اضافه وزن سبب التهاب دربدن و در نتیجه عوض شدن سلول های داخلی بدن می شود . با کاهش تنها 5 درصد از وزن بدن التهاب خطرناک را کاهش دهید. 

بهبود فعالیت مغزی :

طبق تحقیقات صورت گرفته افرادی که بعد ز  بعد از 6 ماه در اثر گرفتن رژیم کم کالری کاهش وزن داشته اند نتایج بهتری در تست حافظه کسب کردند . اسکن مغزی هم نشان داد فعالیت مغز پس از کاهش وزن بیشتر می شود . بین چاقی و حافظه ی ضعیف ارتباط وجود دارد به خصوص خانم هایی که فرم بدنشان گلابی شکل است و بیشتر وزنشان اطراف ران و باسن است .  وقتی چاق هستیم دچار درد مفاصل و سوزش ریه ها می شود . ولی وقتی وزن طبیعی دارید چنین مشکلاتی را ندارید . همین که تصمیم بگیرید که کاهش وزن داشته باشید ورزش کم کم به یکی از کارهای روزانه لذت بخش و انرژی زا تبدیل می شود درست همانطور که باید باشد .

افزایش اعتماد به نفس :

 وقتی وزن کم می کنید احساس جذابیت می کنید و لاغری به شما اعتماد به نفس می دهد و سبب تقویت رابطه با همسرتان می شود کاهش 30 کیلو یا بیشتر در طی دوسال یا کمتر معمولا باعث بهبود روابط همسران می شود.

درمان افسردگی و مشکلات روحی : همانطور که می دانید یا شاید تجربه کرده باشید چاقی سبب افسردگی می شود بیشتر افراد بعد از کاهش وزن احساس خوشحالی دارند بعضی نیز تغییر ی حس نمی کنند .  پژوهشگران دریافته اند که 87 درصد بیمایان تحت عمل جراحی چاقی پس از جراحی گزارش کردند که طع غذاها برایشان تغییر کرده است . نصف ان ها طعم غذا را واضح تر و نیمی دیگز طعم غذا را کمتر می گفتند .

در نتیجه ان هایی که معتقد بودند طعم غذا کمتر شده است در طول سه ماه 20 درصد بیشتر از گروه دیگر وزن کم کردند . ان ها دریافته اند که سه چهارم از بیمارانی که مورد عمل جراحی چاقی قرار گرفتند بعد از عمل از غذاهای خاصی مثل گوشت و لبنیات بدشان می امد . 

بهبود سلامت عمومی بدن :

در یک رژیم کم کالری  کاهش وزن با از دست دادن حجم استخوان ها همراه است اما تنها در شرایطی که رژیمی ناسالم بگیرید یا بیش از حد بخواهید وزن کم کنید . کاهش وزن اصولی استخوان ها را قوی تر می کند . تحقیقات نشان می دهد که چربی اطراف شکم در مردان  و زنان برای استخوان ها مضر است . کاهش وزن به کاهش علائم ارتروز کمک می کند .

طبق امارها افرادی که وزن طبیعی دارند هزینه های کمتری را نسبت به افراد داری اضافه وزن صرف مراقبت ها ی سلامت می کنند . اغلب این هزینه ها برای نسخه ها و راه های درمان بیماری های مزمن می شود .  با کاهش وزن رفتار کارفرما ی شما هم بهتر خواهد شد . تحقیقات نشان داده که افراد لاغر به خصوص خانم ها در کارهایشان موفق تر هستند و بیشتر پیشرفت می کنند . کاهش وزن حتب ممکن است فرصت های شغلی جدید و بهتری را برای فرد به وجود بیاورد . 

رژیم کم کالری و کاهش و درمان بیماری ها : 

وقتی وزن خود را کاهش می دهید و به تناسب اندام می رسید از ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی در امان خواهید بود . علائم و مقدار داروها را تا مقدار قابل توجهی اهش می دهید . اگر داروهای چربی و فشار خون مصرف می کنیدبا کاهش وزن میزان این داروها کمتر می شوند .

افرادی که رژیم های سخت و محدود می گیرند ممکن است به دلیل محدودیت کالری یا کمبود تغذیه چشم هایشان اسیب ببیند اما برای بسیاری کاهش وزن اصولی کمک می کند چشمانشان از اسیب های ناشی از چاقی که شامل اسیب حاصل از دیابت است در امان بمانند . درصد بالایی از چربی بدن با سطح چایین انتی اکسیدان لوتئین و زئگزانتین در بافت شبکیه در ارتباط است چاقی ممکن است شبکیه چشم را نیز تحت تاثیر قرار دهد . 

کاهش وزن نشانه های خواب خوب را بهبود می بخشد کاهش وز سبب می شود در خواب راحت تر نفس بکشید و بافت های نرم کمتری راه تنفس را سد می کنند خواب بهتر به چربی سوزی موثر کمک می کند . اگر می خواهید باردار شوید کاهش چند کیلو مهم است .

پژوهشگران دریافتند که در چاقی خانم ها با ناباروری و سندرم تخمدان پلی کیستیک در ارتباط است همچنین مشخص شد یک خانم چاق هر چه جوانتر باشدباردار شدن نیز برایش سخت تر می شود کاهش وزن کمک می کند که باردای لذت بخش و کودکی سالم داشته باشید چون وزن مادر در طول  بارداری و حتی قبل از ان با انواع شاخص های سلامت کودک مرتبط است . همیشه مخصوصا در دروران بارداری باید حواستان به وزنتان باشد . اگر حواستان به وزنتان باشد بعد از زایما ن هم وزنتان انقدرها افزایش نمی یابد . 

برای داشتن یک برنامه ی غذایی اصولی با ماتماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =