یکی از راه هایی که به لاغری و کاهش وزن شما کمک می کند تنفس صحیح و دریافت اکسیژن به اندازه است .درست است که برای کاهش وزن رژیم می گیرید و به باشگاه می روید اما تنفس عمیق و ساده هم می تواند به از بین بردن چربی های اضافی کمک کند و نتایج خوبی را حاصل کند . در حالی که آن ها را انجام می دهیم بدن ما با مقدار بیشتری اکسیژن پر می شود که به ما کمک می کند مواد مغذی را جذب کرده و متابولیسم بدن را تسریع کنیم .با مقاله ی ما همراه باشید تا روش های تنفس عمیق و صحیح را آموزش دهیم .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما مشورت کنید .

روش های مختلف تنفس عمیق و صحیح :

تنفس برای از بین بردن غبغب :

شاید کمی برایتان عجیب باشد ولی برای گردن شما بسیار خوب است و به از بین بردن غبغب کمک می کند . در ابتدا خود را طوری که برای  یوگا آماده می کنید اماده کنید ، زانو بزنید و خود را روی باسن رها کنید . کف دست تان را بین پاها و روی زمین صاف قرار دهید  از طریق بینی دم را انجام دهدی و بعد به شدت از طریق دهان بازدم کنید در حالی که صدایی مثل ها گفتن را اینجاد می کنید  در هنگام بازدم دهان را باز کنیدو زبان خود را تا جایی که ممکن است به طرف چانه تان بیاورید گردن و چانه و ماهیچه های صورت باید تنش را احساس کنند سرانجام نفس بکشید و تا 6 بار تکرار کنید.

تنفس برای کاهش چربیهای شکم  :

این تمرین برای ماهیچه های شکم بسیار مفید است ، ماهیچه های پایین کمر را تقویت می کند و وضعیت بدنی را بهبود می بخشد . موقعیت اولیه:بر روی پادری یوگا دراز بکشید زانوهای خود را بالا ببرید و پاهایتان را به درستی کشش دهید

کف دست تان را روی کف هر دو طرف لگن قرار دهید . دست هایتان را پشت سر خود قرار دهید و آرنج تان را صاف کنید. دو نفس بردارید . در حالی که باز است، پاهایتان را در زاویه 90 درجه از زمین بلند کنید و برای پانزده  تا بست  ثانیه در این موقعیت بمانید. با یک آهنگ عادی نفس بکشید . در تنفس بعدی خود پس از پانزده  تا بیست ثانیه، پاهایتان را پایین بکشید به طوری که آن ها در زاویه 60 درجه به زمین قرار دارند. این موقعیت را برای حدود یک دقیقه نگه دارید و با ریتم عادی تنفس کنید . وقتی نفس خود را به مدت یک دقیقه نگه دارید، پاهایتان را به یک زاویه 30 درجه به زمین بیندازید. در این حالت برای سی ثانیه تا یک دقیقه بمانید و با آهنگ عادی تنفس کنید . بعد پاهایتان را روی زمین قرار دهید و کمی بدن را آرام کنید .

تنفس عمیق :

این تمرین به شما کنترل گرسنگی و تشنگی را می دهد بدن و ذهن تان را عمیقا خنک  می کند .

در ابتدا  باید چهار زانو بزنید تا احساس راحتی کنید . زبان را بالا نگه دارید و آن را رول کنید . از میان زبان دم انجام دهید با یک تنفس 4 ثانیه ای دم شروع کنید و 6 ثانیه از طریق سوراخ های بینی خود بیرون دهید . این تمرین را برای 5 دقیقه انجام دهید .

تنفس همراه حرکت قیچی :

با این  تمرین ماهیچه های شکم خود را تقویت می کند و به صاف کردن شکم کمک می کند و تمام هسته بدن را تقویت می کند.

ابتدا باید  روی پادری یوگا دراز بکشید و پاهایتان را کنار هم قرار دهید .  کف دست تان را زیر باسن قرار دهید، سر خود را روی زمین قرار دهید و پشت خود را به زمین فشار دهید . یک سیکل از دم و باز دم و مکث را انجام دهید . پاهایتان را از زمین بلند کنید و سپس پای راست خود را کمی  از زیر پادری پایین بیاورید . پای راست خود را بلند کنید و پای چپ خود را به همان روش پایین بیاورید می توانید حرکت قیچی را تصور کنید . و به ارامی نفس بکشید و بدن خود را ارام کنید . می توانید شش یا هفت بار این حرکت را تکرار کنید .  

تنفس با  دیافراگم :

باید بدانید که یکی از موثرترین ورزش ها برای کاهش وزن، تنفس دیافراگم باعث می شود که ماهیچه های شکمی انعطاف پذیر باشند. دخیل کردن دیافراگم در هنگام تنفس، ظرفیت ریه های شما را افزایش می دهد. هم چنین این یکی از بهترین ورزش برای نرم کردن عضلات شما است . برای انجام این تمرین ابتدا  روی زمین دراز بکشید و بالا و پایین رفتن سینه و شکم خود را مشاهده کنید با هر نفس عمیقی که می کشید می توانید در هر زمانی از روز این کار را انجام دهید، اما نه بعد از آن که غذا خورده اید باید حداکثر دو ساعت از خوردن غذا گذشته باشد .

تنفس شکمی :

توجه کنید که این تنفس از شکم روی دیافراگم و ماهیچه های زیر ریه ها تمرکز دارد این تمرین استقامت و انرژی شما را افزایش می دهد و همچنین به درمان مشکلات اضطراب کمک می کند. این تمرین نباید برای مدت خاصی انجام شود برای کل روز می توانید بنشینید یا بایستید .

به هر شکلی که احساس راحتی داشته باشید سعی کنید ذهن را آرام کنید و به هیچ چیز فکر نکنید و همانطور که در ورزش و تناسب اندام نمناک گفته ایم دستتان را روی شکم قرار دهید، انگشت شست تان باید نزدیک ناف شکم باشد سینه شما نباید بلند شود و زمانی که ورزش می کنید شکم باید منبسط شود .

 : تنفس از طریق دهان 

خوب است بدانید که هنگامی که  از دهان خود نفس می کشید، ماهیچه های شکمی را لمس می کنید، احساس آرامش و تازگی را به شما می دهد، اما به شما کمک می کند که چربی خود را از دست بدهید با انجام این تمرین، شما نه تنها از چربی ناخواسته دور شکم رها می شوید، بلکه گونه ها و چانه تان را نیز تغییر می دهید . برای انجام این تمرین دهان خود را باز کنید و با دهان تنفس کنید در حالی که ده بار دم و بازدم را می شمارید زمان بازدم باید دو برابر از زمان دم باشد و بایدهر روز سه بار به مدت ده دقیقه تمرین کنید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =