گاهی انقدر اضافه وزن داریم که با انجام عمل های لاغری موضعی نتیجه ای حاصل نمی شود و باید از یکی از روش های بای پس معده یا بالون معده استفاده کنید . اما ممکن است سوالاتی هم پیش بیاد که کدام بی خطر و بهتر و موثر تر است . برا ی یافتن پاسخ سوالات خود با ما تماس بگیرید . 

برای رهایی از چربی ها با ما تماس بگیرید . 

بالون معده چگونه باعث لاغری می شود و مناسب چه افرادی است ؟

بالون معده یکی از موثرترین  انواع روش های کاهش وزن است این روش  همانند یک توپ پر از هوا مایع یا مخلوطی از هر دو به طور موقت درون معده جاگذاری می شود بالون های حاوی هوا به دلیل سبک تر بودن عوارض کمتری به همراه دارند.

بالون سیلیکونی درون معده با نمک استریل پر می شود و سپس با محدود کردن فضای درون معده و کاهش مواد غذایی مصرفی به کم شدن وزن کمک می کند و همچنین باعث احساس سیری سریع تر در فرد می گردد حجم معده در حالت معمولی حدود 900 میلی لیتر است ولی پس از گذاشتن بالون حدود 700 میلی متر کاهش می یابد.

لاغری با بالون معده برای افرادی که با کمک رژیم غذایی و فعالیت بدنی موفق به کاهش وزن نشده اند و فعلا قصد اعمال جراحی سنگین کاهش وزن را ندارد یک گزینه ی بسیار عالی محسوب می شود این روش نیز همانند سایر روش ها ی کاهش وزن مستلزم تعهد به یک سبک زندگی سالم است برای نتیجه گرفتن طولانی مدت از بالون معده تغییرات سالم دائمی در مواد غذایی دریافتی و همچنین انجام ورزش منظم نیاز است .

این روش لاغری می تواند مناسب افرادی باشد با شرایط زیر :

شاخص توده بدنی 30 تا 40  تعهد به تغییر سبک زندگی و پیگیری های منظم پزشکی  عدم بارداری  عدم مصرف داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین  عدم ابتلا به بیماری های التهابی روده یا هلیکوباکتر معده زخم معده سیروز کبدی و نارسایی مزمن کلیه  عدم مصرف الکل  نداشتن سابقه هر گونه جراحی معده و مری

کارکرد این روش به این صورت است که :

بالون معده در واحد آندوسکوپی به صورت یک روش درمانی سرپایی و با کمک یک آرامبخش ملایم یا حتی بیهوشی در صورت لزوم انجام  می شود . نحوه ی گذاشتن بالون معده به این صورت است که پزشک ابتدا یک لوله نازک ( کاتتر ) متصل به بالون معده را از گلو به سمت معده هدایت می کند .

در مرحله ی بعد پزشک لوله ی آندوسکوپ را که دارای دوربین برای مشاهده درون معده است به درون آن می فرستد تا با دیدن محل بالون آن را به درستی با ماده شور پر کند پس از پر شدن بالون به میزان کافی درون معده به حالت شناور رها می شود این کار حدود نیم ساعت زمان می برد. فرد می تواند پس از چند ساعت استراحت با دستورالعمل و نسخه های تجویز ی ترخیص شده و به خانه باز گردد .

عمل بای پس معده چیست و تفاوت آن با بالون معده چیست  :

عمل بای پس معده و دیگر جراحی های کاهش وزن در بیمارستان انجام می شود برای انجام این عمل از بیهوشی عمومی استفاده می شود این یعنی در طول جراحی به هیچ وجه هوشیار نیستید جرئیات جراحی به شرایط شخص  نوع جراحی که روی شما انجام می شود و بیمارستان و دکتری که این جراحی را انجام می دهد بستگی دارد .

برخی جراحی های کاهش وزن به روش سنتی انجام می شود که در آن برش بزرگ و بازی روی شکم فرد ایجاد می شود . امروزه بسیاری از این جراحی ه به صورت لاپاروسکوپی انجام می شود لاپاراسکوپی یک ابزار لوله ای کوچک است که روی سر آن دوربین وصل شده است.

لاپاراسکوپی توسط برش های کوچک وارد شکم می شود دوربینی که روی لاپاراسکوپی وصل است به جراح اجاره می دهد بدون ایجاد برش بزرگ و باز روی جراحی نظارت داشته باشد . لاپاراسکوپی اجازه می دهد مدت ریکاوری پس از جراحی کوتاه تر و سریعتر شود اما این روش برای همه مناسب نیست .

این جراحی معمولا ساعت ها طول می کشد بعد از انجام جراحی در اتاق ریکاوری به هوش می آیید جایی که کادر پزشکی شما را تحت نظر دارند تا مشکلی پیش نیاید . بستری شدن در بیمارستان 3 تا 5 روز طول خواهد کشید .

اگر افراد از طریق زمینه ارثی به بیماری چاقی و عوارض آن مبتلا می شوند متاسفانه رژیم غذایی و حتی ورزش برای این افراد کارآمد نیست و نمی توان آن ها را به سمت کاهش وزن هدایت کرد در ادامه ی این روند فرد نه تنها به لحاظ روحی دچار آسیب می شود بلکه ممکن است به بیماری هایی مانند دیابت، پرفشاری خون و درد های مفصلی دچار شود .

اما راه حل درمان این افراد عمل جراحی است که بای پس معده یکی از این عمل ها می باشد که اغلب به روش لاپاراسکوپی ( جراحی بسته ) انجام می شود و در جلوگیری از ایجاد عوارض چاقی نقش به سزایی دارد این عمل که سرآمد گروه جراحی های چاقی و متابولیک می باشد عمل استاندارد طلائی نام دارد و موفقیت سایر روش ها با آن سنجیده می شود .

این روش برای افرادی که بی ام آی بالاتر از 40 دارند و در رده چاقی 3 یا مفرط هستند اساسی ترین روش درمان محسوب می شود این افراد کسانی هستند که بعضا به دیابت نوع دوم پرفشاری خون و یا ریفلاکس معده به مری مبتلا  هستند و پس از گذشت یک دوره از رژیم غذایی وزن آن ها به مراتب بیشتر از قبل می شود .

از اثرات چشم گیر بای پس معده می توان به کاهش حجم معده و بی میلی بیمار نسبت به غذا و کاهش جذب مواد غذایی از راه کاهش مسیر مشترک توده و صفرا اشاره کرد همچنین رسیدن زودتر غذا به روده و میان بر زدن اثنی عشر باعث درمان دیابت در این بیماران می شود .

این جراحی یکی از جراحی های حساس و دقیق است و به همین دلیل از پر هزینه ترین جراحی های لاپاراسکوپی به شمار می رود با مقایسه ی این دو روش بهتر است روش بی خطرتر و موثر تر را برگزینید و ریسک عمل جراحی سنگین را نپذیرید .

برای لاغری موضعی فقط با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =