رژیم سوپ کلم – مزایا و معایب این رژیم |قسمت دومReviewed by Mehdi kh on Jul 3Rating: 5.0

برخی از رژیم ها کمک می کنند که با سرعت بیشتری وزن کم کنید . اما باید بدانیدکه این رژیم ها معمولا رژیم های اصولی نیستند و ممکن است خطراتی هم برای بدن تان داشته باشند . سوپ کلم یک رژیم غذایی کوتاه مدت برای کاهش وزن است و همان طور که نامش نشان می دهد، شامل خوردن مقادیر زیادی از سوپ کلم است. طرفداران رژیم غذایی می گویند که این برنامه می تواند باعث کاهش حدود 5 کیلو گرم در یک هفته شود، اما بسیاری از کارشناسان بهداشتی هشدار می دهند که رژیم غذایی ناسالمی است و نتایج آن ناپایدار است . در این مقاله راجع به این رژیم بیشتر صحبت خواهیم کرد .

برای رهایی ازچاقی با ما تماس بگیرید .

از خواص کلم که در مقاله های مختلف برایتان صحبت کرده ایم اما سوپ کلم سبب لاغری می شود اما فقط به این خاطر که کالری را به شدت کاهش می دهد. به محض اینکه این رژیم غذایی یک هفته ای را متوقف کنید، احتمالاً دوباره به وزن قبلی خود برخواهید گشت .

آیا سوپ کلم عوارضی هم برای بدن دارد ؟

توجه کنید که رژیم هایی از این نوع نباید برای مدت طولانی استفاده شوند . بنابراین توصیه نمی شود رژیم سوپ کلم را برای بیش از یک هفته ادامه دهید  چون باعث عدم تعادل مواد مغذی می شود .

این رژیم غذایی بسیار کم کالری است . اگرچه رژیم سوپ کلم گرسنگی ندارد، اما غذاها آنقدر کم کالری هستند که رسیدن به 1000 کالری در روز دشوار است . بار ها گفته ایم که مقدار  1200 کالری برای زنان و 1500 کالری برای مردان، لازم است . رژیم غذایی کم کالری بیش از 800 کالری در روز، تنها برای افراد چاق تحت نظارت نزدیک یک پزشک توصیه می شود .

توجه داشته باشید که ممکن است میزان مناسب از مواد مغذی را فراهم نکند ، رژیم های کم کالری که تحت نظارت یک پزشک استفاده می شود، معمولاً مواد مغذی کافی را فراهم می کنند با این حال، انتخاب های غذایی در این رژیم بسیار محدود و نامتعادل هستند .

می دانید که رژیم غذایی سوپ کلم شامل تقریباً هیچ پروتیینی نیست و کربوهیدرات، چربی و کالری بسیار کمی دارد ، اگر تنها برای یک هفته رژیم غذایی را دنبال کنید، ریسک جدی برای کمبود ویتامین و مواد معدنی وجود ندارد، به خصوص اگر تصمیم بگیرید که یک مولتی ویتامین بخرید اما این منجر به کمبود کالری و پروتئین نمی شود در نتیجه، بسیاری از مردم با رژیم سوپ کلم از سرگیجه، ضعف و گیجی شکایت دارند .

احتمال گرفتگی و نفخ در این رژیم وجود دارد . از آنجا که این رژیم غذایی فیبر بسیار بالایی دارد، بسیاری از مردم از نفخ و گرفتگی شکم به عنوان اثرات جانبی مهم شکایت دارند. این اثرات با متوقف کردن رژیم غذایی خوب می شوند.

این رژیم می تواند منجر به مشکلات صفرا شود . چند گزارش حکایتی از سنگ صفرا و کیسه صفرا در افرادی وجود دارد که از سوپ کلم در طول بلند مدت استفاده می کنند. سنگ صفرا می تواند پیامد ناخواسته هر گونه کاهش وزن باشد ؛ به طور معمول، وقتی غذاهایی با چربی بالا می خورید، کیسه صفرا، شیره گوارشی را آزاد می کند تا به تجزیه آن ها کمک کند با این حال اگر شما هیچ چربی نخورید، ممکن است کیسه صفرا به مدت طولانی خالی نباشد و به احتمال زیاد سنگ ها را شکل دهد. سنگ صفرا ممکن است در میان افرادی که رژیم غذایی کم کالری یا رژیم غذایی کم چرب مانند سوپ کلم را دنبال می کنند، معمول باشد .

رژیم سوپ کلم ممکن است باعث تغییر سطوح قند خون شود . اگر دیابت داریدو علاقمند به گرفتن رژیم سوپ کلم هستید، با احتیاط پیش بروید.رژیم کربو هیدرات پایین و کم کالری می تواند موجب تغییرات افزایش در میزان قند خون شود.به گفته متخصصان، این رژیم غذایی به احتمال زیاد اثرات جانبی خطرناکی برای اکثر افراد سالم ندارد،تا زمانی که تنها برای یک هفته استفاده شود . مشورت با پزشک را فراموش نکنید .

توجه داشته باشید که رژیم سوپ کلم برای استفاده طولانی مدت مناسب نیست، زیرا فاقد مواد مغذی کلیدی است. با وجود برخی عوارض جانبی ناخوشایند، گرفتن آن برای یک هفته احتمالاً برای اکثر افراد سالم خطرناک نیست . همانند دیگر رژیم های کم کالری، این رژیم به احتمال زیاد باعث کاهش وزن می شود، اگر بتوانید یک هفته به آن پایبند باشید با این حال، چون این فقط یک رژیم غذایی کوتاه مدت است، احتمالاً بیشتر وزنتان برمی گردد،مگر این که تغییرات دائمی در سبک زندگی خود ایجاد کنید ؛ در حالی که این رژیم غذایی ممکن است به شما کمک کند که به سرعت وزن کم کنید، اما اگر می خواهید به کاهش وزن طولانی مدت و سلامت های خاص در طی این رژیم غذایی هستید، اما انتخاب ها بسیار محدود و کم کالری هستند که خوردن به اندازه کافی برای حفظ وزن بدن بسیار دشوار است اگرچه رژیم سوپ کلم احتمالاً به شما کمک می کند وزن کم کنید، اما بیشتر این وزن ممکن است به محض اینکه رژیم غذایی را متوقف کنید، بر گردد .

این رژیم متابولیسم بدن را کاهش می دهد . یکی از شایع ترین بیماری های ناشی از کاهش وزن در رژیم های بلند مدت است.با این حال، سوخت و ساز شما ممکن است شروع به کاهش پیدا کند در سه روز اول.این کندی ممکن است توضیح دهد که چرا نمی توان مانع از افزایش وزن پس از خروج از رژیم غذایی شد با این وجود، رژیم غذایی کم کالری نیز فوایدی دارد . مطالعات نشان می دهند که وقتی افراد چاق تحت نظارت یک پزشک، رژیم های غذایی کم کالری را دنبال می کنند، می توانند پیشرفت های قابل توجهی در کاهش وزن و سلامت متابولیک تجربه کنند .

خوبی سوپ کلم این است که دیگر از سوپ کلم این است که شما مجبور نیستید گرسنه بمانید، چون هر روز می توانید بسیاری از غذاهای مجاز را بخورید. این رژیم غذایی همچنین شامل مقدار زیادی میوه و سبزیجات است که کالری و فیبر بالایی دارند و علاوه بر این، رژیم غذایی بسیار ارزانی است. مشورت با پزشک تان را فراموش نکنید برای شروع هر رژیم غذایی ابتدا باید با پزشک مشورت شود .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =