تاثیر انسولین در بدن افراد | کالری و کاهش وزن برای تناسب اندامReviewed by Mehdi kh on Jan 29Rating: 5.0

دسترسی ما به چیز خوردنی در جهان صرفا نمی تواند به این معنی باشد که تغذیه ما بهتر شده و یا حتی به همان خوبی غذای اجدادمان است، زیرا روش غذا خوردن آنان متناسب با دستگاه های گوارش طراحی شده برای آن غذاها بود.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان کلینیک رسپینا تهران تماس بگیرید.

در واقع، به نظر ما طول عمر انتظاری یک فرد میانسال نسبت به گذشته کاهش یافته است (البته، به استثنای پیامدهای کارهای شگفت پزشکی و به طور متوسط در سال های اخیر سطح کیفی زندگی نیز پایین آمده است. انسولین اضافی موجب می شود که افراد پیش از رسیدن به سن کمال جان خود را از دست بدهند، و آنها که تا سنین پیری زنده می مانند غالبا از کیفیت زندگی نامساعدی رنج می برند.

این امر کاملا منطقی است که ما شکر تصفیه شده را در ردیف های اول فهرست مواد غذایی قرار دهیم که ممکن است برای سلامت شما خطرناک باشد، چون مشاهده می کنیم که افزایش بیماری ها از مصرف شکر تصفیه شده و برخی کربوهیدرات ها ناشی می شود. شاید شکر مقصر شماره یک در پایین آوردن سطح کیفی حیات انسان و به وجود آورنده مرگ زودرس باشد.

بی گمان، شواهد کافی برای این نتیجه گیری ما وجود دارد. اگر پیام بیماری ناشی از قند هنوز کافی نبوده است، پس چرا تصور می کنیم که کتاب دیگری در این مورد به نوشتن و انتشارش می ارزد؟

انسولین اضافی موجب می شود که افراد پیش از رسیدن به سن کمال جان خود را از دست بدهند، و آنها که تا سنین پیری زنده می مانند غالبا از کیفیت زندگی نامساعدی رنج می برند. اهمیت انسولین تا حد بسیار زیادی در نوشته های مربوط به تغذیه و رژیم غذایی نادیده گرفته شده است.

رابطه انسولین

باید رابطه انسولین فهمیده و بارها و بارها تکرار شود تا مردم این رابطه را به رسمیت بشناسند. شما کسی هستید که از رژیم غذایی با مصرف کم قند بهره مند می شوید. در این صورت یکی از گفته های بجا و متداول قدیمی در مورد شما کاملا صادق است: «امروز اولین روز آسایش در زندگی شماست.»

در باره آن بیندیشید. و در پایان این فصل، باید گفت که اصول اساسی مطرح شده در این کتاب در باره مواد غذایی زیانبار دارای قند، عملا به وسیله دستگاه گوارش انسان در طی یک دوره بسیار طولانی آزمایش شده است.

ادعای وجود آثار زیانبار در مواد قندی، شباهتی به ادعاهای رژیم غذایی جدید، ادعاهای مربوط به حفظ تندرستی و ویتامین ها و مواد مکمل ندارند، که مدت هاست وعده نتایج مساعد داده اند ولی در میدان آزمایش ناموفق بوده اند. نادرستی یا بی اثر بودن ادعاهای تازه غالبا پس از چند سال تحقیق ثابت شده است. اما هر بار که ادعای جدیدی به نحو گسترده ای تبلیغ می شود، فردی یا یک فعالیت اقتصادی از فروش مربوط به این ادعا مبالغ هنگفتی سود می برد. برخلاف آنها، پیروی از اصول روش زندگی توضیح داده شده در این کتاب هزینه ای در بر ندارد.

افسانه ها

یکی از نخستین چیزهایی که در پی آن هستیم، این است که برخی مفاهیم را که مدت های طولانی تقریبا از جانب همگان، حتی اکثر پزشکان، پذیرفته شده است، از اذهان مردم دور کنیم. واقع امر این است که اطلاعات اکثر پزشکان، متخصصان علوم تغذیه، و سایر اهل حرفه در زمینه تندرستی درباره نقش متقابل و پیچیده کربوهیدرات ها، چربیها و پروتئین ها، پس از ورودشان به بدن آدمی، اندک است.

این همان حیطه ای است که باورهای جزمی و بدون دلیل در آن حاکم شده و یا دیدگاه هایی برای سالیان متمادی به راحتی و بدون برخورد با دشواری در باره آن حفظ شده است؛ فقط تعداد معدودی از افراد با این مفاهیم نادرست به مبارزه برخاسته اند. بیایید برخی از این عقاید را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

کالری و کاهش وزن کالری دقیقا چیست و آیا دارای اهمیت زیادی است؟

یک کالری عبارت است از آن مقدار انرژی مورد نیاز که گرمای یک کیلوگرم آب را یک درجه سانتیگراد بالا ببرد (مثلا از ۱۵ درجه به ۱۶ درجه برساند. به بیان دیگر، مقدار انرژی مورد نیاز برای رسیدن به یک نتیجه مشخص است.

حال ببینیم کالری چگونه به بدن انسان ربط پیدا می کند و مفهوم آن برای ما چیست؟

همواره فرض بر این بوده که بدن کالری های اضافه را به چربی تبدیل می کند و زمانی که به انرژی بیشتری نیازمند است، آن را مصرف می کند اگر همه ما مثل موتورهای درونسوزیا دیگ های بخار بودیم، آن گاه فهم اهمیت این مفهوم آسان میشد، زیرا مقدار مواد سوختی وارد شده به موتور، تقریبا معادل مقدار انرژی خارج شده از آن می شد.

از جنبه نظری، اگر شخصی مقدار معینی غذا مصرف کند که دارای تعداد معینی کالری است، بدن او مجبور می شود این انرژی را در یک دوره زمانی معین به مصرف برساند تا این که کالری خنثی شود. و اگر مصرف نکند.

همواره فرض بر این بوده که بدن این کالری های اضافه را به انرژی ذخیره شده (چربی!) تبدیل خواهد کرد، و این چربی در زمان های بعدی، یعنی وقتی که بدن به انرژی بیشتر از آنچه مصرف کرده نیازمند است، مصرف خواهد شد. نظریه استاندارد یا متداول برای چندین دهه همین بوده است، و متأسفانه از سوی افراد حرفه ای در زمینه تغذیه پذیرفته شده است.

وقتی میزان کالری بالا می رود

براساس این مدل، وقتی مقدار کالری مورد نیاز بدن به علت پرخوری از حد معینی تجاوز کند، بدون تردید چربی در بدن جمع خواهد شد. بسیاری از این فرضیات بر پایه تحقیقاتی مبتنی اند که دهها سال پیش انجام گرفته است؛ تحقیقاتی که درستی آنها را سایر پژوهشگران متحقق نکرده و یا در معرض رسیدگی دقیق و پالایش مداوم قرار نداده اند.

در واقع، همان روشی که امروزه در مورد تازه ترین تحقیقات علمی متداول است و عمل می شود. وب ، در سال ۱۹۸۰ تعدادی بررسی های مربوط به پرخوری را به صورت جدول درآورد و دقیقا مشخص کرد که انرژی یا کالری خورده شده برای پیش بینی چاق و یا لاغر شدن در هیچ فرد مشخصی کافی نیست. با همه اینها، نظریه کالری عمیقا در ذهن مردم ریشه دوانیده و به طور وسیعی پذیرفته شده است.

اکنون می دانیم که کاهش مقدار کالری در غذای روزانه فقط منتهی به کاهش موقتی وزن می شود.

خوشبختانه، افراد مانند موتورها، تحول پیدا نکرده اند و نیازهای مربوط به کالری و مصرف بدن آدمی هرگز به مفهوم تعادل کامل و یا توازن دقیق نیست، به طوری که ما در باره تغییرات آن در جهت مثبت یا منفی بیش از حد نگران باشیم.

در نزد انسان ها، وزن بدن از طریق آثار ترکیبی و به هم پیوسته و کاملا هماهنگ، غذای خورده شده و مصرف انرژی تنظیم می شود و حقیقت این است که هیچ کس هنوز کاملا و دقیقا نمیداند بدن چگونه این فرایند پیچیده را انجام میدهد. اکنون، میدانیم که کاهش مقدار کالری در غذای روزانه فقط منتهی به کاهش موقتی وزن می شود؛ بنابراین، باید یک فرایند جبرانی و یا تبیین دیگری وجود داشته باشد. تحقیق نشان داده است که وقتی از رژیم غذایی استفاده و وزن کم می کنیم، بدن مقدار انرژی خود را تغییر می دهد.

برای داشتن اندام مناسب با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 2 =