رژیم سوپ کلم – مزایا و معایب این رژیم |قسمت اولReviewed by Mehdi kh on Jul 3Rating: 5.0

برخی از رژیم ها کمک می کنند که با سرعت بیشتری وزن کم کنید . اما باید بدانیدکه این رژیم ها معمولا رژیم های اصولی نیستند و ممکن است خطراتی هم برای بدن تان داشته باشند . سوپ کلم یک رژیم غذایی کوتاه مدت برای کاهش وزن است و همان طور که نامش نشان می دهد، شامل خوردن مقادیر زیادی از سوپ کلم است. طرفداران رژیم غذایی می گویند که این برنامه می تواند باعث کاهش حدود 5 کیلو گرم در یک هفته شود، اما بسیاری از کارشناسان بهداشتی هشدار می دهند که رژیم غذایی ناسالمی است و نتایج آن ناپایدار است . در این مقاله راجع به این رژیم بیشتر صحبت خواهیم کرد .

برای رسیدن به تناسب اندام فقط با ما مشورت کنید .

از خواص کلم که در مقاله های مختلف برایتان صحبت کرده ایم اما سوپ کلم سبب لاغری می شود اما فقط به این خاطر که کالری را به شدت کاهش می دهد. به محض اینکه این رژیم غذایی یک هفته ای را متوقف کنید، احتمالاً دوباره به وزن قبلی خود برخواهید گشت .

عملکرد رژیم سوپ کلم چگونه است ؟

گفتیم که سوپ کلم یک رژیم غذایی برای کاهش وزن سریع است. طرفداران این رژیم ادعا دارندکه هفت روز رژیم غذایی می تواند منجر به کاهش وزن تا تقریبا 5 کیلوگرم شود. رژیم اش دقیقاً همان طور عمل می کند که از نامش مشخص است تا یک هفته، شما تقریباً چیزی جز سوپ کلم خانگی نمی خورید. هم چنین هر روز می توانید 2 تا 1 غذای دیگر مثل شیر، میوه و یا سبزیجات داشته باشید . هدف از رژیم لاغری بیش از هفت روز برای لاغری بلند مدت نیست و رژیم سوپ کلم نیز با نام های دیگر، مانند رژیم قلبی بیمارستان یا رژیم مایو کلینیک نیز شناخته می شود، به دلیل این که در بیمارستانی برای کاهش وزن سریع قبل از جراحی برای بیماران قلبی اجرا می شود اما بیمارستان های دخیل این ادعاها را انکار کرده اند برای همین هیچ دلیل و مدرک مهمی در مورد این ادعا وجود ندارد پس بدون مشورت با پزشک متخصص نمیتوان در مورد آن تصمیم گرفت . گفته شده است که این رژیم غذایی اولین بار در دهه 1980 محبوبیت کسب کرد و از آن زمان به بعد از ان استفاده شده است .

رژیم سوپ کلم چیست ؟ خوب است بدانید که سوپ کلم، پایه و اساس این رژیم غذایی را تشکیل می دهد.برای شروع، شما باید دسته های بزرگی از سوپ را برای تمام هفته آماده کنید.به خاطر داشته باشید که مواد غذایی خاص برای سوپ ممکن است، که کمی متفاوت باشند .

قوانین مهم رژیم غذایی سوپ کلم :

اگر قصد دارید با این رژیم لاغری شوید باید ابتدا در روز اول  سوپ کلم و میوه نامحدود، مصرف کنید البته نباید موز مصرف شود .

در روز دوم باید فقط سوپ به همراه سبزیجات میل کنید . روی سبزیجات خام و یا پخته شده تمرکز کنید. از نخود، ذرت و لوبیا اجتناب کنید.همچنین می توانید یک عدد سیب زمینی پخته شده با کره یا روغن داشته باشید. در روز سوم مجاز هستید از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید به اضافه ی سوپ بدون سیب زمینی پخته و موز  در روز چهارم فقط موز مصرف کنید با شیر بدون چربی و سوپ کلم مصرف کنید . برای روز پنجم  به شما اجازه داده می شود حدود 567 گرم گوشت داشته باشید که می تواند جایگزین مرغ یا ماهی شود.شما هم چنین می توانید تا 6 عدد گوجه فرنگی تازه هم داشته باشید. حداقل 6 تا 8 لیوان آب بنوشید . برای روز ششم باید  سوپ، گوشت و سبزیجات مصرف کنید . اگر این کار را انجام نمی دهید می توانید ، گوشت با ماهی عوض کنید. روی سبزیجات پر شاخ و برگ تمرکز کنید نه سیب زمینی پخته شده . برای روز هفتم هم می توانید سبزیجات و برنج و اب میوه هرچقدر که دوست دارید استفاده کنید اما توجه کنید شکر نداشته باشد . شما نباید به مدت بیش از هفت روز به این رژیم غذایی خود ادامه دهید با این حال می توانید رژیم غذایی خود را تا دو هفته بعد تکرار کنید .

فواید رژیم غذایی سوپ کلیم برای کاهش وزن و سلامت بدن :

همه ی رژیم ها ممکن است در کنار مزایا معایبی هم داشته باشند . رژیم سوپ کلم هیچ وقت مورد مطالعه قرار نگرفته است، بنابراین نمی توان اثربخشی آن را تایید کرد با این حال، به دلیل این که سوپ کلم کالری خیلی پایینی دارد، احتمالاً باعث کاهش وزن می شود. در حالی که شما مجاز به خوردن مقادیر نامحدود سوپ و برخی غذاهای خاص در طی این رژیم غذایی هستید، اما انتخاب ها بسیار محدود و کم کالری هستند که خوردن به اندازه کافی برای حفظ وزن بدن بسیار دشوار است .اگرچه رژیم سوپ کلم احتمالاً به شما کمک می کند وزن کم کنید، اما بیشتر این وزن ممکن است به محض اینکه رژیم غذایی را متوقف کنید، بر گردد . کاهش متابولیسم یکی از شایع ترین بیماری های ناشی از کاهش وزن در رژیم های بلند مدت است با این حال، سوخت و ساز شما ممکن است شروع به کاهش پیدا کند در سه روز اول. این کندی ممکن است توضیح دهد که چرا نمی توان مانع از افزایش وزن پس از خروج از رژیم غذایی شد با این وجود، رژیم غذایی کم کالری نیز فوایدی دارد .تحقیقات نشان می دهند که وقتی افراد چاق به مدت 4 تا 12 هفته تحت نظارت یک پزشک، رژیم های غذایی کم کالری را دنبال می کنند، می توانند پیشرفت های قابل توجهی در کاهش وزن و سلامت متابولیک تجربه کنند . برخی مطالعات نشان می دهند که حتی رژیم غذایی کم کالری می تواند به طور موقت مقاومت انسولین را کاهش دهد، اگرچه آن ها برای ایجاد تغییرات بزرگ در چربی بدن بسیار کوتاه هستند .یکی از فواید خوب این رژیم این است که دیگر شما مجبور نیستید گرسنه بمانید، چون هر روز می توانید بسیاری از غذاهای مجاز را بخورید . این رژیم غذایی همچنین شامل مقدار زیادی میوه و سبزیجات است که کالری و فیبر بالایی دارند ؛ علاوه بر این، رژیم غذایی بسیار ارزانی است . کم هزینه بودن رژیم مهم است بر خلاف سایر رژیم های غذایی که شما را مجبور به خرید مکمل ها و یا کتاب های گران قیمت می کنند، این رژیم غذایی تنها نیاز دارد که مواد لازم برای سوپ و چند غذای ساده دیگر را بخرید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =